Kreşler / Anaokulları hakkında

Ynt: Kreşler / Anaokulları hakkında

09/27/2011 13:02:00

Elif' in Anaokulu Seçmek yazısını oku bi ara Burçak 

09/27/2011 13:04:00

Düşünüyorum da kreş çok katı olmasın ama bir disiplin, bir plan program dahilinde olsun. Ama çocukları çok da sıkmasın.

Dilediklerince dilediklerini oynayabilsinler ama arkadaşları ile de paylaşmayı öğrensinler.

İstemezlerse yemesinler, aç kalsınlar ama yemek saatinde sofrada olmayı ve bitmeden kalkmamayı öğrensinler.

……. O hooooooo

Çok şey var kafamda. Ve kabul ediyorum bir kısmı “imam bayılsın ama karnı yarılmasın” misali :)))))))))

09/27/2011 13:04:00

Okurum Belkıs.

09/27/2011 13:06:00

Hiç değil, gel sen selvin öğretmene :)

09/27/2011 13:15:00

biraz bahsetsene belkıs, ece'nin gittiği yerden:))))

09/27/2011 13:35:00

Montessori eğitimini ingilizceyle harmanlamış küçük bi atelye düşünün, öyle bi yer işte :) Ben pek beceremem kendim ile ilgili bişeyler anlatmayı, siz sorun ben söyliyim en iyisi :))

09/27/2011 13:45:00

tüm süre boyunca iletişim ingilizce mi sağlanıyor?

her yaş grubu ayrı mı, yoksa karışık mı oluyor sınıflar?

09/27/2011 13:47:00

sınıf mevcudu ne kadar?

sınıftaki öğretmen sayısı nedir?

herşey ders ders ayrılmış durumda mı?yani 30 dak. ingilizce,30 dak. doğa etkinliği gibi?

09/27/2011 14:14:00

İletişim sürekli ingilizce değil, arada komutlar halinde ingilizce geçiyor. Montessoride yaş gurubu yok, 3-6 yaş arası çocuklar aynı ortamdalar. Klasik anaokullarındaki gibi değil sistem, dolayısıyla ders filanda yok. Bizimki küçük bi montessori atelyesi. Oyun atelyesi, müzik atelyesi ve mutfak var. Oyun atelyesinde istediği materyali çocuk kendisi seçiyor ve tamamlıyor. Atelyede 2 öğretmen var. Sürekli gözetim halindeler. Ancak sadece çocuk ihtiyaç duyduğunda yardım istediğinde müdahale ediyorlar. Bu atelyedeki her durum için geçerli. Montessorinin özüde bu zaten. Atelye ve müzik çalışmalarının arasında oyun parkına çıkılıyor. Guruplar için belirlenmiş maksimum sayı 9.

09/27/2011 15:39:00

kızlar anaokulları hakkında yeni yeni araştırmaya başladım ama toyem (toys) değerlendirmeye alınabilir bence. biz küçükmüşüz daha orası için ama :)

bu arada sakınnnn çocuklarınıza ilköğretimden önce okuma yazma öğretmeyin sakınnn, çok zor oluyor ben kendimden biliyorum nefret etmiştim okuldan, beğenmiyor diğer arkadaşlarını  ve küçümsüyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...