Ağrılar

11/11/2011 17:25:00

Merhaba,

Doğuma artık az zaman kaldı. Heyecanım arttıkça sırtımdaki ve belimdeki ağrılar da artıyor. Ağrılarımı kontrol altında tutabilmek için eskiden haftada 1-2 kere hamilelik yogası yapmam yeterli olurken artık neredeyse her gün yapmam gerekiyor. 

Braxton - Hicks denilen ve ağrısız olması gereken kasılmalar ise resmen regl sancısı gibi ağrılı geçiyor.. 

Siyatik ise her geçen gün daha da şiddetleniyor. 

Son aylarımı zor geçireceğim şimdiden belli oldu galiba:) 

Ağrıları azaltmak için önerileriniz var mı? Sizler ne durumdasınız?

Ynt: Ağrılar

11/11/2011 17:39:00

benimde bu haftalarda Braxton - Hicks kasılmalarında belde ve kartında regl ağrısı gibi hafif hafif ağrılar olmaya başladı ben de biraz tedirgin oldum ama normaldir diye düşünüyorum...bir de fazla oturursam vajende ve kasıklarda ağrı oluyor...yoga düşünebilirim ben de biraz hareketsiz kalıyorum evdeysem eğer üzücü bir şey benim için

11/11/2011 19:10:00

Doktoruma ben sorduğumda genelde ağrısız olur ama ağrılı olsa dahi normaldir. Sadece 10 dakikada bir düzenli gelirse beni ara dedi. O yüzden telaşlanmıyorum ama ağrılar rahatsız edici olabiliyor:)

Ben yoganın çok faydasını görüyorum ama dediğim gibi sırt ve bel ağrılarım arttıkça yogayı da arttırmam gerekti. Ancak rahatlıyorum. Yatmak falan çok işe yaramıyor sırt ve bel ağrılarım için.. 

11/12/2011 10:27:00

ben de perşembe günü kasık ağrısı nedeniyle doktora gittim, neredeyse tüm gün sürünce regl agrısı gibi biraz panikledim şehir dışında olduğum için burada bulabildiğim bir kadın doğumcuya gittim normal olduğunu ve dinlenmem gerektiğini soyledi bir de magnezyum verdi ama kendi doktorumla görüşmeden kullanmayayım diye düşündüm..

11/13/2011 04:12:00

Çok geçmiş olsun.. Umarım önemli bir şey değildir. Yani büyük ihtimalle normaldir ama sen gene de doktorunla konuş, en azından için rahat eder. 

Doktorun ile konuştuktan sonra haberdar et, merak ettim..

Hamileliğin sonlarına doğru ki galiba biz o dönemdeyiz, bol bol dinlenmek gerekiyor. Aman ihmal etme..

11/15/2011 11:55:00

hafif ağrılar hala devam ediyor, dün doktoruma gittim bebeğin hareketlerine bazen rahimin kasılarak tepki verdiğini bu nedenle ağrıların normal olduğunu söyledi. Bundan sonra kendini çok yorma ama hiç hareketsiz de kalma dedi. sen nasılsın?

11/15/2011 15:06:00

Benim ağrılar da devam ediyor. Sürekli değil ama. Bazen 1-2 gün çok şiddetli oluyor sonra 3-4 gün hiç olmuyor. Çok benzer şeyleri söyledi bana da doktor. Bazı kadınlar doğuma yaklaştıkça ağrılar yaşar, bu normal. Daha çok dinlen dedi. :)

Bebek sağlıklı olduğu sürece çok önemli değil şurada 6-7 hafta kaldı.. Placenta Previa'sı olan bazı hamileler 20. haftada yatak istirahatı alıyorlar, bizimki birşey değil.

Ya bu arada inanabiliyor musun? 6-7 hafta kaldı.. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Aralık-2012 Ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...