Meyvali pilove:)

11/14/2012 21:54:00

Pilav vr makarnayi hemen hemen her cocuk severek yer. Bu tatli pilavimizi denemenizi tavsiye ederim:)

1 bardak pirinc

2-3 kuru kayisi

5-6 tane cekirdeksiz kuru uzum

Goz karari arpa sehriye- (tel)

Toz badem-ceviz- kaju

Yapilisi;

Sehriyelerimizi az tereyagda kizartalim. Pirinci ekleyip pilavimizi normal ayarlarimizda yapalim.

Kucuk bir tavanin icine kuru meyvalari ekleyelim ( kayisilar minik minik dogransin. ) birazcik pisirelim. Tavayi drvamli karistiralim yada sallayalimki yapismasin etrafi esit pissin. ( kuru uzumu ve kayisiyi 10 dk kadar sicak suda bekletmis olun butun kuru meyvalar iyice yumusasin)

Pilav olduktan snra kuru meyalarimizi icine katalim en son toz kuruyemislerimizden hangisi varsa icine ekleyelim:)

Afiyet olsun:)

Ynt: Meyvali pilove:)

11/14/2012 21:56:00

Pilav pistikten snra kuru meyvalari icine atip buhari cikmadan kapagibi geri kapatin. O buharla pilavin kokusu ve tadi farkli gelecektir. Pilav soguduktan snra kuruyemisleri ekleyin

11/14/2012 22:12:00

aysuu yapılırmı bu gece gece:) yarın mutlaka yapıcam... içimde bır  kurt kalk yap dıyor da neyse:)

11/15/2012 07:47:00

:))) begenmenize seviniyorum valla:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gün gün saat saat bebegim ne yese programi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...