Çildirmak uzereyimmmmm yardimmmm

<123>

Ynt: Çildirmak uzereyimmmmm yardimmmm

04/02/2012 20:40:00

İnanın erkeklerde de bir lohusalık bunalımı oluyor. bebeğin gelişi onları da panikletiyor. biz bu çocuğa bakamayacağız paniği iki tarafı da sarıyor. k.valideleri hepsini boşverin hatta eşinizi de boşverin. o size şimdi uzaylı gibi gelir. sizden çoook uzak gelir ama geçecek. o da alışacak, usta olacaksınız merak etmeyin. başka şeyleri de görmeyin. k.peder bizi görmeye geldiğinde darılıp gitmişti. sebep  onun kucağına bebeği uzatmayışım:) milleti boşverin.  doktora gidin bebişinizle size gaz ilacı versin. yağlar sürün o yuydukça boşverin evi işi gücü bol bol uyuyun siz de ister evi bk götürsün umursamayın. karnınızı doyurun yeter. bugünleri unutacaksınız. kenara not edin duygularınızı hatırlamaz<sınız bile yoksa:)

04/02/2012 20:49:00

,Ne zaman gecti kolikleriniz? Oglum mutsuz gibi geliyor ve kendimi sucluyorum. Ilk bebegim cok tecrubesizliklerim oldu biberona alisti ve emmeyi birakti kendimi cok sucluyorum emziren birilerini gorunce aglayasim geliyor. Hayatta kimseyi kiskanmadim ama annesini guzel guzel emen bebekleri gordukce imreniyorum:(

demişsiniz yaa aynenn ben de...
bir de tedaviyle geldi bebeğimiz. ama şimdi alıştım. boşverin bazen annenin sütü de yaramıyor, ya da doyurmuyor. anne emen büyüdü de mama yiyen mi büyümedi. formül bunlar en iyisi. zaten 4. aydan sonra ek gıdaya geçeceksiniz daha mutlu olacaksınız inanın bana. bebeğiniz de mutlu sadece gergin o kadar. gülecek yakında size. iyi ki doğurmuşum seni diyeceksiniz. annee diyecek ne güzel...

04/03/2012 05:57:00

lütfen öncelikle şuna inanın: siz hiçbir şeyi yanlış yapmadınız. kendinizi suçlamayı bırakın. bu yollardan tüm yeni anneler geçiyor. bazı istisnalar varsa onlar da tracy hogg'un melek bebek diye tanımladığı bebeklere sahip anneler. ben de bir gece sabaha kadar "ben nerede yanlış yapıyorum" diye sayıklamıştım da; eşim beni bir türlü sakinleştirememişti. ama şu anda 4. aya girince herşey çok daha farklı oluyor. bebek eskisi kadar ağlamıyor en önemlisi; bu da insanı en çok rahatlatan durum oluyor. biz gaz için biogaia kullandık; baya işe yaradı gibi. zaten sorun gelişmemiş sindirim sistemi; biogaiada tam ihtiyacınız olan faydalı barsak bakterileri var. doktorunuza danışın isterseniz bi. 

bir de slingo mom'ın aşağıdaki yazılarını okumanızı şiddetle tavsiye ederim. durumu o kadar güzel tarif etmiş ki. insanda acı bi tebessüm oluyor okurken :)

04/03/2012 06:05:00

Ben gaz sancısı için eczacımızın önerdiği hatta kendi kızına kullandığı BİOGAİA' yı kullandım çok iyide sonuç aldık, sizde doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum.

04/03/2012 06:16:00

Kızımın gaz sancısı olduğu dönemlerde saç kurutma makinesinin ve aspiratörün sesi çok işimize yaramıştı. Birde http://www.beyazgurultu.com/ bu siteyide tavsiye ederim.

04/03/2012 06:21:00

Gamze anne, herkes söylemiş ama yine de tekrarlayayım: Bunların hepsi geçecek. Bol keyifli, bol kahkahalı, eğlenceli günlerinize sadece bir kaç ay kaldı. Anne olmak her zaman zor, yorucu ama ilk aylar en zor kısmı bence. Bizim kız da çatlarcasına ağlardı, hatta ben de arzu_arda gibi bebeği 1 aylıkken "yeter artık, suuuus" diye yatağına atmıştım :( Sonrasında nasıl kucağıma geri alıp sarıldığımı ve dakikalarca sarılıp ağladığımı hala dün gibi hatırlarım. Çok ağladığında aspiratör, saç kurutma makinesi, elektrikli süpürge, çamaşır makinesi gibi aletleri çalıştırıyordum. Biri olmazsa diğeri biraz sakinleştiriyordu. Bir de 2 aylıkken wrap-sling kullanmaya başladım. Kesinlikle çok faydası oldu.

04/03/2012 06:26:00

Ah bir de müzik dinletirdim Simay'a. En çok da Tarkan'ın "Öp" şarkısında ve Barış Manço'nun bazı şarkılarında sakinlerdi :)

04/03/2012 17:10:00

telkınlerınız ıcın cok tesekkur ederım. ama malesef oglumun dertlerı bıtmıyor bıde yememe huyumuz var. bazen zorla yedırıyorum ama bazen saatlerce ac kaldıgı oluyor. mama degıstırdık bı kac mama denedık fakat devam ettı suan aptamıl kullanıyoruz. sızlerın onerısı varsa paylasırsanız sevınırım hemde cok. yazdıklarınız ıceme su serptı ınanın kı... slıngo mom yazısını okudum cok guzel gercekten. zaten sunu anladım ınsanı asıl yıpratan dısarıdan aldıgı tepkıler elestırıler vs. kvmı cagırdım yardımcı olsun dıye kabus oldu resmen. esımle aram acıldı kı cok ıyı anlasırız. kac gun dargın kaldık bırbırımıze. gıtmeden oncekı gun son noktayı koydu sevgılı kv ben bebegımı yedıremıyormusum. ne yapayım kucucuk bebek yemıyorsa burnunu mu tıkayayım:( neyse dersımı aldım bence annenın rahat edebılecegı bırı kalmalı yanında gerısı anneyı daha cok gerıyor.

slıng aldım kullanıyorum fakat yavrum malesef agladıgında slıngte sakınlesmıyor. ama herkese tavsıye edıyorum ozellıkle dısarı cıkarken super oluyor. havalar bıraz daha ısınsın kendımı sokaklara atıcam:))))
 BİOGAİA ılacı yarın doktoruma soracagım ılk soru olacak. umarım bu barı ıse yarar...

04/03/2012 17:16:00

esma hanım sıtenızı daha once gormustum cok guzel takıp edıyorum.. rabbım hepımızın butun annelerın yardımcısı olsun. annelık zor derlerdı ınanmazdım neresı zormus ohhh mıs gıbı kokuyo bunlar butun vaktını ayır canın sıkılmaz ne guzel derdım ama pek oyle olmuyormus. hıc gazlı bebek kısmını dusunmemıstım kolık denen seyı de ılk duymustum tanısmamız pek hos olmadı kolıkle:)

04/05/2012 14:03:00

şu ande oğlum 3,5 aylık oldu.3 ay boyunca sadece 1-2 saat uykuyla duruyorduk ikimizde. yanlızım sadece eşim var oda çalışıyor.Aşırı gazlı bir bebek dua ederdim ezan okunsada gün aydınlansa diye biberon elimde kaç kez uyuya kaldım.. .sütüm az 10 günlükten beri mama veriyorum.aptamil conformil kullanıyordum 10 günde 1 gelen kaka off ne zordu Allahım.sonra pahalı diye normal aptamile geçtik o daha bi sıvı diğeri daha yogundu ve Debridat diye doktorun verdiği bi ilacı kullandık Allah o doktordan razı olsun.. gün geçtikçe düzeldi . kabızlık varsa şiddetle tavsiye ederim. artık gece 3 saat uyuyo hala sabaha karşı gaz sancılarımız oluyor ama bunada şükrediyorum. çook ağladım çook emzirmeği çok istiyordum napalım herkezin sütü olsa hazır mamalar olmazdı diyorum ve yanlız olmadıgımı düşünüyorum.yinede açlıktan ve gazdan çığlık çığlığa ağladıgı ilk 10 gün ve devamındaki 1 ayı hiç unutamam içimde derin bi üzüntü olarak kaldı çünkü mama vermiyordum dogru düzgün ve hiç tam doymuyordu. allahkolaylık ve sabır versin. çok zormuş bebek büyütmek

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...