YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

12/21/2011 07:39:00

gecmıs olsun banukayal...umarım sağlığında ve bebeğinde sorun olmaz..yeni yıl yeni umutlar...:) benim öncelikli dileğim sağlıklı bir doğum ve sağlıklı bir bebek...birde akıllı uslu olsun,emsin,uyusun:) 

12/21/2011 07:42:00

eddo çok şey istiyorsun gibime geldi, [birde akıllı uslu olsun,emsin,uyusun:) ]

Banu geçmiş olsun canım ama inan bu dataylıda illa bişiy söylerler sen takibini yap ama takma derim girmesen güzel güzel bitiriridin eminim hamileliğini ;)

12/21/2011 07:42:00

Çok teşekkürler Eddo, senin dileklerin de kabul olur inşallah.

12/21/2011 07:44:00

Teşekkürler Fatmacım, dediğin gibi takmamaya çalışıyorum :)

12/21/2011 08:44:00

Günaydın güzeller... Banucum geçmiş olsun, ben de nerelerde Banu görünmüyo diyordum, ama sakın takma kafana, kendine dikkat et yeter, tuz kısıtlaması falan demiştir doktor heralde, tansiyon ölçümlerinde varmı anormal bir değer?
Ben de 3 gündür vakit bulamadım, geçmişi okuyayım dedim çook uzun, bir ara Fatma bana seslenmiş cevap veriyorum:): bildiğim ve hatırladığım kadarıyla epidural anestezinin etkisi spinale göre daha geç başlayıp daha uzun sürer, epiduralde dura denilen zarın üst tarafına bir kateter yerleştirilir, birnevi damaryolu gibi, ilaçlar bu kateter yardımıyla duraya verilir, spinalde böyle bir kateter yoktur, ilaçlar direk olarak giriş yapılan iğne yardımıyla beyin omurilik sıvısı içine verilir ve iğne çekilir. epidural anesteziyle normal doğum da sezeryan da yapılabilir, eğer normal doğum olacaksa (hani şu prenses doğum dedikleri:)) yerleştirilen kateterden az miktarda anestezi ile ağrı kesici ilaçlar enjekte edilir, doğum sırasında ve sonrasında ilaçların etkisi azaldığında dozlar tekrarlanabilir, spinal anestezi ile normal doğum olmaz sadece sezeryan sırasında uygulanabilir...
Bir de herkese, bütün anne ve anne adaylarına sağlık huzur mutluluk dolu, mis bebek kokulu bir yeni yıl diliyorum, Allah hepimizin dualarını kabul etsin, bebeklerimizi sağlıkla kucaklamayı nasip etsin inşallah...

12/21/2011 08:54:00

merhaba millet,banucum geçmiş olsun,....sakin,sessiz,huzurlu ve dertssiz sıkıntısız olmaya çalış hep.buna engelolacakşeyleri de hayatından çıkarmaya çalış..sen çalışıyordun di mi?belki de iş ortamın tetikliyordur ..sen yine de sadece bebişine odaklan ve relax olmaya çalış..ben de yeni yıldan önce sağlık,sonra huzur ve mutluluk diliyorum öncelikle kendim,kocacım ve mis kokuluoğlum ve doğacak minişim için,sonra da herkesler için:))ay bi de iyi bir kuruma kapak atıp uzmanyardımcısı falan olsam dadından yenmez valla:))tüm hamişlerin de bütün dilekleri kabul olsun,güzel bir sene yaşayalım hep beraber...

12/21/2011 08:55:00

banu geçmiş olsun, evet en güzeli kafayı dağıtmak bence.düşünmemmeye çalış ama konrolleri v e ölçükleri ihmal etme.düzeli inallah.
  özdeka hoşgeldin.nerelerdesin yahu.
  fatmacım yeni yıl için bu sene dışarı çıkmak istiyorum gecen sene son anda evde kaldık hiç hoşuma gitmedi.busene çıkalım diyorum çünki gece gezmelerimiz yıne askıya alınacak uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun bir süre.bizde yanlızız eşimle, kimsemiz yok.
  bende hepinize güzel bir doğum, saglıklı akıllı-uslu şirin bebekler, ve neşeli bir yıl diliyorum tabii daha on gün var yeniyıla ama bidaha yazarız artık.

12/21/2011 08:58:00

haha yazarız yazarız :)) diyelim gece çıktın hadi sigara olayı yok artık ama o kadar kalabalığa asudeyi nasıl sokacaksın? hadi soktn o bıdıkğın  uykusu glmeyecek mi? ama onu birine bırakabileceksen zaten kesinlikle çık derim sakın kaçırmaaaaaaaaa:)

Özlem demek doğru biliyormuş  Zeynep, ama ben beklediğimi hatırlamıyorum yaw :D

12/21/2011 08:58:00

Merhaba Özlemcim, çookkk teşekkür ederim. Doktor tuzu kısıtladı ve diyet dedi. Zaten çok yemiyorum ben. Tatlı, hamurişi, abur cubur, çikolata hiç biri hayatımda yoktu zaten. Ama 11 kilo almışım :( Bu da bu durumu tetikleyeceği için rejim verdi doktor. Ayrıca Coraspin'e başladım. Neyse birşey olmayacak allahın izni ile.

Tüm dileklerinin kabul olması dileğimle :) 

12/21/2011 09:01:00

Hepinize çok teşekkürler :) Evet Senem çalışmaya devam ediyorum ama bir sorun olursa hiç riske atmadan rapor almayı düşünüyorum. Çünkü biraz stresli bir işim var. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...