Kres Konusu :(

11/18/2012 20:51:00

Oglum Mohammed Bilalde gecen hafta krese basladi .. Aslinda burda kresten cok okul diye geciyor, seneye mecburen baslamasi gerekiyordu bu senede tuvalet egitimini tamamlarsa alabileceklerini soylediler .. Bende gecen pazartesi ilk kez biraktim .. Bana cok duskun olmasina ragmen yinede birakirjen aglamadi, ilk yarim saat yaninda kaldim .. Haftada 4 gun sabah 8:30 dan oglen 11:30 a kadar 3 saat .. İlk gun ara ara biraz aglamis 2. Gun ve 3. gun cok guzel gecmis, hic aglamamis oyunlara ve ortama cok cabuk uyum saglamis .. Daha oncede oyun grubuna katiliyordu orda bende yaninda kaldigim icin oyun grubunu cok seviyordu .. Cuma gunu yani kresin 4. Gunu birakirken birden bire inatlasip aglamaya basladi girmiycem anne eve gidicem seninle diye.. Bir hata edip aglamasina dayanamayarak birakmadim beraber eve donduk geri .. Yarin icin cok korkuyorum gozumden bile sakindigim bebisimin aglamasina dayanamiyorum .. Sayet aglamaya devam ederse bi sure ara verip sonra tekrarmi gondermeye baslasam sizce arkadaslar ? Lutfen bi fikir verin .. Bu sene gitmezse seneye mecbur basliycak .. Yurt disinda yasiyorum hem dil ogrenmesi acisindan hemde sosyallesmesi acisindan kendimi mecbur gondermek zorunda hissediyorum ..

Ynt: Kres Konusu :(

11/18/2012 22:52:00

Cevabin icin tesekkur ederim glee .. Ogretmenlerimiz, esim ve kreste cocugu olan tum arkadaslarim aynisini soyluyor .. Kendi gozumlede gordum oglumun grubunda bir cocuk annesinin bacaklarina yapisip feryat figan agliyordu, annesi zorla cocugu birakip cikti cocugun aglamasi 1 dakika bile surmedi hemen oyuncaklara yoneldi .. Ogretmenine gore butun cocuklar sadece anneye naz yapip ayrilmak istemiyormus ve biz cikar cikmaz hemen ortama adapte oluyorlarmis .. Yarin sabah hatta bu hafta esim birakicak oglen ben alicam .. Sabah aglarsa dayanamam yine taviz veririm diye korkuyorum :( aslinda cok sosyal bi cocuk, evde bin bir turlu aktivite yapmamiza ragmen yinede yasitlariyla olmayi cok seviyor.. Onun icin mukemmel bir ortam bunlarida bilsemde yuregim el vermiyor .. Kendimi cocugumu terkeden bir anne gibi hissediyorum :( Bizdede tuvalet egitimi tamamlanmis sayilmaz pipiyi artik kacirmiyor ve surekli tuvalete yapiyor ama kakayi halledemedik.. Ogretmenleri simdilik anlayisli idare edicez bir sure dediler .. belki farkli bi ortam oldugu icin orda daha cabuk ogrenir diye umut ediyorum..

11/19/2012 07:58:00

tesekkur ederim glee, yariyi gectik kizima kavusmamiza az kaldi :) .. oglani babasi goturdu az once, cok neseli ve istekli gitti ..birakirken epey aglamis babasi sinifa koyup vedalasip cikmis .. o siniftan cikar cikmaz susmus arkadaslariyla oynamaya baslamis .. koridorda beklemis esim 10, 15 dakika bi penceresi var kapinin ordan epey izlemis hic sesi cikmadi oyuna daldi bu cocuk seni oynatiyor diyor :).. cok sevindim icim rahatladi .. ogretmenlerine gore en fazla 2 hafta suruyormus birakirken aglamasi insallah atlatiriz bu hafta ..

11/25/2012 21:19:00

Ben hala kararsızım, oyun grubu denememiz oldu onda da ben yanından ayrılamadım kıyameti kopardı, şimdi de kendisi okuuuul diye ağlıyor ama ben henüz karar veremedim, aslında bzim ayrılmaya çok ihtiyacımız var bağlılıktan bağımlılığa dönüşmeye başlıyor ilişkimiz. Sizler de tecrübelerinizi, seçtiğiniz kreş için hangi kriterlere göre seçtiğinizi yazarsanız çok sevnirim...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...