Anne sütüne ihtiyacı olacak anne adayı..

<1234>
04/16/2012 14:01:00

Sorularda denk geldiğim başlığın altındaki metni kopyalıyorum: 

''Adı Nevin... Bursa Osmangazi'de oturuyor ve  bebeğinin Temmuz 2012'de doğacağı tahmin ediliyor.

Nevin şu an 7 aylık hamile.   Yaklaşık 3 yıl önce meme kanseri geçirdi ve her iki memesi alındı. Bebeğini emziremeyecek olması onu çok üzüyor ama yine de bebeğine anne sütü vermek istiyor. 

Şimdi, tüm anneler, Nevin'e destek olmak için sizden yardım istiyorum. Bursa'da boool sütü olan ve sütünü koyacak yer bulamayan, lavaboya döken ve bir bebek daha faydalansın isteyen anneleri bulmak için çalışalım. Var mısınız?''

Ynt: Anne sütüne ihtiyacı olacak anne adayı..

04/16/2012 14:02:00

Şuan aklıma bir çözüm gelmiyor ama süt ne kadar saklanabiliyorki?

04/16/2012 14:06:00

Ben o dönemde yeterli sütüm olursa 1-2 ay öncesinden sağıp vermeyi düşünüyorum. Anne sütü derin dondurucuda 3 ay dayanıyor bildiğim kadarıyla. Başka anneler de olursa en azından bir süre anne sütü almasına yardımcı olabiliriz

04/16/2012 14:13:00

çok güzel düşünmüşsün esra.umarım sütün bol olur, o bebişide yeter senin kuzuna da :)

04/16/2012 14:24:00

ne kadar güzel bir düşünce inşallah bolll sütünüzz olurr

04/16/2012 17:27:00

Ben de varım sütüm eskisi gibi çok değil ama yine de olduğu kadar veririm..

04/16/2012 18:14:00

Herkese merhaba,

Bu konuyu açmak için Bursa anneleri grubuna üye olmak istemiştim ve gördüm ki tiara sağolsun çoktan açmış. Umarım bu güzel anneye yardımcı olacak başka güzel anneler de çıkacaktır. Şimdiden tiara sayesinde elde var bir :) Süt saklama/taşıma konularında sorunuz olursa yardımcı olabilirim. Başta tiara olmak üzere herkese teşekkürler.

04/16/2012 18:20:00

supersin özlem..az da olsa verelim, zaten ilk başta mideleri minnacik oluyor azicik sütle doyuyorlar,yalniz ay olarak doğacak bebege yakın aylarda bir bebek annesi de olsa iyi olur, sütün içeriği aylara gore fark gösterir biliyorsunuz..ama şart değil biz elimizden geleni yapalım..

04/16/2012 18:21:00

Florian derin dondurucuda ne kadar saklanabiliyor? Bir de nasil taşımak gerek mesela 20 dk mesafe olsa nasil taşınır?

04/16/2012 18:53:00

deniss arkadaşımız üye olmak istemiş ama henüz onaylanmamış sağolsun özel mesajla bir link verdi, ben de paylaşıyorum:

04/16/2012 18:56:00

arkadaşlar peki bu çocuğun daha yakın dönemde ve tek anneden alması gerekmiyor mu=? ben böyle biliyoırum.yani bir tek anne ve yakın dçnem süt anne olmalı..gönüllü ya da ücretli.çünkü her bebeğin dönem ve ihtiyacına göre sütler. belki de pek çok farklı içerikli süt farklı etkiler bırakabilir bebekte :S
ayrıca şunu da paylaşmadan geçemeyeceğim :S
aynı anneden emen bebekler islam dinine göre SÜT KARDEŞİ SAYILIRLAR.ve evlenemezler. kardeş hükmünde oldukları için. emzirilen çocukların bunu bilmesi.ailelerin birbirini tanıması gerekir.
sevgiler

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...