Kreşler / Anaokulları hakkında

Ynt: Kreşler / Anaokulları hakkında

11/01/2011 20:57:00

Haftasonu kuaforumle konusurken super bir sey ogrendim. 2 tane cocuklari var 2 ve 3 yaslarinda. Cocuklarina kv bakiyormus ancak kucuk 14 aylikken kv rahatsizlanmis ve kres bakmaya baslamislar. Tam umitsizlige kapildiklari anda universitenin kresini bulmuslar. Ve bu kres 1 yasindan itibaren cocuk kabul ediyormus :))

Gecenlerde kim soruyordu hatirlamiyorum ama dilerim bu bilgi dogru anneye ulasir :)

11/02/2011 08:08:00

belkıs hanım doburcadaki ilk çizgi'yi geç demişsiniz ya, nedenini sorabilir miyim? İçini gezmedim, yetkilerle görüşmedim ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla bahçesi hoşuma gitmişti. Olumsuz gördüğünüz yönleri öğrenebilir miyim?

Kükürtlü'ye yakın hangi kreşleri önerirsiniz arkadaşlar? Benimkiler 25 aylık, 36 aydan sonra vermeyi düşünüyorum, araştırıyorum şimdiden. Güleç anaokulu var en yakın, ama apartmanın en alt katı, sevmedim. Toyem yakın, ilk çizgi biraz daha uzak ancak hiçbiri hakkında fazla bilgim yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Fiyatlar konusunda bilgisi olanlar da yazarsa memnun olurum.

11/02/2011 09:25:00

Güleç e gidiyor bizimkiler, evet giriş kat olması benim de pek hoşuma gitmedi ama diğer yandan bakılırsa içerisinde hiç merdiven yok ve tek katta herşey. Bir de süsüne püsüne pek bakmayın derim ben, tecrübe de çok önemli. 1984 yılından beri bu işi yapıyorlarmış, Bir ay oldu başlayalı bizimkiler, şimdilik memnunum. Zaten bizimkiler henüz küçük olduğundan benim asıl istediğim yemek yeme alışkanlığı,kardeşi dışındaki yaşıtları ile vakit geçirmesi ve oyun oynamayı öğrenebilmeleri idi. Bir de eve yakın olmalıydı ki servis sorunu olmasın. 1 veya iki sene sonra yüzme havuzu, spor imkanı vs olan başka yerler araştırabilirim. Toyem ile de görüştük biz, beğendim orayı da ama bizimkileri almıyorlar henüz, seneye düşünebilirsiniz. fiyatları da güleç gibi aşağı yukarı makul yani.

11/02/2011 09:32:00

Teşekkür ederim dilhan. Aslında eşim 3 yaşı bile erken buluyor kreş için ancak ben de sizin gibi düşünüyorum, kardeşi dışında başka çocuklarla da oynasınlar, sosyalleşsinler. Kendi kendilerine yemek yiyebiliyorlar ama canları isterse. Kreşte bütün bunlar daha iyi düzene girer diye düşündüm bilemiyorum.

11/02/2011 09:35:00

kreşte döke saça yiyorlar işte, bana kalsaydı zor olurdu bu iş çünkü biraz titizlik var bende, ama iki çocuğu da her öğün baştan aşağı yıkamak zor değil mi yani ?? :) mesela bugün balık yiyecekler büyük ihtimalle orada, saçlarındaki koku 2 kez banyo yapsalar da çıkmıyorrrr

11/02/2011 09:46:00

ben aşırı titiz bir insan değilim ama dikkat etmeye çalışırım. Banyo yaptırabileceksem izin veriyorum kendilerinin yemesine, başka türlü olmuyor küçükler daha.

11/02/2011 13:04:00

yer itibariyle burcaka uygun olmamasından dolayı geç demiştim zeyfe :) ilkçizgi bursada en iyilerden biri

11/02/2011 13:09:00

teşekkür ederim belkıs :) Kreş konusunda çok tecrübesiz ve bilgisiz olduğum için acaba olumsuz bir yönü mü var diye merak ettim.

Bazı arkadaşlarım bağımsız devlet anaokullarının da çok iyi olduğunu söylüyor. Biraz daha bekle devlete ver diyorlar ama 4 yaştan önce almıyor onlar da. Ben de başladım yavaş yavaş kreşleri araştırmaya.

11/02/2011 13:15:00

hayırlısı olsun zeyfe, inşallah gönlüne göre bi yer bulursun, bu okul işi zor bi iş hakkaten

11/02/2011 22:00:00

faydası olur mu bilmem ama bursada kreş arayanlara yıldırım civarı için önerim gökkuşağı kreşi olacak.ben oğlumu 3,5 yaşındayken oraya vermiştim.epey memnun kaldım.şimdi 10 yaşında.kızımı da oraya vereceğim birkaç ay sonra.şu an ücretsiz izindeyim kızım 17 aylık .sordum öğrendim fiyatlarını 450 diyorlar.servis için ayrı ücret alıyorlar.yeri yıldırım beyazıt camiinin yanı.kurtuluş caddesinden yukarıya giden ara bir yolda.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...