Anne İşe Gitti!

<12>
04/29/2010 08:51:00

Çalışan anne hakkında ne kadar yazarsak yazalım bitiremeyiz.O konulardan birini bu hafta işliyoruz.

Anne iş gidince "çocuk ne issetti?" ,"anne ne hissetti?"

Mutlaka okumalısınız.

Ynt: Anne İşe Gitti!

04/29/2010 08:58:00

merakla takipteyim:)

05/11/2010 16:11:00

siz (tüm gruptaki anneler) ne zaman ise basladiniz? ben oglumun 6 aylikken evden calismaya basladim. ama yinede cok zor oldu

05/12/2010 12:17:00

ben 10 aylıkken başladım biraz daha kendine gelmiş oluyor galiba gerçi hala o benim minik bebeğim ama:)

05/13/2010 11:14:00

Ben 17 aylıkken başladım, küçük olsa belki daha kolay olurdu, herşeyin o kadar güzel farkındaydı ki ve ben de ona o kadar çok bağlanmıştım ki, çok zor geçti ilk zamanlar.Çok taze daha 3 aydır çalışıyorum ve hala telefonda sesini duyunca gözlerim dolar.Sanırım fazla duygusalım.

Bu konuda Annelerin Dünyası'nda yazılarımız var mutlaka okumalısınız!

Çalışan annenin özlemi bitmezz...

06/01/2010 13:25:00

2,5 aylıktı minnoş kuzumu evde bırakıp işe başladığımda...
Maalesef çalışan anne olmak çok zor... Kızım şu an 4,5 yaşında ama bu yaşına kadar gelişinde birçok mutlu sahneyi kaçırdım ben...
Mesela hiç unutmam üstten ilk diş çıkardığını fark edememişim. Çünkü o kadar hırslı bir çalışma halindeydim ki, bu mutlu anı kaçırmışım. O dişi gördüğümdeki pişmanlığı, üzüntümü asla tarif edemem ve asla unutamam. Bunun gibi daha birçok anı kaçırdım ve kaçırmaya da devam ediyorum...

10/07/2010 10:08:00

bende yakında başlayacam fakat şimdiden ne olacak bunu düşünüyorum ayrıca arkadaşlar siz nasıl bu kadar geç başlayabildiniz meslekten kaynaklımı? aranızda benim gibi öğretmen olan var mı?

10/07/2010 10:43:00

kızım 19 aylıkken işe başladım ben de.Şuanda 25 aylık ve her gun kızım uyanmadan evden cıkmaya calısıyorum.Çalışmanın gereklılıgını anlatıyorum.Her aksam farklı kıtapları okuyup, resımlere göre iş odaklı hıkayeler uyduruyorum.Ama sabahları uyanmıssa ben cıkmadan, "ANNE GİTME" oluyor ilk sözleri.çAma alısıyor sonraları.Bence alışmalı da.Annesizliğe değil tabıı kı ama, hayat bu.Mecburi olmadıkça kısa ayrılıklar olabılır hayatımız boyunca.Çocuk kendını hazırlamalı dıye dusunuyorum.
Ben Okyanus Kolejinde çalısıyorum.7 aylık gebelıgıme kadar çalıştım.Karnım çok buyudugu ıcın devam edemedım ucretsız ızıne ayrılmak zorunda kaldım.Sonrasında da ayrılamadım, başlamak ıstemedım işe.Ama buyudukce anladım kı, fazla duskunluk oluyor.Okul zamanı daha da zorlanacagız ve işe başlama kararı aldım tekrar ...
Kısacası; bır yerden başlamak gerek ... Çocukları alıştırarak, yormadan !!!

10/08/2010 08:31:00

size katılıyorum bir yerden başlamak gerekiyor tabii fakat erken olmasa daha iyi.oğluma 1 yaşına kadar  bakıp sonra bıraksaydım gönlüm çok rahat olurdu fakat elden gelen birşey yok.allah dert vermesin yeter.

10/08/2010 08:36:00

çalışan anne olmak ılk aylardan basladıysa hakıkaten zor.ama ben bır sekılde baslamadım.zorluklarını yasadım ama baslamadım ... Rabbım saglık versın hersey bır sekılde olacaktır napalım Hayat İş'te ...Sadece Anne değil ki :)

10/08/2010 08:40:00

çalışan anne olmak cidden zor biraz rahat kanlı olmak lazım ben olamıyorum hep aklım evde yanında olamadığım için çok üzgünüm mesela ....hayat şartları keyfimizden çalışmıyoruz ama bunlar daha anlıcak kadar büyük değilller ki dimi ama benim bebeğim daha anlamıyo biz çıkarken gülüyo umarım hep öle olur ama hele bi anlasın diyolar sende yaşıcaksın :(( soğuk kanlı olmaya ona anlatmaya çalışıcam hep kendimihazırlıyourm ama o ağlıcak arkamdan bende sanırım serviste ağlıcam :((bilmiyorum o dönemler daha zorlanıcam gibi

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Annelerin Dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...