tatil (alınacaklar)

<12>
06/08/2011 16:52:00

hanımlar ay sou uzun bir tatile çıkıyoruz. yıllarca çalışan biri olarak uzun bir tatili oğlumla hak ettim sanırım. yanıma almam gerekenlerin listesini yapyorum. belki sizin de bana önerileriniz olur. özellikle 2.çocuğu olanlar beni daha iyi anlarlar.

sivrisinekler için losyon sordum ama bebekler için yok dediler olanlar ise yüzüne eline yani emeceği yerlere sürme dediler o yüzden vazgeçtim. doğalı lavanta yağı dediler ama kullanan var mı? güneç kremi için çok kararsız kaldım. acaba onu da ağzına sokmasında bir sakıca olabilir mi?bi de denize girerken altına bağlaıcağımız bezler varmış onları nerden bulabilirim?

bu arada çocukla tatile giderken evin yarısını götürüsün demişlerdi gerçekten de öyle olacak sanırım.

Ynt: tatil (alınacaklar)

06/09/2011 08:52:00

bende temmuzda gidicem annemlerin yazlığa.ev olacağı için daha rahat ederiz diye düşünüyorum.bende kızımla tek gidicem tek bir valize ikimizin eşyalarını sıkıştırmaya çalışıcam.Bebek arabası falan da olucak.güneş kremi mustella alıcam ben.o bezler marketlerde satılıyor.bende onu gittiğim yerden alıcam burdan taşımayacağım.simit vb şeyler almayı düşünmüyorum bu sene.Ya da duruma göre ordan alırım onuda

06/09/2011 09:02:00

bende yazlığa gidicem ama insan her şey yanında olsun istiyor. geçen nisan ayında da izmire annemlere gitmiştim inan tek valize sığamıyorsun:) hem yazlık hem de akşamları serin olur diye kalın bişeyler alıcam oyuncakları fln :) biz simit tarzı bişey aldık. kuzenimde görmüştüm üstünde şemsiye gibi bişeysi var. bakalım sevecek mi? küçük bir havuz da aldım şişme. bahçe için. bizim canavar su manyağı olduğundan iyice doysun istiyorum. tek korkum sivrisinekler. beni çok ısırdıklarından çınar için endişeliyim. yatağının cibindirliği var ama. neyse bi şekilde gidip gelicez:)

06/09/2011 10:08:00

bize doktorumuz sinek sokmaları için ovadril losyon verdi.  pek sivrisinek olmuyor burda (ki evimin yanı portakal bahçesi) ama yakarca çok. bakalım şimdilik ısırmadı kimse kimseyi:) yanına calpol şurup ve bepanten mutlaka almalısın bence.pişk içinde hametan yada trosyd yanında bulanabilir. havuz, deniz bezleri huggies var görmüştüm marketlerde bez reyonlarında. ama başka markalar varmı yada kiloya göremi alınıyor bende onlara bakıyordum şu ara. ama tek marka huggies sanırım.  doktorumuz 50 faktörlü olduğu taktirde herhangi bebek güneş kremi alabilirsiniz demişti. sebamed aldım bende spreyli olandan.  sabahları balkonda güneşleniyoruz henüz 20 dak. antalyada olmamıza rağmen daha sezonu açmadık bizde. ewe gittiğiniz için fazla zorluk çekmessiniz en azından beslenme bakımından. ama yinede  kavanoz mamaları ve meyve pürelerinden bulundurun baby mix falan. vaktiniz olmaz belki tatilde yoğurt mayalamak falan:) bavulunu boşuna çok oyuncakla doldurmayın nasılsa yüzcek hep kuzu. oğluşunla sana güzel  keyifli tatiller dilerim. çok eğlenin:)

06/09/2011 12:45:00

bizde yarın değil öbür gün yola çıkıyoruz alanyaya.ne iyi oldu bu başlık..benim de ihtiyacım var fikirlere..ben nivea baby güneş kremi aldım 50 faktör ve üstü oyuncak bol bol kıyafet bepanten calpol burun spreyi havlular fotoğraf makinesi..ama sivri sinek koruyucu süremiyomuyuz ya?simit alcam ordan üstü kapalı olandan hevesim var çünkü:)little swimmers galiba ya o bezin adı..bende ordan alcam yada burda migros da vardır diye düşünüyorum oraya bakıcam olduğum şehirde 50 faktör güneş kremini zor buldum da..ya bi de benim oğlan şu sıralar saat başı kaka yapıyo sağolsun o bez nasıl oluyoki atıyomuyuz aynı bez gb?umarım yolculuk iyi geçer bi tarafftanda tedirginim hastalanmadan gider geliriz umarım herkese sevgiler 

06/09/2011 13:53:00

o bezler 10 tane falan sanırım oluo pakette. kakada atılır tabide.  ablamın kızı  havuz yada denizden çıktığında kurutup tekrar giydiryordu.(kakasız) doğrumu yoksa cimriliğindenmi bilemem:) normalde cimri deildir de:) sinek ve arı sokması için losyon  verdi bizim dr. çünkü sinekle bitse iyi birde arılar var:(  o yüzden yanınızda bulundurun derim ben. bize ovadril verdi dr. sizde dr unuza danışın isterseniz. sizede ii tatiller demin yağmur yağdı burda ama çok sıcakkkk 2 gündürr

06/09/2011 16:39:00

hepinize çok teşekkürler. inşallah hasta olmadan döneriz. babamız çok hassas bu konuda :) uzun süre oğlundan ayrı kalmak istemiyor bi de hasta dönerse dilinden hiç düşemeyiz:)

06/09/2011 18:07:00

pudra aklıma geldi biraz önce çantamıza koydum giderken koltukaltlarına bacaklarının kıvrım yerlerine sürmeyi düşünüyorum

06/10/2011 19:01:00

merhaba arkadaşlar...ben de kızımın erkenden gelmesiyle ağustos annesi oldum:) tatil telaşı bızde de var.gündüz yemek sorun olmayacak ama gece veya sabaha karsı mama ııcın uyanıyor sıcak su nasıl olacak onu dusunuyorum.acaba su ucuz su ısıtıcılardanmı alsam  hem fazla yer kaplamaz.ya da termosuna akşam yemegınde sıcak su koyup bekletmek lazımm sanırım

06/14/2011 14:38:00

Tatilde gece formül süt içirmek için size önerim; Hipp marka ucunda biberon başlığı bile olan hazır sütler var, 250 ml bir tanesi 2,50 tl falandı galiba. Çok pratik birşey, ben aldım ama hala içirmedim, kapağını açıyorsunuz içinden biberon ucu çıkıyor hiç öyle toz mamalarla sıcak suyla uğraşmayın bu çok pratik olur, ama tabi ilk önce bir tane alıp evde içirmeyi denemek lazım ben o yüzden bir tane aldım.

06/14/2011 14:42:00

tadı biraz tuhaf mı yoksa bana mı öyle geldi.ben de aldım ama tadı kötü gibi geldi içirmedim.belki bozuktu anlayamdım

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...