YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/16/2012 09:51:00

zeynep ev işini düşündüğüm yok inan ama evde bir bıdık var onun istekleri derdi hiç bitmiyor ki Allah ta bitirmesin çok keyifli, eşime diyorum ki keşke ikişer ikişer doğursaydım 2 seferde 4 tane bıdığımız olurdu evet ne güzel olurdu diyor keşke bende doğurabilseydim yardım ederdim sana diyor,deli olmayacağını biliyor ya :D

01/16/2012 09:51:00

.

01/16/2012 09:53:00

Aa tebrikler Zeynep' cim, sağlıklı sıhhatli ömürleri olur inşallah :) Allah bize de nasip etsin sağa salim kucağımıza almayıı :) Allah nazarlardan saklasın :) 

Fatma, biz her zaman yanındayız ;) herşey yoluna girecek güzel haberlerini alıcaz inşallah ;) 

Ya benimde idrar yollarım enfeksiyon kapmış, antibiyotik ve bi ilaç daha verdi. Antibiyotik içmek istemiyorum.. diğer ilacı da günde 4 kez içecekmişim, o da vajinal kaşıntı yaparmış bide onun için krem verdi doktorum. Ama günde 1 kez içiyorum sadece ikisinden de. Benimde alerjik durumum var malesef, sabah bacaklarımda şişlikler vardı sanki onlarca sivrisinek saldırısına uğramış gibiydim. Akşam kontrolüm var yine, sorucam doktoruma :( 

2.5 aylıkken kurdeşen olmuştum, progestan a bağladık ama kesin bi sebepte bulamamıştık :( Ne illet birşey o yaa :(( Allah kimseye yaşatmasın :( 

01/16/2012 09:57:00

aycii sana da geçmiş olsun ama 1 tanede azmış tatlım 2 iç hiç olmazsa geçsin boşuna ilaç almamış olursun sende, öf ya bu hamilelik çoook zor, tabi bir de bunun emzirme safhası var ben 18 ay emmzirdim o zamanda ilaç alamıyorsun :)) alkol yok :p

kolay bile içmedim ben emzirirken şimdi de alıştım hiç içmiyorum 40 yılda bir oda hamile değilken tabi iyi oldu benim için :))

01/16/2012 10:04:00

Doğru fatma senin birde Mert paşa vardı... O okuldayken dinlenebildiğin kadar dinlen bari... :)
Teşekkürler Ayşegülcüm.  İnşallah bizlerde sağlıkla alırız kucağımıza bebişlerimizi :) 
İdrar yolları enfeksiyonunun da mutlaka tedavi edilmesi gerekiyormuş onun için ilaçlarını kullan ve bir an önce iyileş. İlk dönemlerde olmuştu bende. Ben de senin gibi antibiyotik kullanmak istememiştim. Dr umda ilaçsız olmaz mutlaka tedavi edilmeli demişti. Ben de kullandım ve geçti zaten hemen..  

01/16/2012 10:10:00

Çok teşekkürler FAtma, inşallah geçer hemencicik. İlaç kullanmakta ki tek korkum tekrardan alerjik sorun yaşamam. 

çünkü yaratık gibi bişey oluverdim :) hele hamileyken alerji ilaçları da verilmediği için geçmesi de uzun sürdü, her yanım şişmişti, tekrar aynı şeyi yaşamak korkutuyor beni :( 

akşam bi durumu anlatayım da, içicem artık olursa da olsun napayım :( 

Ahh ah Fatma alkol dedin de, dün bi belgeselde gördüm bardaklarda köpüklü biralar, ah dedim tuzlu leblebi midye ve bira olaydı felan :D :D özledim ama yasaağğkkkk :)))))

01/16/2012 10:54:00

herkese selamlar,fatmacım yeni okudum haberini..:((sen kendine iyi bakacaksın,pozitif düşüneceksin ki herşey yoluna girecek..böyle durumlar yaşayançok anne adayı var benim bildiğim..onların sağlıkla bebişlerine kavuştuklarını biliyorum..onları düşün,doktorunu dinle,biraz hareketsiz kalmaya çalış..sen zıpır zıpr yerinde duramayan bir hatunsun benim tahminimce..et,süt,yumurta bol bol tüket,çok önemli..yumurtadan da kilo alınmaz,boşversene...hamur işi ve tatlınınyanında çok masum kalır onun yaptıkları:))ne olur kendine çok dikkat et,gerekirse bi yardımcı bul,hem mertle,hem de evle ilgilenir.zaten yolun yarısını geçtin bile...bütün dualarım,pozitif düşüncelerim seninle arkadaşım..bende de ilkinde hiç düşünmediğim olumsuz düşünceler aklıma geliyor,sonra "kendine gel senem"diyip uzaklaştırmaya çalışıyorum.mesela bu sabah midem bulandı,çıkardım biraz.aklım çıktı,ne oluyoruz diye..?

01/16/2012 11:23:00

Sağol senemcim, doğru diyorsun zaten kilo alsam da umurumda değil ki zamanın da alayım bebeğimi kucağıma, ya kikinciler kolay olur diyorlar ama nasıl bireye sahip olacağımızı bildiğimizden daha heyecanlı ve zor oluyor bence :)))

dikkat ediyorum ama ne kadar nereye kadar bilemiyorum, yani ne yapmalıyım ne yapmmamalıyım ısoanak yııyorum mesea ama suyu değiştirip hemen geliyor oturuyorum anlamadım ki böyle de iş bitmez, sürekli yardımcı çekemem ki evde :))) bugün va temizliyor sağolsun ama haftada 2 olsa süper olur ama kadınımında günü yok ki, neyse o kadar vahim değil şimdilik durum

01/16/2012 11:23:00

senin midene bişiy mi dokundu acaba?

01/16/2012 11:50:00

neclacım,kopma tabi,neden kopacaksın ki bizden?özlettin kendini..neclacım asudeciği de çok geçmiş olsun:)inşallah hiçbişeyciği yoktur kuzunun..sen gönlünü ferah tut..fatmacım bilmiyorum ki neden öyle oldum,şimdilik problem yok..sabah uyanır uyanmaz çok öksürüyordum belki de ondanoldu..neyse herkesler,hepimizin kuzucukları sağlıklı olsunlar,gerisihiç de problemdeğil..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...