YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/13/2012 13:51:00

Herkese Merhaba:))

Neşecim arkadaşın için dua edicem, arkadaşına söyle rahat olsun. Ben geçen yıl 2 bebek kaybettim. Tüp bebek tedavisiyle hamile kalmıştım. 1.sinde erken düşük oldu, 2. si 3 aylıkken karnımda öldü. Sonrası duygusal olarak çok zor geçti, aylarca kendimde değildim. Fakat altı ay sonra tamamiyle doğal yollarla hamile kaldım. Dr um ki mucizelere inanır o bile şaşırdı. Arkadaşına benim hikayemi anlat... Tedavi yoluyla bebek yapmaya çalışan annelerin morale çok ihtiyaçları oluyor. Kendimden biliyorum. Bütün dualarım onunla, inşallah yüzü güler. İnşallah hepimiz sağlıkla alırız bebeklerimiz kucağımıa, zaman su gibi akıp geçer...:))) 

01/13/2012 13:57:00

Cumcum çok zor zamanlar geçirmişsin. Allah bu bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ben de bu tür durumlarda stresin ve psikolojinin çok etkili olduğunu düşünüyorum. Acaba olur mu olmaz mı neden olmuyor diye çok fazla kafaya takmamak gerekiyor bence tabii mümkün olduğu kadar... Pozitif düşünmek lazım...

01/13/2012 13:58:00

Bu arada tecrübeli anne adaylarına bir sorum var. Ben 11 haftalık hamileyim. 1,5 Kg aldım ama ciddi karnım çıktı. Ben 36 bedenim ve hiçbir kıyafetimle rahat edemiyorum anca eşofman... Külotlu çorap giyemiyorum mesela sıkıyor. İç karnım mı küçük nedir? Bi bilemedim:))) Acaba siz ne zaman hamile kıyafetlerine geçmiş, nasıl bi yöntem uygulamıştınız ilk aylarda göbekler için... Paylaşırsanız sevinirim....

01/13/2012 14:02:00

Evet Zeynep aynen öyle... Ben ne zaman rahatladım, kendimi toparladım, o vakit gelmeye karar verdi bebek:)) Gerçekten zor iş... Hamile kalması ayrı, hamilelik süreci ayrı, doğurması, sonrası... Kadınların gerçekten çok güçlü varlıklar olduğunu düşünüyorum ben. 

01/13/2012 14:03:00

merhaba arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz ben 6 haftalık ahileyim ve kasıklarımda ağrılarım var doktor normal dedi ama ben korkuyorum

01/13/2012 14:03:00

merhaba arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz ben 6 haftalık ahileyim ve kasıklarımda ağrılarım var doktor normal dedi ama ben korkuyorum

01/13/2012 14:06:00

Hoş geldin kardelen doktor da normal demiş ağrılar için korkmana gerek yok. İlk zamanlarda oluyor öyle ağrılar.. Rahim genişlemeye başladığı iiçin oluyormuş o ağrılar...

01/13/2012 14:11:00

Hoşgeldin Kardelen;

Son derece normal ve bir süre daha devam edecekler... Bende 11 haftalığım ve bende de hala mevcutlar... Zeynebin söylediği gibi rahmin bebeğin için hazırlık yapıyor, iyiye işaret:)))

01/13/2012 14:14:00

cumcum merhaba...aynıyız seninle :)

yanıma arkadaş arıyodum valla...ben 2 kg aldım şimdiden..sende durumlar nasıl? çokta iştahım açık sadece midem yanıyor diye azcık engelliyor o kdar...

01/13/2012 14:16:00

Merhaba güzel annelerrrr :) Uzun zamandır uğrayamadım. Şimdi şöyle bir baktım ne güzel muhabbetler edilmiş. Yeni gelen güzel anneler hoşgeldiniz. Bebekleriniz hayırlı olsun, sağlıkla kavuşmanızı dilerim.  

Özlemcim bizde aldık kızımın odasını, ne kadar güzel hevesler, heyecanlar bunlar. Allah hiçbirimizinkini yarım bırakmasın. Zeynepcim ikiz annesisin ve 12 kilo almışsın bravo sana :) Ben tek bebekle 13 kilo aldım :( Doktorum kızdı. Yemiyorum ama ben abur cubur dedim inanmam dedi :(( Ama gerçekten sağlıklı besinler dışında asla yemiyorum ve açgözlülük yapmıyorum nasıl oluyor anlamadım. Gerçi tek istediğim şey sağlıkla bebeğime kavuşmak. Gerisi önemli değil, veririz. 

Bende de iltihap çıktı Zeynep'in de dediği gibi doktorum tek kullanımlık sıvı bir ilaç verdi. Hamilelik güzel ama endişeler olmasa :((

Kardelen ilk zamanlar kasık ağrıları çok normal. Zeynep'in de dediği gibi hem rahim genişliyor hemde bebek kendine yer açıyor :))

Hepinize selamlar, kendinize ve dünyalar tatlısı bebişlerinize dikkat edin :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...