Bir derdim var...

<12>
06/28/2011 13:13:00

Merhabalar 

şu sıralar beni üzen bir durum var paylaşmak istedim...Benim annem ve babam vefat ettiler..sadece 2 abim ve ablam var..ablamda uzakta..memleketime 1 saat uzakta oturuyoruz..hafta sonları gidiyoruz çoğu zaman.kayınvalidemlerde oradalar..gittiğimiz zaman her iki tarafa da gidiyorduk önceleri.ama şimdi abilerimin hanımlarının hep mazereti var. o kadar kırılıyorum ve kendimi yalnız hissediyorum ki...gidecek hiçbiyerim yok gb geliyor..Allah muhafaza eşime bişey olsa ne yaparım diye korkuyorum çalışıyorum maddi açıdan sıkıntım yok ama manevi anlamda çok yalnızım..Baba evi ne önemliymiş çoook uzaktada olsa o evin varlığı yetermiş güven demekmiş..geçenlerde eşim şehir dışına gitti yalnız kalmak istemedim evde aradım mazeretleri var..onların açısından da düşünmek istiyorum ama yine de kendimi haklı buluyorum mazeretleri şu:güne gideceklermiş!ben rahatsızlık verici bi tipmiyim yada çok gittim bıktırdımmı diye düşünüyorum hayır örneğin bi tanesiyle görüşmeyeli aylar oldu..sizce ne yapmalıyım şeytan diyor bırakıver herkes ne hali varsa görsün ama bi taraftanda hayatta bi tek kardeşlerim var başka kimse yok bu arada işin enteresan tarafı ikiside babamın evinde oturuyorlar yani tapusunda benim de adım geçen evlerde ama en çaresiz anımda bile giremedim ben o evlere..fikirlerinizi bekliyorum siz olsanız ne yapardınız?

Ynt: Bir derdim var...

06/28/2011 13:33:00

öncelikle başın sağolsun allah mekanlarını cennet yapsın canım..
ben evin tek çocuğuyum hep kardeş özlemi çekmişimdir,senin yalnızlığını anlıyabiliyorum
ama sakın boş verme aile bağı çok önemli bir bırakırsan ipler kopuverir mazallah
hani bi konuşmayı denesen niye diye deyilde farklı bir şekilde nebileyim mesela ben çokmu sık geliyorum gibisinden onların anlıyacağı bir dilden
yinede canını çok sıkma derim
bak yalnız deyilsin biz varız burada:).........

06/28/2011 13:39:00

Abisine aşık biri olarak çok üzüldüm :( ne denir bilemiyorum. Yengemi severim zaten ama şimdi daha da çok sevdim. Haftalardır çağırmasına karşılık çocukla yola çıkmaya cesaret edemiyorum.
İnşallah herşey düzelir.

06/28/2011 13:48:00

sağolun canlarım kardeş gb bi dostum var Allaha çok şükür durumu da bildiği için gece günüz kapısının bana açık olduğunu da biliyorum ama eşim onlarda kalman uygun olmaz diyor böyle durumlarda yani eşimin şehir dışına gittiği zamanlarda..abilerin varken uygun düşmez başka yerde kalman diyor işin daha da kötü tarafı eşim de yalnız olduğumun farkında yani arkamda kimse yok.

canım konuşmayı deniyemem çünkü çok kibarca reddediliyorum:)yani konuşsamda mazeretimiz olamaz mı deseler hiçbişey diyemem zaten hassas bi konu kelimeler boğazıma düğümlenir hiçbişey diyemem..kopmak da istemiyorum dediğim gb hayatta bi kardeşlerim var bilmiyorum:(

06/28/2011 13:49:00

canım başınsaolsun ...acı bidurum tam kenetlenmeniz gereken bir durum varken abilerinin ,eşlerinin yaptığının bir açıklaması yok elbet ..

sen birlikte olmak isterken nasılda bahaneler bulunuyo belki başka zaman olsa durumlar farklı ols abukadra koymazdı sana ama anne yok baba yook sen de haklı olarak destek arıyosun... 

seni çok iyi anlıyorum allh yardımcın olsun ,bak dokuz aylık olmuş bebeğin bence onunla ortamlara gir değişik ark edin  bazen bi bakıyosun kardeşten daha yakın olmuş seni daha iyi anlamış arkadaşın :)bence biraz zaman ver derim sseni aramaları için zaman ver

ve bensenin yerinde olsam biraz zaman verdikten sonra abileerimle temasa geçerim hani neden bölesiniz neden arayıp sormuyosunuz neden neden ... derdim yani 

amacım akıl vermek değl yanlış anlaama sadece  üzüntünü paylaşmak istedim tatlım 

06/28/2011 13:59:00

yok canım tam tersi akıl almaya da ihtiyacım var hiç yanlış anlamam.geçen hafta boyunca memleketteydik aslında gitmeyecektik bi tanesine çünkü artık eşim de tepki koymaya başladı ama duyulur ayıp olur bir haftadır burdalar aramamışlar  derler diye düşündük:)aradım yine mazeretleri var en iyisi bi süre hiç arayıp sormamak çünkü arayıp da böyle olunca çok üzülüyorum en iyisi beklentilerden uzaklaşmak..şimdi yarın doktora gidecem sabah gidip akşam gelcem çocukla.Annem olsa onda kalırdım ertesi gün dönerdim rezil etmezdim çocuğu yollarda..gerçekten zor Allah herkesin anasını babasını evladına bağışlasın

06/28/2011 14:00:00

amin canım amin 

06/28/2011 17:16:00

Şeytana uy bence...Bırak ne halleri varsa görsün :(

06/28/2011 17:34:00

Şeytana uy, hatta oturdukları evde senin de payının olduğunu onlar kadar nazik bir şekilde belirt. Aileni ne kadar sevdiğini, ayda bir gün olsun vakit geçirmek istediğini, hayatın karmaşasında güme gitmemek için iki taraflı fedakarlık gerektiğini belirt. Seni dışlamalarına izin verme. 

Yengem yok yere dayımla teyzemin arasını bozdu, erkekler ne yazık ki sarsılmaya ihtiyaç duyuyorlar. Annem biraz cevval bir kadındır, pabuç bırakmadı, onun karısıysa benim kaç yıllık kardeşim dedi kopartmadı ipleri.

06/28/2011 17:36:00

Canım ya gel ben de kal. Arama bi süre tepki koy bakalım ne yapacaklar?

06/28/2011 19:59:00

bence bir daha gitmek istediginde yengeni degil abini ara. size gelmek istiyorum, abicim seni ozledim de. ya da abini cagir, aksam yemegine git abin varken, gece de kalirim abicim uygunsan de. abin seni reddetmez. o yengelerinle de az muhattap ol. abilerini de gormek istedikce cagir. 
benim kiz kardesimin kocasi cok gariptir; hamileyim 8 aylik, arabayla onu eve biraktim ben de kanadadayim, burada kimsem yok. kizkardesimi de gormek istedim, otururken yemek yiyorduk; birden "bugun cok oturma, karimla basbasa kalmak istiyorum, gec saatlere kadar durma" gibi seyler soylemesin mi? sastim kaldim,lokmalar bogazima dizildi. kizkardesim de esine cok asik, kalksam yemeden, tartisacaklar, aralari bozulmasin diye zorla yedim, tabi haklisin dedim ama hamilelik iste, arabaya bir bindim nasil agladim. bir de kizkardesime yesil erik gelmis kanadaya, az geliyor, erik almistim, birlikte yeriz diye...
hani disari cikma planlari olsa anliycam, beni resmen kovdu :(
ama hala konusurum, giderim, ne yapalim canim kardesim o.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...