ek gıdalara başlarken...

05/27/2010 11:15:00

bebeğim 5 aylık, 2 haftadır ek gıdaya geçtik.öğlen sebze çorbası içiriyorum.
çorbayı reddetmedi şükür.biberonla içirmeye alıştırdım.tabiki bayılmıyor ama çok açken
verdiğim için içiyor.fakat çorba bittikten sonra mememe saldırıyo emmeden sakinleşmiyo.
normal midir her ek gıdadan sonra böyle mi yapıcak,çocuklarınız naptı bu dönemde?

Ynt: ek gıdalara başlarken...

05/27/2010 11:18:00

Kıızm 10 aylik, hatta 11'e yaklasıyor. Bu aralar her yemekten once, sonra hatta bazen arasında emmek istiyor. İçgüdüsel bir şey herhalde. Amaç doymak değil de içgüdüsel bir emme hissinin tatmini olabilir. (Bunları hiçbir şey araştırmadan, tamamen kendi tecrübelerimle yazıyorum.)

05/27/2010 14:18:00

bizimkide 4. ayda falan memeyi reddetti bi sürü sıkıntı yaşadık zaman zaman ama şimdi ekgıdalara başladık memeye daha çok düşkün oldu her ekbesinden sonra emmek istiyo..bende veriyorum bazı doktorlar ekbesinle anne sütünü karıştırmaya karşı ama ne yapayım bebeğim istiyorsa emsin diyorum ben..

05/27/2010 17:30:00

bızde de durum aynı ... ek gıdaya basladıktan sonra memede  hıc uyumamıs olan oglum uyumaya basladı.. sımdılerde her fırsatta ozellıkle meme pozısyonuna dondugunde ıllakı emmek ıstıyor.
burak hıc emzık emmedı. emme refleksını mı tatmın edıyor  acaba ....
bırde sabıha keskın dınledım bırakın emsınler; bırakın emıp uyusunlar dedı hosuma gıttı :-))  sımdılık:-))))

05/27/2010 18:38:00

herkese teşekkür ediyorum.ben sabiha paktuna'yı pek sevmiyorum malesef.çocuğun herşeyine evet
dememiz gerektiğini söylüyor.sadece bi nörolog kendisi.pedagog diil sonuçta.bebek veya çocuk psikolojisinden haberdar değil.daha sonra en geç yaşına geldiğinde nasıl memeyi bıraktırıcaz bi fikri yok =)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...