YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/16/2012 16:24:00

Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnn derim ve ben giderim şimdilik....
Hepiniz kendinize iyi bakın ve tabiii evlatlarınıza

01/16/2012 17:45:00

Yeniden merhaba;

Dilerim iyi bir hafta olur, bu hafta bütün annelerin hastalıkları, ağrıları geçer. Özellikle çalışan annelere allah kolaylık versin...

Biz de bu gün 2'li test vesilesiyle bebeğimizi gördük. Geçenlerde Özlem yazmıştı. Evde usg olsa diye, bende eşime hep bi usg mi alsak acaba diye soruyorum. İyi olduğunu bilmek o kadar büyük bir ihtiyaç ki. Ben her seferinde hep ağlamak istiyorum mutluluktan ama utanıyorum... Bi gün bırakıcam kendimi ağlıycam kendime sözüm var. Neyse USG ye göre bütün ölçümlerimiz normal şükür.  Kan da alındı. Sonucu 1 hafta sonra alıyoruz... Bizimki içerde uyuyormuş önce bi korktum hareket etmeyince, tecrübesiziz birde, daha 11 haftalığız.    Ödüm koptu desem yeri... sonra kalp sesini duyunca öyle bi oh çekmişimki:))
Sonra drumuz azıcıt dürttü itti uyandırdı yazık kuzuyu... sonra işte eller ayaklar bi cilveler... Biz cilve diyoruz tabii... ' Bize cilve yapıyo...' Ama aslında napıyo bilemiyorum tabii. İşte insan mutluluktan bazı duyguların durumların adını koymakda zorlanıyor. Rahat uyurum bu akşam:)))
Sohbet etmek isteyen olusa bilgisayarım açık buralardayım kızlar... Görüşürüz...

01/16/2012 18:03:00

Cumcum şanslısın ben o haftalarda muayeneyi bile bir tuvalet bir usg seklinde geçiriyordum :))

Senin erkek bence :))))

01/16/2012 18:38:00

Nasıl? Nasıl yani bir tuvalet bir usg? Bulantıdan mı? Neden erkek? Ay hiç bişey anlamadım Özlem? Merak ettim çok....

01/16/2012 19:00:00

Evet evet canım. Bulantidan cok çektim ben sürekli serum/ proteinli serum k sekilde geçirdim zamanı. Şükürler olsun bitti. Oğlum rüzgarda ilk zamanlarda ve az bir süre bulantım olmuştu. Beni o halde gören herkes bu sefer ki kız, kızda bulantı cok olur dedi. Bende tuttu :)) o yüzden seninki erkek dedim.

01/16/2012 19:06:00

Çok zor olmuş olmalı, neyse geçmiş bitmiş:))) Benim de bulantım oldu hala zaman zaman oluyor ama bu hafta daha rahatım.  Neredeyse yok gibi çok azaldı. Çok ağır kusmalarım da olmadı.  11 hafta da beşi geçmez. Rüzgar çok güzel bir isim bu arada, allah bağışlasın. Kız erkek benim için hiç farketmez sağlıkla doğsun da tek düşüncem bu...

01/16/2012 19:11:00

Benim nerdeyse 18. Haftaya kadar sürdü bulantilarim. Evet ilk cocukta öyle oluyor. En önemlisi saglık hepimiz için. Ruzgar ismini bizde cok beğenirdik ve erkek oldugunu duyunca ismi Ruzgar olsun dedik. Kesinlikle tavsiye ederim. Yerinde duramayan ama yaramaz olmayan bir oğlum var :))

Şimdi isim begenemiyoruz kıza :))

01/16/2012 19:26:00

Bir arkadaşımın oğlunun adı da 'mavirüzgar'... Biz daha oralara gelemedik tabii... Benimki 35 yaş üstü gebelik dolayısıyla başından beri hep riskli bir durum var. Sağlık sıhat duaları yapıyoruz biz  daha... Bu üç ay geçmek bilmedi. Öyle tekmelemeler, kıpırdanmalar isimler, beşikler, alışverşler, filan benim öyle hayranlıkla özlemle beklediğim zamanlar... B u konularda yazışmalar olunca da müthiş hoşuma gidiyor, ne güzel diyorum... Çok güzel kız isimler var, bulunur zaman içinde 'rüzgar' a yakışan bişiy:))) 

01/16/2012 19:26:00

Bir arkadaşımın oğlunun adı da 'mavirüzgar'... Biz daha oralara gelemedik tabii... Benimki 35 yaş üstü gebelik dolayısıyla başından beri hep riskli bir durum var. Sağlık sıhat duaları yapıyoruz biz  daha... Bu üç ay geçmek bilmedi. Öyle tekmelemeler, kıpırdanmalar isimler, beşikler, alışverşler, filan benim öyle hayranlıkla özlemle beklediğim zamanlar... B u konularda yazışmalar olunca da müthiş hoşuma gidiyor, ne güzel diyorum... Çok güzel kız isimler var, bulunur zaman içinde 'rüzgar' a yakışan bişiy:))) 

01/17/2012 06:56:00

Günaydın Hanımlar.....

Cumcum ilk bebeğimi bende 6 haftalıkken kaybetmiştim... O yüzden bunda da hiç hevesli hevesli yaşayamadım ilk 3 ayı. Bi problem olmasada insan normal gibi göremiyor çok iyi anlıyorum...  Kontrollerde doktor um bile sakinleş, sıkma kendini rahat bırak diye uyarmak zorunda kalırdı her seferinde ilk 3 ay.. Çok şükür 5 ay oldu darısı seninde başına ...
Ben hala bile ne isim, ne alışveriş.. herşey için erken hala banada ama düşünüyorum tabi zaman zaman... Ne alsam ne zaman başlasam diye :) benim ilk bebeğimde eşim küçük bi hediye almıştı öğrenir öğrenmez.. Ama elimizde kalmıştı hediyesi .. buna kısmetmiş

Her ne kadar insan ister istemez kendini rahat bırakamasa da sen olumlu ve güzel düşün ve onu sağlıklı sıhhatlı kucağına alacağın günü düşün :)) Allah hayırlısıyla hepimize zamanında sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...