YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/13/2012 16:14:00

ya peki hiç dondurulmuş çiğ sebze alıyomusunuz ? pişmişleri önermiyorlar ya

bezelye falan dondurulmuş tüketsek konserve yerine :)) oluyomu Ayşegül hanımcım

01/13/2012 16:20:00

Aman - ton balığı yemeyelim!!! Hiç bir dip balığı yemeyelim... Barbun- kalkan -mercan- midye de...  Ayşegülün dediği gibi mineraller ve yüksek miktarda civa içerebileceği için.  Somon  diğer balıklara göre biraz daha pahalı ama  daha yararlı... Ufak dilimleri 200gr kadar geliyor, iki yada 3 dilimi yarım kg kadar geliyor, kilosu burda istanbulda carefour da 18- 20 tl gibi. Fırında ya da tavada patates havuç soğanla yarım kilosuyla 3 kişilik bir aile rahatça doyabilir üstelik. En çok omegayı  norveç somonundan alırsınız... Balık yiyin lütfen, herkese kendim gibi özeniyorum, hiç bi hamileye kıyamıyorum. Elimden gelse hepinizi bi araya toplayıp ben pişirip zorla yediricem:))) İyi bakın kendinize...  

01/13/2012 16:26:00

Bayanlar kaldığımız yerden devam ederiz. Benim mesai yine bitti. Kendinize ve bebişlerinize iyi bakın.
Ben sorularımı yarın doktorada ileteyim. Ton balığıda listeden çıkarıldı tamemen :(( kaldık balıkçılara :))))

01/13/2012 16:26:00

Ben aldım :/ denk geldimi de alıyorum valla. Kendim de yazdan buzluğa atmıştım. Hatta şimdi de pırasa, karnabahar felan alıp buzluğa atıyorum :))) böyle işte Neşe hanımcım :D

Yoktur herhlde bi zararı, ben karides-kalamar felan da aldım yidimmm :/
duymamıştım konserve önerilmediğini :/

01/13/2012 16:28:00

cumcummm dediklerine katılıyorummm :)

01/13/2012 16:29:00

karidese bende bayılıyorum valla ama yemedim daha... Evde buzlukta varda bekletiyorum.. taze sebzeleri kayseride bazen bulmak zor oluyor da dolaba koymak kalıyor maalesef :( ben hala alışamadım buraya sebzesine meyvesine bide kışın çoğu şey donduğu için almayın boşver diyenler bile var. donup çözüldüğü için :(( neyse telefondan devam etmeye çalışırım :) öpüldünüz

01/13/2012 16:53:00

Aysenaz Ankara'da neredesin?

01/13/2012 17:01:00

Kızlar ben neredeyse 16-17. Haftalara kadar hastanede serumla beslendim diyebilirim. Ne yesem çıkarıyordum. Doktorum bu haftaya kadar beni yenilecekler konusunda lütfen rahat ol bebek 20. Haftadan sonra gelişmeye kilo almaya baslar. Bu haftadan sonra yiyeceklerin önemi var dedi. Yumurtayı bu haftadan sonra en az günde 1 tane olmak üzere yemelisin. Bebek için vücudumuzun tek uretemedigi aminoasit yumurtada mevcutmus. Bunun dısında 3 birim meyve, günde yarım kilo süt, muhakkak peynir , et/kiyma, kuru meyvelerden yememi önerdi. Ben sabah kalkar kalkmaz 1 bardak ilik ballı limonlu su iciyorum. 2 kuru kayısıyı 1 bardak suya koyup bekliyorum. Kayısılar yumusayinca yiyorum suyunu da iciyorum. Bağırsak problemlerini önlüyor. Şimdilik evde raporluyum ama is ve hamilelik zor gercekten ilk hamileliğimde içme ayrıldıktan hemen sonra doğumum olmuştu :)

Hepimiz saglikla geçirelim hamileliğimizin ve zamanı gelince yavrularımıza kavuşalım inşallah.

01/13/2012 18:21:00

Merhaba anneler, ben ancak yetiştim herşeyi okuyamadım ama gün içnde bolca sohbet edilmiş ne güzel :)

Bu hafta hastalıklarla geçmiş anlaşılan, benim öksürüğüm de yeni yeni azalmaya başladı, valla her öksürdüğümde karnım gerilip ağrılar giriyor, hasta çocuklar beni de hasta ettiler maalesef, ıhlamır bal falan idare ediyorum şimdilik :(( bütün hasta hamişlere geçmiş ola...

cumcum ne mutlu sana, inşallah alırsın kıymetli tatlı bebişini kucağına sağlıcakla :)

Ayrıca, Neşecim dualarımız arkadaşınla, Allah isteyen herkese nasip etsin sağlıklı bir şekilde inşallah...

BANUUU hayırlı olsun minnoşun odası, gelince fotoğrafını koy da görelim, biz beğendik ama daha erken diye almıyoruz ama sabırsızlanıyorum ben de :)) bu kadar açma arayı, arada uğra da iki satır birşeyler yaz ama ok ;)

01/13/2012 19:45:00

Özdeka güzel dileklerin için tsk ederim:))
Öksürüğün bir an evvel geçer umarım.

Ah bizimde bebek odası filan seçeceğimiz günler gelecekmi? Ne hoş heyecanlar bunlar...  Tadını çıkartın:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...