Çildirmak uzereyimmmmm yardimmmm

<123>
04/02/2012 18:51:00

Ne yapacagimi sasirmis durumdayim. Oglum surekli agliyor o agliyo ben agliyorum:((( cok gazi vardi hala devam ediyor demekki... Sutum olmadigi icin mama veriyorum bazen onuda yemiyor hatta saatlerce ac kalsada yemiyor. Hala gazli bebeklere ozel mama kullaniyoruz. Ne zaman gecer bu gaz sorunu yaaa:(

Ynt: Çildirmak uzereyimmmmm yardimmmm

04/02/2012 18:54:00

:((( oncelıkle sızın sakın olmanız ve sakın davranmanız gereklı. bebekler cok hassas ve hemen hıssedıyorlar. mumkunse bıraz uzaklasın bebekten. 1 saat babası anneannesı teyzesı bırısı bakıversın. gıdın 1 kahve ıcın mumkunse dısarda. yuruyerek gıdın hatta. kolay gelsın dıyorum. bır de emzık verın belkı sadece emmek ıstıyordur. sabır dılıyorum,bır de unutmayın kı gececek bugunler....

04/02/2012 19:12:00

Bastan beri emzik verdim iyi ki vermisim o olmasa hic susmayacak. Anlamadigim tamam bitti diyorum bazen hic aglamiyor. Bazende hic durmadan agliyor oyle ki aglamaktan yorulup uyuyakaliyor uykusunda hep icini cekiyor:(

04/02/2012 19:18:00

Gaz için ilaç kullanıyor musunuz? Kızım 18 günlükken gaz sancılarımız başladı. 2 hafta çekti yavrum, sonra mylicon adlı bir ilaç kullandık. Çok şükür rahatlattı o ilaç. 3 hafta kullandık ilacı ve sonrasında tamamen bıraktık. Çok şükür 50 günlükten beri gaz sıkıntımız yok. Bu günler geçecek, sakin olmaya çalışın.

04/02/2012 19:28:00

Kolik bir bebeğin annesi olarak öncelikle sabır dilerim..Arkadaslarında dediği gibi bu günler geciyor ,geciyor ama biraz yıpratıyor işte,uzun bir süre gece 11 sabah 6 arası kesintisiz ağlama seanslarımız oldu,ben bi çok ilaç kullandıktan sonra careyi aktardan aldıgım acı elma yagında buldum,bununla topuklarına ve karnına masaj yapabilirsiniz,birde muhtemelen denemişsinizdir ama sıcak havluyu karınına sarmanın cok etkisi oldu bizde,ayrıca kesinlikle çok bunaldıgınızda uzaklasın bebeğinizden bu hem sizin stresinizin bebeğinize yansımaması acısından hemde sizin toparlanmanız acısından cok cok önemli,sağlıkla büyütün bebeğinizi :)

04/02/2012 19:37:00

Isin kotu tarafi yanimda kimse yok. Esimde yogun calisiyor gelince cok yardimci oluyor cok sukur. Yardimci olsun diye kayinvalidemi cagirdim ama daha da kotu oldu surekli karisiyor ben geriliyorum oglum daha da fazla geriliyor:( ilac kullaniyorum hem nurse harveys hemde zinco ama bi faydasi yok. Bence gazin bir cozumu yok sadece sabir o da cok zor:(

04/02/2012 19:44:00

Ne zaman gecti kolikleriniz? Oglum mutsuz gibi geliyor ve kendimi sucluyorum. Ilk bebegim cok tecrubesizliklerim oldu biberona alisti ve emmeyi birakti kendimi cok sucluyorum emziren birilerini gorunce aglayasim geliyor. Hayatta kimseyi kiskanmadim ama annesini guzel guzel emen bebekleri gordukce imreniyorum:(

04/02/2012 19:45:00

gamzem85, sana mümkün olsaydı şimdi sarılır "geçecek sabır sadece sabır" diye teselli etmek isterdim. aynı dertten muzdarip olmuşuz. benim de sütüm yokmuş meğer, ben ve hemşireler var zannedip bebeği 2 gün boş boş emzirmişim. eve geldiğimde bebek ağlayınca mememi sıktım ve gelen hiç birşey olmadı. boşmuş... şuursuzca yeni doğuran bir komşuma çıktım. "ben merkeze gidip bebeğe mama alana kadar çocuma az biraz sütünü sağ ver ne olur dedim."gözlerim iki çeşme...zaten bel ağrımdan doğrulamıyordum, gecelikle kapısındayım. beni RED etti. HOCA dedikleri kadın beni kapıdan geri çevirdi. tut kendini tutabilirsen... o dakkadan sonrada sinirlerim alt üst oldu. "18 sene bekle ve bebeğini bile emzireme, becereksiz! neden doğurdun!" diye kendimi suçlamaya ve bilincimi kaybetmeye başladım. Ağlama nöbetlerim devam etti.
15 gün inatla bebeğimi kuru kuru emzirirken bir yandan da ağzının kenarından en küçük şırınga ile devam sütü çekip çekip verdim. biberon kullanmak inatla istemedim. ama hala da sütüm olmayınca - biberona geçmek zorunda kaldım. tabii yine sağma makinasi ile sağmaya devam ediyordum. sinirlerim yıpranık, bebek gazlı ağlar, ben ağlarım... doktorum seni tedavi altına alayım dedi, kabul etmedim. sebebini biliyorum üstesinden geleceğim dedim. süt yok ağlarım, bebek kolikli ağlarım, ondan bundan kafam şişer ağlarım, biberon aradığımı bulamam ağlarım... neyse sonra bebeğim kendini toparlayınca ve bende lohusalık sendromunu atlatırken yavaş yavaş mantığımı ele almaya başladım. Bebeğimle sohbete ona anlatmaya başladıkça oda beni dinledi ağlaması biraz azaldı. Diyordum ki " bebeğim annenin sütü afrika ülkelerinden birinde doğum yapan aç bir annenin memesine gitti. bizim süt alacak paramız var. onların yok. afrikalı kardeşinin de karnı doysun." bu düşünceyle kendimi ve bebeğimi(!)kandırdım.
Elma yağı denilen adaçayı yağı aldım. ayak altına ve göbek deliğinin altına sürdüm, saç kurutma makinasi sesi tarzında sesler dinlettim, hamak- çinegene beşiği- denilen salıncak kurdum, gaz söktürücü ilaç(bitkisel) aldım, biberonun antikolik olanlarını tercih ettim. gaz çıkarmasına özellikle her beslendikten sonra dikkat ettim. biberon, emzik vb hijyeni çoook önemli. sterilize etmek gerek. mamayı kesinlikle taze vermek gerek. kucakta gezdirerek uyutmak iyi gelir, hep konuş ve mırıldanarak şarkılar söyle. saç kurutma makinesini aç sakinleştir. sırtına saat yönünde masaj yap, dizlerini karnına itip indir gaz çıkışı kolay olsun. salıncağı bazen sağdan sola değil baş ve ayak yönünde ileri geri salla, yüzüstü yatır, beslenmeyi o uyurken yap, farkında olmasın. emzik akışına çook dikkat et... araba varsa gezintiye çıkın, yoksa bir tanıdık jest yapsın sizi uyku vakti mahallede gezdirsin...

canım aklıma gelenler bunlar. bak geldi geçti bile günler. sağlık olsun, sağlıklı bir bebeğin var sen sağlıklısın gerisi gelip geçer. bunu hep tekrar et kendini avut. ışıkları da loş tut istersen. sinirliliğini bebeğe yansıtma eşinle de tartışmayın etkileniyorlar.
ne diyeyim güç kuvvet sen annesin herşeyi başarırsın.
selamla öpüyorum.

04/02/2012 19:45:00

bahaneyle iç dökmüşüm kusura bakma uzun da oldu.

04/02/2012 20:01:00

Yazinizi okurken cok duygulandim hatta agladim bende cok zor aldim bebegimi kucagima. Hamileyken tek hayalim emzirmekti hatta ozel yastik diktirdim. Ama olmayinca olmuyor demekki:( esimle bu aralar aramiz bozuk hatta bir haftadir bozuk kayinvalidem yuzunden surekli tartistik hic tartismadigimiz kadar. Hala ona kirginim ve galiba oglum bundan etkileniyor:( kayinvalidem gitti cok sukur ama evdeki gerginlik gecmedi. Soylediginiz butun yontemleri denedim ama sancisi tuttugu zaman hicbisey fayda vermiyor...

04/02/2012 20:06:00

bence kw yi bırakın karışsın bazen büyükler daha mantıklı düşünebiliyor,aynı şeyleri yaşadım hatta o kadar bunalmıştımki bebeğimi yatağına sert bi şekilde atmıştım çocuk katılmıştı ,ama bu günler geçecek masajlar ılık duşlar çok faydalıdır,ama olaylara iyi tarafından bakıp kendinizi sakinleştirin yalnız değilsiniz sizin yaşadıklarınızı bi çok anne yaşıyor,anne olmak böyle bişiy işte sabır işi,internetten vind salbe masajı die bişiy var odaki masajı elma yağı veya kimyon yağıyla deneyin bebeğiniz pıtır pıtır rahatlıycaktır,çok bunalınca kokusunu içinize çekin bir anda bütün uykusuzluk yorgunluk hepsi bitiyor,Allah yardımcınız olsun...

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...