Sadeleşmeye başlayan bir ailenin blogu

08/11/2012 00:56:00

Bu blogu takip ederek, bu aileye ayak uydurmaya çalışıyorum.
Başka denemek isteyen çıkar mı ki? :)

http://theyearofless.blogspot.com/

Ynt: Sadeleşmeye başlayan bir ailenin blogu

08/11/2012 09:16:00

ben de basit bir yasam blogundan görüp biraz göz attım buraya ama yanılmıyorsam amerikalı bu vatandaşlar. onların yaşam tarzına göre bizimkiler bana zaten sade geliyor. mesela benim hiç çamaşır kurutma makinem olmadı. makyaj malzemelerim de bir adet rimel ve 2 adet rujdan ibaret. 

vakit buldukça diğer postlara da bakarım, uygun olanları deneyebiliriz. oyuncaklarla ilgili birşey varsa süper olur hatta. o konuda bir türlü sadeleşemiyorum. atamıyorum çünkü alakasız bir zamanda hatırlayıp istiyor ve uzun süre oynuyor. kırıp dökme olayı da çok fazla değil. ama trilyon tane araba var evde ve bana çok saçma geliyor (arabaları da biliyor vallahi, hangisi eksik hemen farkeder)

08/11/2012 09:28:00

bence türk halkının hediye anlayışında bir sıkıntı var. yeni annelerde düzelmeye başlasa da bizim evde bir sürü pilli oyuncak, 5-6 tane bebek battaniyesi, kışın doğan bebek için yazlık yenidoğan takımları vs vs. var. aynı şekilde sürekli dağıtmama rağmen bir türlü sadeleşemedim.

08/11/2012 11:26:00

1 yaş kıyafetlere talibim ben:)))

08/11/2012 16:29:00

ne güzel anlatmışsınız,ben de artık gerçekten gerekli olanları almaya çalışıyorum ama daha önceden aldıklarım haa çok yer kaplıyor.umarım sizin yaptığınızı bir gün ben de yapabilirim

08/11/2012 17:44:00

iki yıllık evlı olmamıza ragmen evdekı ıvır zıvırdan bende esımde rahatsızız. zaten basından berı dırendık sade bır ev yasamı ıcın ama hedıyedır ac gozlukluktur aldı basını gıttı.sadelestirmeye kıyafetlerden basladım bıle ama ver ver bıtmıyo anasını...kıyafete verdıgım paraya annem hep laf ederdı capıta bunca para verılırmı dıye sımdı sımdı hak verıyorum.dusunuyorumda 40-50-60... ne verdıysem artık alırken kullanmadıgım ıcın bırılerıne verdıgımde o parada cope gıtmıs oluyo.ılkın bunu farketmedım bıle ama verdıgım kıyafetler 10-20 yı gecınce anasını servet gıdıyor demeye basladım ve hamılelık sonra degısen kılo durumuma ragmen kıyafet almamak ıcın dırendım.valla ablamdan ona olmayan eskılerını bıle ıstedım yenı almamak ıcın. hatta onu bıle o kadar abartmısız kı bı baktım ev yıne yıkılıyo.boooooggggg geldı.sogudum ıyıce kıyafetten.hele kı camasır yıka ser utule katla koy.sınır bozucu olmaya basladı. cunku kıyafette cok olunca bır gunde 2-3 kıyafet degıstırır olmusum vıcdan yapıp.almısım barı gıyeyım hesabı.yok kardesssssss dedım kendı kendıme boyle olmayacak.satmayı pek dusunmedım ama bı hayır kampanyası duzenlemeyı fılan dusundum.

bu grubu gorunce cok sevındım.takıpteyımmmmmmmmmm

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Sade bir yaşam

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...