kabızlık

<123>

Ynt: kabızlık

10/20/2010 07:25:00

henüz bağırsak sistemi tam gelişmemiş de olabilir.benim oğlum 3 ay boyunca lavmanla yaptı kakasını,sonra kendi kendine düzeldi.panik olmayın,tabi ki doktora da danışın ama bağımlılık falan yapmıyo korkmayın çocuğunuzu da rahatlatın derim ben...

11/22/2010 07:51:00

oğlumun doğduğundan beri sıkıntısı yoktu ama bu bayramda 3 gün boyunca gezdik günde bir defa yapmaya başladı artık.uyumuyor ürekli ağlıyor arkasına makatına zeytinyağıda sürdüm ilk 2 gün hemen yapmaya başladı sonradan halen yapamıyor.karnına masajda yapıyorum ama olmuyor.

11/22/2010 17:26:00

benim de 3 aylık bir bebğim var biz de kabızlık problemi yaşıyoruz 4-5 gün yapmaıyo 4-5 gün sonunda o kadar çok ağlıyo ki ama yapınca rahatlıyo tabi ben de karnına zeytin yağı ile masaj yapıyorum ve zeytin yağı içiriyorum....

11/23/2010 14:55:00

benimki günde bir defa yapıyor ama emerken bile kızarıyor rezene çayı alıp içirsemmiyki , 3 aylık bebeğe dokunurmuykii??

11/23/2010 16:53:00

Aynı sorunu yaşadım kesinlikle Milupa Conformil 1 isimli mama gaz ve kabızlığa çoook iyi geliyor ayrıca mamasına 1 çay kaşığı organik zeytinyağı (cam şişede) biberonu çok iyi karıştırmanız gerekiyor aksi taktirde yağ yüzeye çıkıyor ve bebeğe gitmiyor doktorum söylemişri bencede çok mantıklı. Conformil 1 göz ve beyin gelişimi açısından da çok iyiymiş.

11/23/2010 16:56:00

Rezene çayını doktorum 1 haftalıkken verdi hiçbir zararı yok, günde 2-3 kez kullanıyorum çok faydasını görüyorum birsürü gaz damlası kullandım ama rezene kadar faydasını görmedim zaten bitkisel gaz damlalarının içindede rezene var ama Milupanınkini kullanmayın içinde şeker var aktardan aldığınızı kendiniz hazırlayıp kullanın.

11/24/2010 17:49:00

ben de arada kullanıyorum rezene çayını zeytin yağını doktorumuz da önerdi bebeğe hiç bir zararı yok bir de benim bebeğim hidrosefali hastası kabız olması biraz sakıncalı çünkü beynin de sorun var ve kabızlık beyne baskı yapabilirmiş bu yüzden biraz korkuyorum...

11/24/2010 21:49:00

bebeğim 6 gündür yapmıyor kakasını kulak pamuğunu önerdiler ama canı acıcak diye yapmaya korkuyorum

11/26/2010 09:31:00

benim bebeğimde kabızdı doktora da gittik ilaç kullandık ama en çabuk etki eden zeytin yağı kulak pamuğunla sür hemen yapıcaktır ve çok rahatlıyolar

11/27/2010 13:01:00

sonunda oldu :)))) 11 gün sonunda fitil kullandım doktor tavsiyesiyle ve işe yaradı...

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...