Emeklemiyor, ayağa kalkmıyor..

<12>
11/22/2011 15:21:00

Merhaba Mart anneleri..ben yeni üye oldum bu gruba.. Oğlum 3 mart doğumlu - emekleme yok, yürümeyi daha hiç düşünmüyor bile, çok şükür sağlıklı iştahlıyız, 4 tane dişimiz var.. ama bu kadar tembel olamaz bir adam :) Var mı bizim gibi...bi moral verin yaaa..lütfennnn

Ynt: Emeklemiyor, ayağa kalkmıyor..

11/22/2011 15:26:00

canım bende mart annesiyim... 2 mart doğumlu bir oğlum var... benim oğlumda tam olarak emeklemiyor sürüne sürüne gidiyor.. bizde yüüyemiyoruz daha... üstelik bizim daha 2 tanecik dişimiz var... her bebek farklı zamanı geldiğinde herşeyi yapacaklar dert etme... vakti saati var diyorum ben zamanı gelince olur...

11/22/2011 15:38:00

merhaba... her bebeğin gelişimi farklıdır... öncelikle şunu söylemeliyim ki, emeklemek,  yürümek, diş çıkarmak vs. gelişimle alakalı değildir. her çocukta farklılıklar gösterebilir. Yani birşeyi erken ya da geç yapmasıyla gelişimi arasında bir bağ yoktur. o yüzden dert etmeyin kendinize emeklememesini... zaten çocukların çoğu emeklese de, hiç emeklemeden yürüyen çocuklar da vardır ve benim kendi yeğenim buna örnektir. yürüme konusuna gelince henüz 8-9 aylık bir bebeğin zaten yürümesini beklememelisiniz, daha vakti olduğunu düşünüyorum.. içinizi rahat tutun bence... vakti zamanı gelince hepsini sırayla yapacaktır :) sağlıkla büyütün bebeğinizi...

11/22/2011 16:09:00

slm canım oğlum 8 mart doğumlu.emeklemiyor yürümüyor.sadece çok keyifliyse sürünüyor.yoksa yüzükoyun yatmayı hiç sevmez.zor bir dönemdeyiz.emekleyemediği için odadan çıkınca çok ağlıyor.gelmek için öne atlıyor bu kezde yüzükoyun yatıyor ve kıyameti koparıyor.hiç yalnız bırakamıyorum

11/22/2011 16:31:00

çok teşekkür ederim herkese cevaplarınız için...dün facebook'ta Prima soru sormuş ''bebeğiniz kaç aylıkken yürüdü diye'' ve 13-15 ay arası başlamış olanların anneleri şu :( üzgün işareti kullanıyorlar...belki ondan kafam karıştı bir anda..:))

yazılarımda yanlış varsa kusura bakmayın..yabancıyım :))

11/22/2011 21:28:00

benim kızım 7.5 aylık 31 mart doğumlu emekliyor ve tutunup biyerlere kalkmaya çalışıyor tabiki her bebeğin gelişimi farklı olur bizimde dişimiz yok mesela:)))

11/23/2011 10:21:00

Benim kizim da 3 Mart dogumlu, emeklemiyor, yurumuyor, dis daha iki gun once gorundu:) Geri geri surunebiliyor sadece ama surekli degil, oturarak ilerliyor saga sola.Yurume icin iki yasina kadar olabilir diyorlar, ben ayaga kaldiriyorum hergun, git gide daha duzgun basiyor, adim atmaya yeltenyor yorgun degilse. Yavas yavas olacak, endiselenme bence de

11/23/2011 12:23:00

selam benim oğlum 5 mart doğumlu.biz de tembelceyiz.ne emeklemek ne sürünmek.emeklesin diye yüzükoyun yatırıyorum ters dönüyor.ilk dişini 5 aylıkken çıkarttı.şu an 3ü yeni görünmekle beraber 7 dişi var.

11/23/2011 12:23:00

selam benim oğlum 5 mart doğumlu.biz de tembelceyiz.ne emeklemek ne sürünmek.emeklesin diye yüzükoyun yatırıyorum ters dönüyor.ilk dişini 5 aylıkken çıkarttı.şu an 3ü yeni görünmekle beraber 7 dişi var.

11/23/2011 12:42:00

7 diş mi Maşşallah:)

11/24/2011 20:55:00

benim kızım 9 mart dogumlu emekliyor ellerinden tutunca çok düzgün yürüyor maşallah çok haraketli koltuklardan tutunup yürüyor çokda düşüyor  tabi:( ama henüz hiç dişimiz yok

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 MART ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...