demiri nasıl vereceğim:(?

<12>

Ynt: demiri nasıl vereceğim:(?

10/09/2011 07:11:00

Hangi demir damlasını veriyorsun?Doktorun tavsiye ettiğini içirmekte zorlanıyordum ancak şimdi kuzenimin ve arkadaşlarımın da önerisiyle başka bir marka kullanıyorum ve içiyor.Tadı farklı çünkü...

10/10/2011 20:50:00

aynı dertten bende muzdaribim. elimde bir damlalık var damlalıkla demiri çekiyorum (ferro sanol) kızımız ağzına sokuyorum sonra damlalığı sıkıyorum o ağzına boşalıyor. biraz işkence gibi ama kaşıkla almıyor.

10/10/2011 20:56:00

en mantıklısı meyve püresinin içinde vermek.(demir en iyi C vitaminiyle birlikte yarar sağlıyor zaten)

meyve püresinin tamamını yiyeceğinden emin olamıyorsanız, sadece 1 çorba kaşığı meyvenin içine damlayı karıştırın. önce onu yedirip sonra pürenin kalanını yedirin...
Defne nedense şak diye ağzını açıyordu demir damlasını görünce(ferrum kullanmıştık), bu taktiği başka bir ilacı için uygulamıştım çok da işe yaramıştı...

10/10/2011 21:24:00

Bizde ferrosanol ile başladık ama Deniz sevmedi. Bizde ferruma geçtik onu daha kolay alıyor.

10/10/2011 22:15:00

neyde yokki? ben bıraktım içerik okumayı, asabım bozuluyor resmen. çok şükür ki erken bi kan sayımıyla demir damlası olayını da bitirdik..

10/18/2011 22:32:00

DEMİRİ BEN DE DAHA ÇOK MEYVE SUYU İLE VERİYORUM.DEMİR SÜT VE YOĞURTLA ASLA VERİLMEZ.ABSORBE EDİLMİYOR OZAMAN VÜCUTTA.DEMİR İLACINI REDDEDİYORSA EĞER PEKMEZ,ÜZÜM DE VEREBİLİRSİN.DEMİRDEN ZENGİN YİYECEKLER DE VEREBİLİRSİN...

04/10/2012 14:59:00

Demir'i vermeyen annelere bana doktorum önerdi kasığa bir iki damla limon sıkın bir iki damlada kaymanız ilitilmis su koyün limonun yoğunluğu azalsın diye en sonda demir damlasını damların tadı değişiyor benim kızım bu sekilde alisti

04/10/2012 17:41:00

meyve püresinin içine koyup veriyorum ben ya da meyve suyuna.hiç almıyorsa onun yerine pekmez ve et ağırlıklı besleyebilirsin.ferrosanol bizimki.bazen kabız yapabiliyor,bir de siyaha boyuyor kakayı.

06/07/2012 12:37:00

7 aylık kızım Demir'i kesinlikle almıyor doktorumun tavsiyesi ile meyve puresinin son iki kasığına koyuyorum fakat hemen anlıyor ve küsüyor bazende ağzını imkanı yok acmıyor başka nasıl verebilirim bilmiyorum bı ara tadını anlamasın diye limon damlatiyordum oda olmadı ne yapacağımı bilmiyorum

06/07/2012 21:41:00

demir damlasını değiştirmeni öneririm...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-12 ay arası kız bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...