YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/13/2012 14:24:00

Ayşenaz Merhaba:))
ben 1,5 kg aldım. Son 10 gündür daha iyiyim Ondan öncesi bir çeşit kabustu. Mide bulantısı, kusma, hele hele o mide yanmaları bir de üstüne ağır bir grip geçirdim ve ateşten korktuğumuz için drumun kararıyla antibiyotik kullanmak zorunda kaldım. Yani iştahla yiyecek halim yoktu pek anlayacağın...:)) Doktorum bana bir yeme içme listesi verdi şimdi de onun üzerinden gidiyoruz... İstersen senin için de yazarım buraya, hem uygulaması kolay hemde mide yanmalarına birebir...

01/13/2012 14:25:00

Banucum hoşgeldin özlettin kendini :) Hayırlı olsun minik kızının güzel odası :) Sağlıklı, güzel günlerde kullansın inşallah... Valla en son 12 kg dı. Bakalım haftaya kontrol var yine nereye gidiyorum göreceğiz :)) Dediğin gibi sağlıkla kavuşalım miniklere kilolar verilir elbet... İltihap için de çok endişelenme ilaçlarını düzenli kullan geçiyor hemen... Tansiyonla ilgili problemin ne durumda? sorun yoktur umarım 

Sende iyi bak kendine ve kızına :))

01/13/2012 14:34:00

cumcum...valla çok iyi olur...mide yanmalarım çok kötü ama hiç bulantım olmadı..çok alakasız bazı şeylere bulansamda yemeklere hiç bulanmıyorum :) listeyi verirsen hemen uygularım 2 hafta sonra doktor kontrolüm var kilo için çok kızacak :)))

sen hangi şehirdesin...ben ankaradayım...

01/13/2012 14:38:00

aman biraz işlerim vardı bakamadım baya sohbet uzamışşş :)) boşverin kiloları ben adam akıllı yiyemiyor olsamda, sağlıklı beslenemiyor olsamda kilo alıyorum :)))))))  bünye alacak göbek deseniz sanki şimdiden kocaman oldu. Son 2 aydır ben mecburen giyiyorum hamile pantalonlarından. Öncesindede biraz göbeğim vardı hamilelikle beraber hafif hafif büyümeye başlayınca sıkmaya başladı karnımı mecburen aldım 2 tane... Ama üst beden almadım hiç hamile kıyafeti. bikaç parça sadece eskiye göre büyük beden aldım geçtim :))))))))

Su mide yanmasına birebir olan listeyi merak ettim doğrusu cumcum ...ben ne yesem yanma yapıyor anlamıyorum bir türlü renni gavıscon falan derken geçirdik bunca zamanı

01/13/2012 14:39:00

iş yerime kızılay aracı geldi kan bağışı için.. çalışanlardan kan alıyorlar

gidip bi ölçtüreyim dedim bende kanım 11,1 tansiyon 5/8 :((((((( başım ağrıyorr

01/13/2012 14:44:00

Tuzlu ayran iç Nesecim. Benim tansiyonumda sürekli düşük.

01/13/2012 15:07:00

evde içerim artık... İş yerinde resmen aç kalıyorum bazen

01/13/2012 15:13:00

Neşe geçmiş olsun, tuzlu ayran gerçekten iyi gelebilir, dikkat et kendine...

Ayşenazcım listem şöyle:

Sabah domates peynir salatalık zeytinle normal türk kahvaltıı yapıyorum. Bazen peynirli yağsız tost ekliyorum.  Ama her gün mutlaka 1 tane yumurta yemem şart.

Sabah kahvaltısıyla öğle yemeği arasında ara öğünüm var: Galeta( ama susamlı katkı maddeli, yağlı vs olmayacak ekmek fırınından alınmış galeta!!!) dil peyniri ve mümkünse yine organik domatas salatalık... Dil peyniri yerine lor da olabilir ama ben dil peynirini çok sevdiğim için daha lor denemedim.

ÖĞLEN: Mutlaka 4 tane köfte... Yanına bulgur bilavı, prinç ya da makarna ama abartmadan bir kaç kaşık yiyorum.

Öğlenle akşam arası yine ara öğün var: Galeta- dil Peyniri yada lor- salatalık- domates. Ara öğünlerden birinde ya da ikisinde ayran içiyorum.

AKŞAM: Haftada en az üç gün balık. En çok omegayı somondan alabilirmişim bu yüzden dr um somon yememi istedi. Her hafta mutlaka en az 400 gr somon. Biz fırında altına patates döşeyerek yapıyoruz. Patates, havuç domates güzel oluyor, yanında da salata. O kadar doyurucu ki genellikle yanında ekmek bile yemiyorum. Balık yapmadığımız akşamlar da sebze ya da baklagiller... Mesela bu akşam mercimek ve makarna yiyeceğim.

Akşam yemeğinden sonra yeniden ara öğün malum dil peyniri yada lor- domates- salatalık üçlüsü. Ama sanıyorum bu mide yanması olayını kesen bu ara öğünler. Çünkü az az sık sık yiyorsun. Ve gaz yapacak mideni baskılayacak bişey yok.

Yatmadan önce de 1 büyük bardak süt içiyorum.
Ayrıca hergün 3 porsyon meyve. Ne zaman istersen ye. Portakal gaz yapabilir ben kivi elma tercih ediyorum.
Birde hergün 1 avuç ceviz 1 avuç badem. Fakat organik olacak. Kabuklu cevizi kabuklu işlenmemiş bademi evde kırıp hazırlıyoruz.
Ve bol, bollll da su.

İşte budur :))) Umarım işinize yarar düzenli olarak uyguldığınızda faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Hem kilo, hemde mide yanması ve bulantılar açısından.

Bu arada ben İstanbuldayım. Ama Ankarayı çok severim. Hamilelik testimi de Ankara da yapmıştım. Müjdeyi eşime aAnkara dan vermiştim:))))

Herkese sevgiler.....

01/13/2012 15:25:00

ah ah siz şanlısınız bu liste ile mide yanmasından kurtuluyorsanız gerçekten... Değil bir avuç 3-4 adet ceviz badem yiyeyim diyorum bazen gün içinde sırf vitaminleri için ama midem mahvoluyo... sanırım birazda işyerinin yemekleri beni bu hale getiriyor ama yemek yemek artık bana zaman zaman işkence haline geliyor...

01/13/2012 15:28:00

oh nihayet aldım dr randevusunu .... yarın görücez bakalım bizim ufaklık ne alemdee

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...