YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

01/18/2012 10:23:00

Hanımlar bu arada bana akıl verin şimdi konuya yoğunlaşınca aklıma geldi..

ben İzne ayrılınca Bursa'ya gidicem ve herşeyi ordan alıcam diyorum ama sonra bide onları buraya getirmek var :)) Bana ilk 40 gün falan neler lazım olmaz acabaaaa burda alıp doğum öncesi ve sonrası olmasada olurlar neler olabilirkiiiii

01/18/2012 10:29:00

Valla bende öyle 2 saat dolaşayım belim ağrımaya başlıyor artık .. Alınacak yerler belli Bursada az çok ama şimdi neleri burda alıp kenara koyayım neleri Bursa'ya bırakayım onu düşünmeye başladım... Kıyafetlerin çoğu Bursadan hem kendime hem bebeğe burdan almayı pek düşünmüyorum.. Bebek odasıda düşünmüyorum bi park yatak ve şifonyer suan için ...

ama sanırım daha bir sürü şey var .. Aklım karıştı açıkçası ama Zaman var daha yaa ben güzel bi plan yapayım

01/18/2012 10:32:00

evet bencede yaz. bi liste yap. hangisi daha onemli hangisi degil. zaten yazinca ortaya cikiyo

01/18/2012 10:42:00

Arkadaşlar yanlış anlaşılmak istemem hiç birimizin sokağa atacak parası yok ilk çocuklarda çok hevesli olunuyor ama ikincilerde benim gibi sadece zorunlu ihtiyaçlar alınıyor, ama ikinci bebişlerde düşünülüyorsa bazı temel şeyleri zorlayıp iyisini almak en iyisi diye düşünüyorum geçmiş  sayfalarda var eylem bahsetmişt,  bilmediğimden ucuz diye araba aldım haşat oldu bi daha aldım oda haşat oldu diyor yenisi alacak şimdi,

düşünün kü 3. araba bu uç örnek ama öyle, ama yukarıda bir arkadaş bahsetmiş diğer markalardan da memnunmuş onlarda kullanılabilir ben sadece kullandığımdan örnek verdim yanlış anlaşıldıysam tekrar üzgünüm :)

01/18/2012 10:44:00

Merhaba herkese

Bugün alışveriş listeleri hazırlanıyor, eksikler belirleniyor anlaşılan :)) Ben de artık yavaş yavaş eksikleri çıkartıyorum. 
Ama 2-3 gündür bir süre oturduktan sonra kalkarken ve yataktayken sağa sola dönerken belimde ve kasıklarımda çok ağrı oluyor.  C.tesi kontrol var bakalım ne diyecek dr. 

01/18/2012 10:46:00

çok yaklaştın tatlım sen,işlerini bir an önce bitirmeye bak 6 -8hafta snra bir bakmışsın gelmişler ikizler genelde 38 i geçmiyor diye biliyorum :) daha da ağırlaşacaksın çünkü:))

01/18/2012 10:49:00

Evet fazla birşey kalmadı zaten. Artık hastane çantamız hazır bekliyoruz ne olur ne olmaz diye :)))  Doktorda zaten genelde ikizler 35-36 hafta doğuyor diyor. 38 leri görmek pek de mümkün olmuyormuş yani... 

01/18/2012 11:41:00

:))) Neşe' cim ya evet daha zaman var nasılsa :))))))))) listeni yap en azından alacakların belli olsun :))

Ayy Zeynep, çok hızlı geçiyor zaman dimi :) Hakkaten bir bakmışsın minnoşlar gelmiş :) Senin şimdi artık çooooooooook daha fazla dikkat etmen lazım :) Ayyyy heyecan yaptım yaaaa :) 

01/18/2012 11:47:00

Ben izin aldım öğleden sonra için koşa koşa eve geldim, yatıp uyuyacağım şimdi inşallah...Ama konu çok zevkli araya girmeden edemedim :) Ben de kızımın doğunca ve sonraki 6-8 ayda giyeceği kadar alışveriş yaptım, daha da almak istiyorum birşeyler görünce ama hemen küçülüyor elinde kalıyor diyolar bilenler, o nedenle frenliyorum kendimi...Sırada odası ve yatağı var, anneler sıkıştırıp duruyor artık alalım beşiği yatağı falan hazır olsun diye :) Vee diğer ayrıntılar, ateşölçer, puset, bebek arabası hatta bebek şekeri sepeti oda süsleri falan filan...ilk zamanlar ben de çok okuyordum bunlarla ilgili ama kafam kazan gibi oldu, şimdi beklemedeyim :) şu hastane çantası için olmazsa olmaz gerekli şeyler nelerdir acaba, bizim güzel tecrübeli annelerimiz bilir, gelin yardım edin şu çaylak hamişlere :))
Ben uyku moduna geçiyorum şimdi, uyanınca burdayım inşallah :)

01/18/2012 11:49:00

eğer kırıcı olduysam ben özür dilerim. ben de oluşum için birşeyler aldım tabiiki ufak tefek daha da alınacak çok şey var. özellikle eşim eğer bir şey alınacaksa en iyisini alalım ister. Tabiiki herkes gücüne göre en iyisini alıyor inanın benim size bir lafım yok yanlış anlaşılmasın.

Benim de daha çok eksiğim var ama pek acele etmiyorum. şu sıralar maaşlarda aksama yaşıyoruz da moralim bozuk o yüzden. Allah herşeyin hayırlısını versin hepimize inşallah.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...