çalışmasamda,azıcık bende evde otursam:((

<12345>
02/22/2012 14:49:00

malum hayat şartlarından dolayı hepimz çalışıyoruz..ama suara  işyerındeki can sıkıcı şeyler yüzünden evde olmak 15aylık oğlmla vakit geçirmek ıstıyorum ama nerdeeeeee....oğlumu cok özlüyorum minnacık bırakıp çalışmak zoruda oldugum içinde ayrı deliriyorummm...daha çook çaşılmam lazım bizde inş.ilerde rahata erenlerden oluruz...

Ynt: çalışmasamda,azıcık bende evde otursam:((

02/22/2012 20:22:00

öyle düşünmeyin evde oturmak yani ev hanımı olmak öyla imrenecek bidurum  değil

02/22/2012 20:27:00

Herkes halinden şikayetçi bende evdeyim diye sıkılıyorum ama oğlumdan ayrılamam diye işi bıraktım.Maddi açıdan zorluk olsa tabiki çalışacaktım.

02/22/2012 20:34:00

Evet herkesin icinde oldugu durumdan hisnut degil. Evde olanlar calismak istiyo calisanlar evde olmak:) ikisininde yararlari ve zararlari var... Guzel yonunden bakip olaylara iyi hissetmek lazim.yoksa malesef cekilmiyor hayat... Ben evde olanlardanim, kolay mi? Degil... Hem maddi hem psikolojik... Ama kizimla da cook guzel vakit geciriyoruz. Varsin 2 kiyafetim eksik olsun. Sinemaya gezmeye gitmiyim. Temel ihtiyaclarimizi esim calisarak karsiliyor:) ama yuksek lisans yapmis ve lise sondan beri surekli guzel islerde calismis biri olarak arada soldan soldan gelmiyorlardegil:)

02/22/2012 20:41:00

evde olmak ...rahata ermek... ordan öyle görünüyordur tabi. ben de tekrar işe dönsem orda dinlenirdim diyorum sabahlara kadar ofisde yaşamama rağmen:) valla çocuklarıma bakıcak bir annem olsa yanına da bir yardımcı tutar gider çalışırım ama anne olmayınca yarım akıllı bakıcılara benim güvenim olmadığı için" illaki iyileri vardır ama bana denk gelmedi" ikisi de tam gün kreşe gidene kadar evdeyim. çalışan anneleri gördükçe üzülüyorum valla kendim için. 

02/22/2012 21:09:00

17 yaşımdan beri çalışan,kımseden para ıstemeden okuyan eden biriydım.kızımı 2 yaşına kadar ben büyutcem dedım,şu sıralar depresyondayım=/ hıç bi işe yaramama duygusu,sosyal çevre eksıklıgı,motıvasyon eksıklıgı...ohoo..18 aylık oldu kızım,en kısa zamanda tuvalet egıtımını halledıp kreşe vermeyı,ben de bı işe gırmeyı planlıyorum.depresyonda bı annenın ne kendısıne ne de bebege yararı olmuyor zira.

ne zamandaır çalıştıgınızı,bebegınızı ne zaman bırakıp işe gırdıgınızı bılmıyorum.ama emın olun evde olmak çocuga yüzdeyüz verimli zaman olarak geri dönmuyor=I

02/22/2012 21:20:00

2 ay boyunca bende her gün işe gittiğimde işi bırakmıcam her akşam eve gelince oğlumu bırakamam işten ayrılıcam çelişkisiyle yaşadım...
ama annem aynı şehirde olmayıp istediğimiz gibi bakıcı bulamayınca üstelik aldığım maaşın neredeyse tamamı bakıcı ücretiyle aynı olunca eşimin desteğiyle bende işi bırakanlardan oldum...
2 aydırda evdeyim ama hergün oğlumun gelişimini görünce bi de üstüne o gülen sağlıklı yüzü bana bakınca pişmanlık duymaktansa zamanın keyfini çıkarmaya çalışıyorum :)

02/23/2012 09:10:00

ah ah benim de kanayan yaram bu durum.işe gidiyorum ve akşam koşa koşa bebeğime dönüyorum.sabaha kadar yanımda yatırıyorum onu öpüp kokluyorum.çok yaşadım çelişkiyi evde de kaldım 8 ay.hayatım boyunca çok faaldim ve hep çalıştım.işimi, iş arkadaşlarımı seviyorum.işe gelmek beni deşarj ediyor.hem de para kaznıyorum.herşey onun geleceği için.kendime hesap açtım her ay maaşımdan bir kısmını yatırıyorum bebeğim için.hayatta kendimden başka kimseye güvenmiyorum dünyanın bin türlü hali var.ben madem bebeğimden ayrılıp çalışıyorum bir avantajı olsun ileride tüm birikimim ki bu birikime 3 ay önce başladım onun olacak.evde kalmayıo da denedim ama ben de verimli olduğumu düşünmüyorum.ev işi, yemek, ütü, bunalım, bakımsızlık.bence kendinizin durumu(maddi ve psikolojik)etken olan şey.kimse kimseyle ilgili yorum yapmamalı.nasıl bebeğiniz için iyi olacaksa o yolsa ilerleyin.ben de ücretsiz izin düşünüyordum evde çok bunalmama rağmenama eşimin işinde sıkıntılar oldu çalışmak zorunda kaldım.başta çok üzüldüm çalışmak zorundayım diye ama her işte hayır varmış.psikolojim şu an iyi, birikim yapmaya başladım, işi ve ortamı seviyorum, deşarj olup evime gidiyorum bebeğimle oynuyorum, h.sonları hep ona ait.sanırım bu şekilde daha mutluyum..

02/23/2012 09:42:00

''şimdi yeni nesil kadınları calişmaya merak sardıkca erkeklerde calişan kadınları gördükce calişmayanı ezmeye başladı ''

KARMIRA bu yeni nesil kadınları kim oluyor?eğitim almış birisi olarak çalışma ıstemem,kendime ait paramın olmasını istememin neresi ters gelıyor acaba? Ayrıca meslegı olan bi kadın olarak çalışmaman bana da ters gelıyor mesela?O açıdan eşin yüzdeyüz haklı.Burdaki yeni nesil dedıgınız türden bi çok anne hem işlerını yapıp,kendi ayakları üzerınde durup,eşlerıne de bütçeye de destek oluyor,hem de biçok ev hanımı anneden daha çok etkınlık yaptırıyor çocuguna.Bu onları eksık annemı yapar?hayır.Empatıden bu kadar yoksun olmayın,kendınız bunu seçmış olabılırsınız,saygı duyuyorum.ama evde sadece çocukla vakıt geçirmekten sıkılmış,hayatta annelık dışında başka beklentılerı de olan başka bı anneyı de yenı nesil anne deyıpte başkalaştırmayın.Ben kızımın bana baktıgında ıyı bir öenek görmesını istıyorum,çalışan,emek veren,kendıne güvenen bir anne.
   Ayrıca dinen kadının çalışması yasakmış zırvası da nedir??Bu kadar kendınızı savunmak içinde dini kullanmayın ya,komık oluyorsunuz.Çalışmak dinen sevaptır.Çocugunuza ıyı örnek olmak ıstıyorsanız,çalışmasanız bıle çalışanlara saygı duyun,emeğe saygı duyun.
   Böyle bi şeyı ılk defa yazıyorum bu  grupta.Evde çalışan anne en zor işi yapıyor,saygım sonsuz.Ama çalışmakla mutlu olan anneler de bellı bı yaştan sonra çalışmalı,buna da kımse işine gelmedıgı için şöyle böyle dıyemez.
   Ne kadar dar görüşlüsünüz,şaşırdım sızı burda gördüğüme.

02/23/2012 09:49:00

"dinimizde kadının calişip kazandıgı para haram bi gün benden yaşliça bir kadından duydum bu sözü kadının parasının bir bereketi olmuyor cünkü dinimizce helal degil hakikatende ögle"

cidden değişikmiş:P

02/23/2012 09:56:00

gulcandeniz +1000000

Yazmıyım yazmıyım dedim duramadım bu ne saçma dayanaksız bi saptama bereketsizmiş allah allah .Çalışmak üretmek neden erkeklerin tekelinde olsun kadının görevi sadece annelik değil ki.Çok üzülüyorum geleceğimiz adına böyle yorumlara

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...