Türkiye'de Kadın Olmak

03/08/2012 10:03:00

Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği 2011 Aralık ayında, tüm çocukların mutlu bir yaşamı hak ettiğini düşünen 9 gönüllü anne tarafından kuruldu. Önceliği çocuklar olan ebeveynlerin katılımı ile 3 ay içerisinde bizlerin bile tahmin edemeyeceği kadar büyüdük ve yol aldık...

Sağlıklı bir toplumu sağlıklı çocukların oluşturacağını biliyoruz;  bu hedefle çalışıyoruz ve bir çocuğun mutlu bir yetişkin, kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olabilmesi için, öncelikle onu yetiştiren annenin mutlu ve sağlıklı bir birey olması ve anne ile çocuğun güvenli bir sevgi ortamında yaşaması gerektiğini düşünüyoruz.

Ancak halen;

Türkiye'de kadınların %4,8 i 13 yaşın altında evlendiriliyor
% 41 i eski eş, eş ya da sevgilisi tarafından cinsel ya da fiziksel tacize uğruyor
İki kadından biri duygusal şiddete maruz kalıyor
10 kadından 4 ü dayak yiyor!
Kadınların %7,2 si çocuk yaşta cinsel tacize uğruyor!,

Ve bir çok kadın bunları nasıl durduracağını bilmediği için, haklarını bilmediği için, kendini yalnız zannettiği için buna katlanıyor.

Üstelik çocuklarını da katlanmak zorunda bırakarak....

Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu olarak "Sorumlu Ebeveyn,Sorunsuz Çocuk" projesini yaratırken, anne ve babanın bilinçlenmesini hedefledik..

Şimdi bu projenin en büyük ve en önemli paneline sizleri de bekliyoruz;

TÜRKİYE’DE KADIN OLMAK

AYŞE TOLGA Moderatör

DOÇ. DR. İPEK İLKKARACAN (Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Vakfı Kurucu Üyesi )
Türkiye İşgücü Piyasasında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: IŞ VE AILE YAŞAMıNı UZLAŞTıRMA POLITIKALARI

AV. AYŞE DİLEK ERGÜLER (Avukat- Mediatör)
Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi

AV. GÜLEN KÖSE (Aile Hukuku Avukatı)
Şiddet Gören Kadının Hakları

SERPİL BERAT KUBAK (İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi)
Ekonomide Kadının Yeri ve Kadın İstihdamına İlişkin Çözüm Önerileri

Yer: Şişli Belediyesi
Binası- 15. Kat
Seminer salonu
Tarih: 11.03.2012
Saat: 13:30

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...