Kreşler / Anaokulları hakkında

09/27/2011 11:42:00

MErhaba,

Daha önce farklı konularrda yazışılmış olabilir ancak ben sormak istedim.

2,5 veya 3 yaş itibariyle Arda'yı yarım gün olarak bir kreşe göndermek istiyorum.

Aklımda olanlar;

Yiğitalp
Ted
Emine Örnek
Bursa Küçük Şeyler
Bursanın Yıldızı

Bu okullar hakkında araştırmanız, fikriniz varsa paylaşır mısınız?

Veya ilaveniz varsa da kabuldur.

Ynt: Kreşler / Anaokulları hakkında

09/27/2011 11:43:00

Yada aslında Bursa'da veli insiyatifinde bir kurum kurabilir miyiz ki?

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/94f87632-c27c-486a-9fc4-9f6700f28508/1/anaokulu-ve-kresler-veli-insiyatifi

09/27/2011 12:09:00

Kolejler bu yaş gurubunu almıyorlar diye biliyorum Burçak.
Yalnız TED'in ingilizce eğitim veren bir gurup açtığını duydum, ama araştıramadım henüz, bende merak ediyorum.
Bursanın Yıldızlarına Esra Utku' yu gönderiyor. O daha iyi bilgi verir sanırım.
Küçükşeyler meraktan gidip görüşmüştüm. Belki benim beklentim farklı olduğundan pekte içime sinmemişti.
Yiğitalp' e giden çok var. Gidip bizzat görmedim. JoyFull kapanınca herkez oraya yöneldi Bursa'da.
Bunlara alternatif İlkçizgi, Biliş ve Çağdaş Eğitim diyebilirim.

09/27/2011 12:16:00

Belkıs dediğin yerleri de bir araştırayım. Çok teşekkür ederim.

Tam olarak hangisiydi bilmiyorum ama ya İlk Çizgi ya da Biliş okuma yazma öğretiyormuş diye duydum. Bu tabi sadece bir duyum. O konuyu da netleştirmek istiyorum. Çocuğun kendi yatkınlığı haricinde bunun desteklenmesi bana yanlış geliyor.

09/27/2011 12:22:00

Bunu duymamıştım hiç. Bende bi soruşturayım nedir ne değildir..

09/27/2011 12:23:00

09/27/2011 12:29:00

Ben Bursa'da pek araştırmadım anaokulu. Ama veli insiyatifi kreş ya da anaokul açma fikri çok güzel geliyor bana. İstanbulda sanırım bir tane örnek var gidilip görülür, tüm araştırmalar yapılır neden olmasın tüm Bursa nurturia annelerinin çocuklarını güvenle gönderecekleri bir okul. Burçak sermaye işini halledilir diyor Bursa'da. Ben varım bu işte..

09/27/2011 12:29:00

merhaba burçak. benim oğlum haftada 5 ve tam gün bursanın yıldızına gidiyor.  buranın yarım günü yok. haftada 3 gün alıyorlar ama.

09/27/2011 12:31:00

özlem bende katılıyorum. neden olmasın. güvenilir içinin rahatıyla yollayabileceğin kendinin kotrolunde bir okul..

09/27/2011 12:38:00

siz yapın bende bandırmada taklıt edeyım ;)  :P

09/27/2011 12:45:00

Seda veya Nuran idi sanırım istanbuldaki okulun velileri arasında olan. Onunla bir ara en azından konuşup bilgi almayı düşünüyorum. Aslında bunun için hem nakit hem de vakit lazım. Nakit bursadan çıkar da vakit benden çıkmaz onu biliyorum :)

Belkıs’tan hatırladım. Bir de Selvin Öğretmen var. Orası 3 yaştan itibaren.

Asıl ilk aşamada karar verilmesi gereken noktalardan biri; önce bir kreş ardından ilköğretime devam edeceği okul mu? Yoksa eğer varsa ilköğretime gideceği okulun kreşine mi gitmeli? Önemsiz de olabilir aslında bu nokta ama işte ne biliyim bu aralar her şey geçiyor kafamdan.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...