Bebek Isaret Dili nedir?

05/15/2010 19:23:00

Hos geldiniz arkadaslar bebek isaret dili ile ilgili sorununuz varsa cevap verebilirim. bizde kucuk oglumuza ogrettik o kadar güzeldi ki herkese tavsiye ederim

detaylar be oglumuzla günlük maceralarimizdan burada okuyabilirsiniz. www.bebekisaretdili.com

Ynt: Bebek Isaret Dili nedir?

05/25/2010 13:08:00

benim merak ettigim bir sey var, bu bebek isaret dili bebeklerin gec konusmasina neden olabilir mi acaba?

05/29/2010 20:20:00

Merhaba,

Sorunuzu kesinlikle hayir seklinde cevaplayarak baslayim, tam aksine bebek isaret dili cocuklarin daha erken konusmasina ve yasitlarina gore daha fazla kelime dagarcigina sahip oluyorlar ve bu ozellik onlarin hayata galibiyetle baslamalarini sagliyor. Bu bilgiler uluslararasi arastirmalarin sonucudur.
Bizim oglumuz iki yabanci dile sahip oldugu icin cok gec konusmaya baslayacagini soylediler, ama bebek isaret dili sayesinde kordugumuz sey olmadi :):):) Ayrica oglumuz 13 aylik iken bebek isaret dilinde cumleler kurmaya basladi, 15 aylik iken ise normal cumleler kurabiliyordu. Bu evre genellikle 18- 24 aylik iken yasanir...

08/25/2010 11:23:00

merhaba, geçen gün sizin blogunuzu inceledim biraz. bebek işaret dili aklıma yattı. fakat kızım 20 aylık... geç mi kaldım?

genelde isteklerini kelimelerle anlatabiliyor. ama bazen, bazı isteklerini anlatırken anlayamıyorum. ne dediğini anlamak, onun isteklerini anında yerine getirebilmek (çünkü sabırsız oluyorlar, istekleri yapılmayınca kriz başlıyor) için öğretmek istiyorum, aynı zamanda ben de öğrenmek istiyorum... 20 ay sanki geç gibi geldi bana. bir de diğer merak ettiğim, kursa gitmeden nasıl öğrenebileceğim?

11/01/2011 16:40:00

merhaba,

bebek işaret dilinden bebeğime hamileyken haberim oldu. Yasemin Yusufoff'un kitabını büyük hevesle okudum. Oğlum 6 aylık olduktan sonra ilgisini çeken birkaç kelimeyi (ışık, süt, anne) öğretmeyi deniyorum ama henüz başarılı olamadım. Mesela "batu bak ışık açık" deyince hemen kafasını kaldırıp lambaya bakıyor ama işaretleri eli ile yapmıyor. Birlikte yapmayı denediğimde parmaklarını kasıyor yapmak istemiyor.

Biraz umutsuzluğa kapıldım. Bana tavsiyeniz ne olur?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bebek Işaret Dili

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...