YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

12/23/2011 06:59:00

Günaydın bayanlar :)

Kilo konusunda takılmayın fazla. Bu bünye meselesi. Tabi çok kilo almak biraz zorluyor insanı. Birinci hamileliğimde 52 kilo ile hamile kalmıştım boyum 1.70 ve doğum yaptığımda 85 kilonun bile üzerindeydim. Hamilelik şekeri olduğu için diyet yapmama rağmen. O kadar kilo aldım oğlum 3300 gram doğdu. :) Annem o kadar kiloyu bunun için mi aldın diye dalga geçiyordu :D Ama doğumdan üç-dört ay sonra hepsini vermiştim. Hatta bir yılın sonunda 50 kilonun da altına düştüm emizirdiğim için. Bu hamileliğimde biraz daha az kilo aldım. Beslenme programım aynı. Nedenini bilmiyorum. :)))
Ablam da hamile üstelik başından beri yatıyor hamileliğinin, 30 haftalık oldu henüz 3 kilo aldı ve ben 10 kilo almış durumdayım birinciye göre daha az dediğim de bu. :)))) Aman sağlıklı olsun da bebişlerimiz gerisi önemli değil inş. Hepimize sağlıklı ve mutlu hamilelikler diliyorum. Ne kadar zor olsa da hamilelik bir kadın için yaşanması gereken en güzel duygulardan biri. Tadını çıkarın :))

12/23/2011 07:25:00

Günaydın herkese

Oooo taze hamişler gelmiş gruba hoş geldiniz. Doğumu yakın olan hamişlerde hoşgelmişler... 
Eylem sen tekmeleri ben de gör... Bazen zannedersin ki bruce lee ve jackie chan kavga ediyolar içerde :)) 
Eddo brokoli gerçekten de kötü kokuyor yaa ben de sevmiyorum kokusunu.... 

12/23/2011 07:30:00

Haftaya bana da şeker yüklemesi yapacaklar. İnşallah bende de çıkmaz... Ne gibi belirtileri oluyor ki hamilelikte diyabetin ?

12/23/2011 08:24:00

Bende diyabet hafif çarpıntı ve düşük riskiyle birlikte çıkmıştı. Şüphelenip erken yaptılar yükleme şeker testini. Şeker erken doğum riskini beraberinde getirdi ama bebeğimi tam doğması gereken güne kadar içeride tuttuk şükür. :)) İnşaallah kızım da zamanında doğar. Yine erken doğum riski var bu defa başka nedenlerle. Sık sık kasılmalarla hastaneye gidiyorum. Yalancı sancı da değiller üstelik. Dört haftadır ilaçlarla sancıları kontrol altında tutuyoruz. Ama kızım çok aceleci :))

12/23/2011 11:48:00

Merhabalar...
Taptazecik ama tecrübeli anneler katılmış aramıza, hoşgelmişler :)
Haftaya benim dekontrolüm ve de şeker yükleme testim var. Şu ana kadar yaklaşık 9 kilo almış olan ben yakında yuvarlanmaya başlıycam sanırım, boyum kısa değil 1.69 ama bu sefer de çok iri duruyor insan kilolarıyla, devasa gebe :) Ama karnımın çok büyümediğini söylüyorlar hep canım sıkılıyor, bebiş mağazalarına girip bişey sorunca hediyemi olacak diyolar kafa atasım geliyor, o gördüğün göbek değil bacım bebek diyesim geliyor! bu çocuk yanlara doğru yayıldı iyice sanırım, arkaya doğru büyüyor ;)
emir_melek kritik haftaları aşmak üzeresiniz aceleci kızınla, umarım zamanını bekler bütün bebişler :)

12/23/2011 12:02:00

utanma kendinden Hülya, kıskananlar çatlasın, çatlamayanlar utansın ;))

12/23/2011 12:18:00

o hatunun sorunu bence, sana afiyet olsun ;)

12/23/2011 13:44:00

öfff hava ya bak yahuuu :(
ama beni engelmmedi tabi dışarı çıktım :D yılbaşı alışverişi şeysi kendime bişiy yok tabi hep çocuklara :s

Hülya afiyet olsun canım,
yeniler hoşgeldiniz,

Özlem ne güldüm kafa atasım geliyor demişsin ya :))))))

12/23/2011 14:19:00

kesin :D
zaten cuma benimki kesin geç gelir trafikte kalır, hem cuma hem fırtına hiç şansım yok:D

12/23/2011 14:25:00

teşekkürler güzel anneler...

2 bebeğim ama ilki gibi heyecanlı ve telaşlıyım...İnşallah hepimizin sağlıkla yavrularına kavuşması dileğiyle...bugün kalp atışlarını duydum çok güzel bir duygu Allahım herkese nasip etsin İnşallah...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...