emzirmeyi nasıl sonlandırmalıyım

<12>
11/04/2010 20:51:00

Herkese selamlar, bnm sorunum 14 aylık bir oğlum var fakat emzirmeyi artık sonlandırmak istiyorum nasıl başarıcam yardımınıza ihtiyacım var bizimki tiryaki gibi beni acayip kullanıyor gece uykularımız sabaha kadar bölük pörçük artk sabrım kalmadı ek gıdayıda çok fazla kabul etmiyor bundan dolayı kolayı seçip hep beni emmek istiyor yardımlarınızı bekliyorum şimididen teşekkürler...........

Ynt: emzirmeyi nasıl sonlandırmalıyım

11/04/2010 21:05:00

ya beben daha küçük değil mi:(((

11/04/2010 21:16:00

ya evet daha küçük 14 aylık ben emzirmekten yanayım ama en azından azaltıp gıda almasını sağlamalıyım

11/09/2010 19:48:00

alyoşda aynen tiryaki gibi.eve geldiğimden itibaren 15dkda bir odaya götürüp emmek istiyor.
bi yandan artık süt gelmiyor yeterince.bi yandan psikolojik olarak her sıkıntıya düştüğünde gelip ısrarla emmek istemesi normalmi bilmiyorum.bi yandan doktorumuz kesmemizi öneriyor.bi yandan 16 aydır gece her saat başı kalkıyor.uyumayı bilmiyor emerek uyumaya çalışıyor. saat başı kalkması hem beni hem annenneyi çok yoruyor.ve en önemliside nöbet tutmam gerekiyor artık.ben de bilmiyorum.çok travmatik geçcekmiş gibi geliyor bana.okuduğum yayınlar hep azaltılıp kesilmesi yönünde ama azaltmak için yaptığımtüm girişimler başarısızlıkla sonuçlanıyor.dikkatini dağıtmak,dışarı çıkarmak,oyuna daldırmak sadece 2dk işe yarıyor .sonra  hoop tekrar geliyo emmeye.ben sanırım 15 gün sonra birden kesicem.şu anda yöntem araştırıyorum harıl harıl.

11/09/2010 20:59:00

http://birannedogdu.blogspot.com/p/memeden-kesme-dosyas.html

yardımcı olacağını ümit ediyorum

11/09/2010 21:48:00

Bence çok küçük değil , hele hele yemek yemiyorsa kesmeyi düşünebilirsin . Bende benzer bir sürecten gectim . İnsan bir yandan da kıyamıyor . 2 ucu moklu degnek derler ya.

Kesin kararlıysan , kararlı davranıp vermeyeceksin. Ben siyah elektrik bantıyla bantlayıp uf oldu demiştim. Geldi - gitti agladı zırladı , ama bir tuhaflık oldugunun farkındaydı. 2  günde bitirdik . Ama geri dönemedik .

Hala sütün çoksa sagıp biberondan verebilirsin . En azından gece uykuların daha uzun olur. Elada gecede 3-4 kez emmeye kalkardı , şimdi bir kez biberon için kalkıyor , oda gercekten acıktıgında. Keyifci uyanmaları bitti.

Kolay gelsin .

11/10/2010 07:37:00

illa ki kesmek isterseniz daha anlamadan kesin. çevremde sirke sürüyorlar. meme isteyince kızmıyorsunuz hep veriyorsunuz ama sirkeli. öğrenilmiş çaresizlik diye bir şey var. birkaç denemeden sonra vaz geçiyormuş.

11/10/2010 09:24:00

ek gıdaları reddedip sadece memeyi istiyorsa bir an önce bıraktırmakta fayda var, çünkü anne sütünün 14 aylık bir çocuğu tam anlamıyla beslemesi pek mümkün değil.  Ben oğlum 16 aylıkken hamile olduğumu öğrenince bıraktırmak zorunda kalmıştım ve benimki de tam bir tiryakiydi, geceleri aramızda meme ağzında uyuyordu. Eşimin kuzeninin kızı da annesine "meme" diye hitap edecek kadar bir tiryakiyken 22 aylıkken bıraktırılmıştı. Ben de ondan duyduğum üzere şu tekniği uyguladım:  aktarlarda satılan "sabırtaşı" veya "sarısabır" denen siyah taşa benzeyen bir maddeyi ıslatarak göğüs uçlarına sürüyorsun, çocuk isteyince memeyi veriyorsun ama zaten tadı o kadar berbat ki 2-3 seferden sonra istemiyor.  Benim oğlum "annenin memesi üff oldu" diye yorumlamıştı olayı. İlk 2 gün özellikle geceleri çok ağladı, ben de onunla ağladım ama 3. gün unutmaya başlamıştı bile.    

11/10/2010 09:32:00

Bebeğin haz aldığı bir şeyi iğrendirerek bıraktırmak haz duygusunun yaralanmasına sebep olabilirmiş, bunu pedagoglar pek önermiyorlar.

11/10/2010 14:08:00

:(( hmm bilmem ben daha bıraktırmadım

11/10/2010 14:20:00

Benim kızım sirkeyi yalanıp emmeye devam etmişti , o kadar tiryakiydi yani. Bant olayını deneyin , banada basta sacma gelmişti ama oluyor

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...