ankarada çocuk doktoru

Ynt: ankarada çocuk doktoru

11/25/2011 07:36:00

mrb biz ilk doktorun dediklerini uyguluyoruz hemen hemen.biz gecede mama veriyoruz zaten kilo alımı yavaş:(bize aile hekimimizin verdiği listeydi bunlar maşallah kızım yiyorda.

11/25/2011 07:52:00

bakalım ben bu akşam gideceğim Ertuğrul Güler'e..umarım Asya sorun çıkarmaz ağlamaz..arkadaşlar aslında daha öncede yazdım ben Çağ Hastanesinde Yücel Beye götürüyorum ve kendisinden memnunum gece gündüz rahatlıkla arayabiliyorum ama Asya nın ağlama krizine girmesi beni deli ediyor...
o kadar çok ağlıyorki kıpkırmızı oluyor yüzü gözü şişiyor dr muayene bile edemiyor doğru düzgün...dokundurmuyor kendine...

bu nedenle başka bir dr denemek istedim.. hayırlısı bakalım...size izlenimlerimi yazarım...
bu olmazsa pedimerk i tavsiye edenler çok oraya götüreceğim birde..hem iyi hem seveceği bir doktor bulacağız inşallah...

11/25/2011 08:38:00

inş.. bulursunuz. bizimkisi doktor ayırt etmiyor. beyaz önlüklü kimi görse hemen ağlamaya başlıyor.. her aradığın bulma konusunda bişey diyemicem. çünkü ben çok arama gereği, duymadım.. 

11/25/2011 08:54:00

ya dr ların biraz daha samimi sevecen yaklaşması oyun oynar gibi yaklaşması lazım bu çocuklar daha çok küçük çünkü..benim kızım yabancı birinin direk onunla ilgilenmesini dokunmasını istemiyor mesela ancak oyun yoluyla alışıyor insanlara ve biraz zaman geçirerek..benim beklediğim sadece bu aslında....yani bize yarım saat 45 dk ayırabilecek bir doktor arıyorum...
odaya girer girmez şikayetiniz ne diyip eline steteskopu filan alıp gelen dr dan çocuk korkuyor..düşünsenize tanımadığı biri bi aletle ona dokunmaya çalışıyo ağzını açıyo zorla kulağına bakıyo ona dokunuyo..çocuk korkup ağlıyor tabii tepki veriyor...

umarım akşam iyi geçer..

11/25/2011 09:39:00

haklısınız tabiki. zaten okadar ağladığında doktorda doğru düzgün bakamıyor. bir iki ay önce oğlum hastalandı gece acile götürmek zorunda kaldık. ünv hastanesinin aciline götürme hatasında bulunduk. çocuk hstaydı zaten orda bi kere daha hasta olduğuna eminim.. ben mesela gece acil bişey olduğunda onu hangi hastaneye götürmeliyim onu bilmiyorum. bunu bilen varsa ltf söylesin. çünkü acil bişey olduğunda ortada kalmak kadar kötüsü yok.

11/25/2011 09:49:00

acil durumlarda biz güven hastanesine gidiyoruz canım..başka bir yeri tavsiye etmem Güvende uzman çocuk doktoru oluyor hep

11/25/2011 10:23:00

Hakkı Bey şahane, Erbil ve Tansel Hanımda çok iyi...Güven iyi bu konuda çok iyi kızlar

11/25/2011 10:27:00

tansel hanımın soyadını biliyor musunuz ben birinden daha aynı ismi duymuştum acaba aynı doktor mu Sipahi mi soyadı?

11/25/2011 10:56:00

Güven hastanesine biz de çok götürdük ateşlenince falan, fakat bir gün elini yaktı kızım..Yine Güven'e götürelim dedik..Çocuk acil bakmıyor, büyük acile gidin dediler..Tam bir saat bekledik, çocuk ağlamaktan perişan oldu..Hatta ağlarken  uyuya kaldı..Sıra bize geldiğinde yeniden uyandırıp, yeniden bir o kadar daha ağlattılar..Sonra basit bir sargı beziyle sardılar hepi topu..Yarın sabahtan siz bunu bir üniversite hastanesine götürün dediler..Yanık merkezi takip etsin dediler ve ciddi bir yanık olduğunu söylediler.Belki parmaklarında hareket kaybı olur falan dediler..O sabahı nasıl sabah ettim bilemezsiniz...Sabah özel bir çocuk cerrahı bulduk, cerrah hiç de öyle ciddi bir yanık değil, boşuna telaşlandırmışlar sizi dedi..
Kısacası travma ve yanık sözk konusu olunca Güven'e götürmeyin derim...Çünkü çocuğunuza bakacak kişi çocuk doktoru olmuyor, acil doktoru oluyor..Onlar da genelde pratisyen oluyor ve biraz yanlış yönlendirebiliyor..

11/25/2011 13:10:00

AAA güven hastanesi en sık kullandığımız acil sayılır. Hatta Elif geçen sene aynı şekilde elini kaynayan çaydanlıktan dökülen su ile yaktı. Doğru Güvene'e gittik. Büyük acile aldılar hemen.Sıra beklememiz söz konusu bile olmadı ki iki gün öncede kol çatlağı nedeni ile gittik.Hİç sıra beklemeden hemen aldılar önümüzde bekleyen sayısı da fazlaydı. Pansumanını genel cerrah yaptı. Sabah 9 da tekrar genel cerraha yine sıra beklemeden muayene olduk.Doktor akşamüstü kendi cep telefonu ile aradı ve durumunu dahi sordu. 3 gün boyunca kontrole gittik. Aynı şekilde his kaybı açısından yine genel cerrah değerlendirdi.10.günde iz kalıp kalmayacağı ve plastik cerrahla görüşmek üzere tekrar çağırdılar. Allah allah size yaşatılan durum ise tam tersi. O durumu yaşamak istemezdim. Çok büyük ciddiyetsizlik yapmışlar.HEle yanıkla gelen ve ağlayan bir bebeği bekletmeleri affedilir bi durum değil.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...