Çildirmak uzereyimmmmm yardimmmm

<123>

Ynt: Çildirmak uzereyimmmmm yardimmmm

04/06/2012 22:38:00

sevra hanım yazınızı okuduğumda gözlerim doldu emzirmeyle ilgili olan bölümünde aynı şeyleri birebir yaşamış ve 3 bebeğinide hiçbir zaman sadece anne sütüyle beslemeyi başaramamış ve bebeğim 2 yaşında oldu sadece anne sütüyle besliyorum acaba emzirmeyi kessem mi kesmesem mi diyen!!! anneleri duydukça üzüntüden başına ağrılar giren ve hayatta en çok ve tek kıskandığı kişiler(kötü anlamda değil tabiki)çocuğunu sadece anne sütüyle besleyen anneler olan 3 çocuk annesi bir anne olarak..
gamzem 85 benim de şu anda 3,5 aylık bir bebeğim var aynı sorunlar bizde de vardı 15 gündür biraz azalmak koşuluyla..mesela ilk kızımda hiç yaşamadım kolik diye birşey ama 2. kızım inanamazsınız bir kabustu..emzikte emdiremedim ben düşün yani senin oğlanın bide emzik emmeyeni ,aynı zamanda reflüsü de vardı devamlı kusuyordu,biberon beğendiremedim ilk 3 ay denemediğim yol-yöntem hiçbirşey kalmamıştı gaz ilaçlarının hepsini kullandım ama 6 aya kadar hiçbirşey fayda etmedi ne yaparsam yapayım olmadı yani yok o ağlayacaksa ağlayacaktı hadi gece uyumuyor bari gündüz uyusun da işimi yapayım diyordum..büyük kızım açım anne dediğinde çocuğa yemek verene kadar 1 saat geçiyordu bazen 5 dakika bırakamıyordum ki yatağa..ha 3 aylık olsun ha 4 aylık olsun derken 6 ayı bitti tam bir gün sonra baktım bir gece mamasını yedirdim sabah 6 olmuş saat ben hiç uyanmamışım!! eşimi uyandırdım sen mi kalktın baktın çocuğa diye hayır dedi o da korktum acaba çocuğa bişey mi oldu diye baktım nefes alıyormu ateşi varmı diye hayır yoktu o sabah 7 de uyandı inanamamıştım aynı günlerde reflüsü de geçti benim o huysuz cadı kzım gitti yerine melek gibi bebek geldi sanki inanılmaz bişeydi sanki birdenbire oldu bu gelişme..sen de bilki böyle olacak belki 1 belki 2 ay sonra ama olacak sabır sadece..ben şimdi öyle yapıyorum uykusuz gecelerimde eskisi kadar sinirlenmiyorum üzmüyorum kendimi geçecek diyorum az kaldı diyorum günleri sayıyorum..sende öyle yap moralinin düştüğü anda bilki geçecek az kaldı..havalar ısınıyo atın kendinizi dışarı 1 saat dolaşsanız bile yeter hem sana iyi gelecek hem bebeğine..moralini yüksek tut bebişinle mutlu anların tadını çıkar ..GEÇECEKK...sevgiler..

04/06/2012 22:51:00

bu arada o kadar çok şey yazmışım ki söyleyeceğim şeyi unuttum:)biz sab simplex damla kullanıyoruz bir aydır düzenli olarak 6 saat arayla veriyorum biraz rahatlattı bizi zinco dan daha iyi geldi en azından..bi doktoruna sor ve kullan derim..

04/07/2012 06:14:00

halesmayse, selamlar güzel anne... bebeğini emziremeyen anne çok fazla daha yoruluyor. mama gazı, bebkteki huysuzluk, biberon telaşesi, sterilize hengamesi derken...neyse ki geçiyor ve biz bunu biliyoruz. Öpüyorum sizi anneler.
Gamzem gördün mü yalnız değilsin.
İnsan çektiği acıların aynısını çeken görünce acıları öyle bir hafifliyor ki! Paylaşmanın dayanılmaz hafifliği...

04/07/2012 06:47:00

2 yasına kadar sadece anne sutu ile besleyen anneler olabilir mı gercekten? Bu mümkün degilki? Sonuçta cocuk hareketlendikce ihtiyacı artıyor ve doymamaya basliyor. Bir de zaten 5.ayinda doktorlar ek gıdaya başlatıyor illaki. Cocuğun ağzına zorla sebze, meyve, yoğurt tiktiriyorlar. Sonra alışmazmış!

Ne biliyim. Cocuk olayı zormus, benimki 6,5 aylık oldu. Ne gece uyanmalari bitti, ne gündüz uykuları düzene girdi. Uykuya dalmayı öğrenemedi gitti yavru. pusetinde ileri geri yaparak klasik müzik esliginde pışpışlayarak uyutuyoruz. Ne kol kaldi, ne bacak. 1,5 yas diyor simdi herkes. Sabret o zaman bitecek, sabredicez napalim. Allah'tan coook tatlılar da insan sabredebiliyor. Baska ne icin insan bu zorluğa katlanabilir ki :)

04/07/2012 12:01:00

Gercekten bu siteyi ayni acilari paylasan insanlarla dertlesebildigim icin seviyorum. Aslinda bir suru arkadasim arkadas gibi kardesim dostum gibi annem var ama ben hic birine bu konuda konusmuorum cunku ceken bilir diorum oyle de oluyor. Birine agliyor dedigimde cocuk bu aglayacak tabi diyor sadece sunu istersim bir gun boyunca vereyim bakalim ne yapacaklar. Zira anneme bi gune yakin verdim isim oldugu icin geldigimde cildirmisti yemek yapamadim hic bisey yapamadim dedi bende yaaaa oyle iste ben hergun boyleyim deyince kadincagiz acidi halime:)

Sap damlayi kullandim fayda etmedi zinco da fayde etmedi simdi doktorumuz mestil diye bi damla verdi bakalim bu ise yarar mi bilmem ama bence ilaclar sadece biraz rahatlatio yine de tamamen kesmio. Burda bi lac arkadas bio gersini hatirlayamadim ondan ver dedi fakat doktorum adini soylememe ragmen mestil verdi. Yani masallah deyin ama bi kac gundur daha iyi gibi.

Halesmayse senin yasadigini bugun yasadim bende oglum kac saattur ilk defa gunduz bu kadar uyudu bende esime niye bu kadar uyudu ki diye telaslandim oda guldu sende ne istiyosun birak uyusun dedi.

Bir sorum daha olacak bebeklerinizo nasil uyutuyosunuz. Ben ayagimda salliordum durmadigi icin fakat simdi cok oynuyorum uykusu gelene kadar oyaliorum aglatmamaya calisiorum. Bi lac gundur kucagima alip pispisliyorum. Boraz aglio sonra uyuyo ayagimda da biraz aglio sonra uyuyordu. Sizce ne yapayim?

04/07/2012 12:25:00

Gamzem, her bebek annesine kendini yeniden yazdırır. başkalarının yavruları değil ki senin yavrun. en iyisini sen bilirsin. uzamnalr bırak beşiğe ağlasın sonra susar uyur derler. sen zaten ağlayan yavrunu bir de bunun için mi ağlatacaksın. nasıl hoşuna gidiyorsa kendini ve sen nasıl iyi hissediyorsan öyle yap. ayakta mutlu oluyorsa salla. başka yollar dene mutlu mu oldu onu yap. sonunda mutlu olan siz olun. gazlı bebek kendi kendine uyuyamaz.
metsil veriyorlar daha çok. bitkisel olduğundan bio gaia kulandık zonra dr. keselim dedi. bağırsaklar kendi halletsin dedi. elma yağı da deneyin iyi oluyor.
ha bir de ısıtılmış zeytinyağı karnına masaj yapınca iyi geliyor.
sevgiler.

04/07/2012 12:58:00

gamzem,sevra çok güzel söylemiş her bebek aynı değildir kaldı ki benim 3. çocuğum olduğu halde huyu suyu diğerlerinden farklı 2. kızım yukarıda anlattığım gibi aşırı gazlı büyüdüğü için 6. aya kadar ayakta, beşikte ,battaniye,salıncakta sallamak suretiyle her yolu denemiştik uyutmak için ama o 6. aya kadar nasıl isterse öyle uyudu o anki psikolojik durumuna bağlıydı yani:).3 numara ise şimdilik beşiğinde sallanarak uyuyor ama bekliyorum ;sakinleştiği yani gaz sancılarının geçtiği ve kendi kendine uyumaya meyylettiği zaman yanına yatarak uyutmayı deneyeceğim.büyük kızımda öyle yapıyordum ve çok da rahat etmiştim..ben tracy hogg şşş pat,yatır kaldır yöntemlerini 2 kızımada uygulayamadım.çocuklarımı ağlatmaya dayanamıyorum çünkü..bu yöntemler çok sabır ve kararlılık gösterilmesi gereken yöntemler bana göre değil,eğer çalışan bir anne olsaydım belki zorunlu olabilirdim ama ben kıyamıyorum ağlatmaya..sende bekle gaz sancılarının azaldığı zamanı eğer yoruluyor ve kendi uyumaya meylediyorsa bak burda çok anlatılmış yanına yatarak uyutma yöntemi sana yardımcı olur umarım.. http://www.bebekveben.com/2012/03/11/ise-yarayan-bir-bebek-uyutma-yontemi/..metsil damla bende kullandım içeriği sab damla ile aynı ama sab ondan daha iyi o yüzden çok da faydasını göreceğini sanmıyorum..bir de bio gaia damla sadece gaz için değil bağırsak düzenleyici olarak çok yaralı oluyor özellikle ek gıdaya geçildiği bu dönemlerde..umarım faydası olur paylaşımlarımın sevgiler..

04/10/2012 19:01:00

halesmayse paylaşımının çok faydasını gördüm teşekkür ederim. oğlum bir kaç gündür daha iyi bende sitedeki yötemi denyerek uyutmayı başardım iki gündür. ben 4 ay sonra çalışmaya başlıcam simdiden alıştırmak istiyorum kendı kendıne uyumaya. bakalım sımdılık ıyı gıdıyor umarım sorun olmaz:) metsil kullanıyoruz cok sukur faydası oldu yada bıze oyle gelıyor ıste ne bıleyım benı anlarsınız ınsan ınanamıyorum yavrusunun uyuduguna sakınlestıgıne. nurse harveys kullanıordum bıtmıstı almadım eger boyle devam ederse almıcam.

bu arada benım ogluma hıpp organık mama cok ıı geldı yemesı daha ıyı ayrıca yesıl kaka olayımızda bıttı. bıttı mı dersınız kolık;)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...