YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/13/2012 15:30:00

cumcum...çok teşekkür ederim...

güzel ve besleyici bir liste ama ben bu listenin yarısını bile yemiyorum ki...bunları yesem daha da kilo alırım gerçi...bu listeye ara öğünlerde ve akşam uyabilirim sanırım..iş yerinde ne çıkarsa öğlen onu yiyorum sabahta yetişebilirsem peynir domates sandviç hazırlayıp getiriyorum...ama sık sık yemek hakketen mide ağrısını azaltabilir...

cok sağolasın...ankaraya gelirsen beklerim :))) İstanbulun da benim için yeri bir ayrıdır....

01/13/2012 15:31:00

Neşe' cimm geçmiş olsuuun :( Daha iyisindir umarım şimdi.. dinlen bol bol. Eğer imkanın varsa bi ayran iç :( Bu sabah benim de 10a4tü.. gözümü açamıyodum şimdi iyiyim şükür :)

cumcum hşgldin :) Gerçekten zor bir dönem geçirmişsin ama sabrın ve kuvvetine hayran kaldım :) İnşallah bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın :)

01/13/2012 15:31:00

aysenaz sende hoşgeldin :)

01/13/2012 15:38:00

Teşekkür ederim Ayşegül          ayyyy hepinizin geçmiş olsun dileklerine çok teşekkür ederim hanımlar yaa...
Artık ayranda evde herşey evde. Tek isteğim eve gidip ayaklarımı uzatıp tv izlemek :))) burda kar var havada soğuk yapılabilecek en güzel şey bu sanırım akşam akşam... Oh hafta sonuda başladıı :))

01/13/2012 15:44:00

Ayşegül tsk ederim:))

Kızlar 8-5 çalışanlar için hayatın ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyorum. Benim çalışma saatlerim biraz benim insiyatifimde bu yüzden şanslıyım. Ama inanın bu dışarda yenilen yemekler yağlar vs de etkiliyor bu mide yanmalarını... Ve ne olur badem ve ceviz yemeğe çalışın bebek için o kadar önemliymişki... Yumurtada öyle:( Yumurta da benim kabusum mesela... 10 gün öncesine kadar yiyor yer yemez de kusuyordum. Ne kokusuna ne görüntüsüne tahammülüm var hala... Ama yiyorum mecbur. Peynirli ya da domatesli filan yapıp o tadı ve kokuyu seyreltmeye çalışıyorum.:)))

01/13/2012 15:50:00

Malesef, alışkın olmadığımız tadlara hamileliğimiz süresince katlanmak zorunda kalıyoruz :))

Bende avokado hiç sevmem :D Ama çok faydalıymış.. Arkadaşımın yoğun ısrarı üzerine yemeye başladım..

Allah hepimize bu konuda sabırlar versinnnn :)

01/13/2012 15:57:00

aminnnnn.. Evde olsam hiç bu kadar düşünmem ama çalışınca kısıtlanıyor insan işte... Bende süt yerine kakaolu süt içiyorum yada ayran. Normal sütü sevmediğim ve içemediğim için. Öyle yumurta ile sorunum falan yok ama balık eksik kalıyor bende işte ... Ton balığı yemek sakıncalımı biliyomusunuz bu arada kızlar yaa.. Yenebiliyorsa en azından onlardan alıp salataya,makarnaya falan ekler yerim valla. unutmazsan yarın bi doktorada sorayım ben bunu :))

01/13/2012 16:01:00

Ton balığı kesinlikle yenmemesi gerekiyrmş Neşe' cim. Dip balığı olduğu için ağır mineral içeriyormuş. Bende sen gibi en azından salatalara koyarak yerim diyordum ama yasssak dedi doktorumm :) Hatta mercan gibi kırmızı etli balıkları da yasakladı. Alerjik sorun yaratabilir diye.

Balığı bende çok aksatıyorum yaaaa :( Dün eczane de omega ilacı gördüm. Balık yağı işte, kullanabilirmiim dedim, tavsiye etmediler. Balık yiyin taze taze dediler :))

Haftada 2 gün yememiz gerekiyormuş ben baya bi 2-3 haftadır yemiyorum :/ Amanin.. çok olmuşşşş :))

01/13/2012 16:10:00

sen 2-3 haftadır ben bunca zamandır 1 kere yedim.Bırak haftada 2 günü ben 1 gün yesem yeter ama  Eşim sevmiyor diye eve alıp yapamıyorum, gerçi eşimin dediği bişeyde yok ya  dışarda yemeyide ihmal ediyoruz bide hep uzaktan geldiği için balıklar emin olamıyorum içime sinmiyor.

hep ihmal aslında. dur ben bi hafta sonu bi balık yiyeyim bari :))

01/13/2012 16:12:00

:))))) Ye ye.. Ben burda bi balıkçı buldum sağolsun kadıncaaz durumu bildiğinden kendi elleriyle hazırlıyor bana. Ama ihmalkarlığım yüzünden aksattım :) Bir de biz çok severiz balığı :D o halde aksattım hihi :)))

Sen hele sakın bu dönemlerde aksatma tam gelişimn olduğu zamanlar ya, yemeye çalış bol bol ;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...