YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-2

12/29/2011 07:28:00

Kulağın da ağrıyormuş ya belki orta kulak iltihabı vardır, o da yapabilir. Özellikle başını çevirdiğin zaman, belli bir pozisyonda veya yatakta bir taraftan öbür tarafa dönerken başdönmesi artıyormu dikkat et, bir de başın dönerken kendininmi döndüğünü hissediyorsun yoksa çevredeki eşyalarmı dönüyor gibi oluyor :)

12/29/2011 07:36:00

Güünaydın,
aha bir çocuk doktorumuz da var daha ne isteyelim Allahtan :)))

selam kızlar giremiyorum ya bir bezginlik anlatamma 5 ayda 12 kilo alınırmı ya, moralim çok bozuk :D

Oğlumda feci öksüryoru sekrol veriyorum oda da arttırıyor gece uyutmadı bizi :( öf yaa o öksürdükçe içim gidiyor bir bitseydi bu  kış :))

12/29/2011 07:36:00

bence siz ailecek şifayı kapmışsınız ha :) aslında ben de çok fazla ilaç kullanımından yana olmayan doktorlardanım, soğuk algınlığı ilaçları özellikle öksürük şurubu tarzı ilaçlar önerilmiyor. bu durumda yapacağın ateşini kontrol altına almak için ateş düşürücü vermek bir de bol bol sıvı almasına dikkat etmek, burunda tıkanıklık varsa burun damlası kullanabilirsin, eğer ateşi 48 saatin sonunda hala 38 üzerinde seyrederse veya öksürüğe hırıltı nefes darlığı gibi şeyler eklenirse bir doktorun muayene etmesi şart.

12/29/2011 07:45:00

necla seninki pozisyonel vertigo bence, kulak burun boğaz doktorları tarafından yapılan özel manevraları var, o şekilde geçiyor, seni rahatsız ediyorsa kbb'ye görün bence.
fatmacım senin de belirttiğin gibi balgam sökücü ilaçlar öksürüğü arttırır, sekresyonu artar yani balgam :) ama çocuk öksürerek atamıyorsa daha çok rahatsızlık verir, bize öğretilen çok basit geliyor ailelere pek inandırıcı olmuyor ama en iyi balgam sökücü sudur, bool ılık su :) bir de enfeksiyonlardan sonra öksürük uzun süre devam edebiliyor, yani çocuk iyileşiyor ama öksürüğü bir süre daha devam ediyor sonra azalıp kesiliyor tabi bu arada üzerine yeni bir enfeksiyon eklenmezse :) bir de bunun allerjik olanı var, onun için koruyunu bazı ilaçlar verilebilir, sen ilacı kes su içir bol bol sonra devam ederse muayene ettir canım...
anaaam ne kadar uzatmışım, doktor oldum yinee :))

12/29/2011 07:49:00

Hahah doktor işte:))

ya su içiyoruz zaten sıkıntı yok, ben öyle hemen ilaç vermem canım zaten, ama dakikada 3 kez öksürüyor balgamlı şekilde bende bari biran önce bitsin diyorum yarım ölçek iki kez veriyorum 5 günü tamamlayayım da, zaten olmadı cçtesi dr ye götüreceğim bir baksın epeydir gitmedik özlemiştir :D

günaydın hülyoş :)

12/29/2011 07:50:00

Merhaba...
Buralarda yeniyim... 2012 anne olacaklar başlığını görünce direk daldım içeri

12/29/2011 08:00:00

fatmaaa, bana getirsene oğlunu :)) götür bakalım özlemiştir kesin, belki daha güzel ilaçlar verir, şeker balon falan... :))
nsdursun hoşgeldiiiinn...

12/29/2011 08:03:00

Hoşbuldumm teşekkürler. Neşe ben bu arada

12/29/2011 08:05:00

Hoşgeldin Neşe :)

Özlem getireyim şekerim 1 saat içinde müsaitmisin :P

Hülyoş o kıvırcık bu yıl okula başladı başlayalı zaten birşeyi var babasıyla delirmek üzereyiz :))

12/29/2011 08:12:00

fatma ben müsaitim canım da senin özel uçağın var galiba kapının önünde :) bu arada ben de 10 kilo aldım, bugün yarın 12 olur, sıkma canını alan almış satan satmış hesabı ;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...