çalışmasamda,azıcık bende evde otursam:((

Ynt: çalışmasamda,azıcık bende evde otursam:((

02/23/2012 09:57:00

kulaktan dolma şeylerle dini yorumluyoruz böyle oluyor işte..nerde yazıyor çalışmanın yasak olduğu?

02/23/2012 09:59:00

Sevgili Burcu, copy paste edebilir miyim yazdıklarını bizim ev sahibine ve dahi elektrik, su, gaz idarelerine, telekom'a, bakkala çakkala :))))

02/23/2012 10:03:00

maddi olarak Türkiye şartlarında Tek gelirle ayakta kalmak hakikaten zor iş...

Eşim bunu sağlayabilmek için canını dişine taktı çalışıyor.ona destek olamadığım için kendimi öyle kötü hissediyorum ki..İş bulamadığım için ve sırf bu nedenle dikiş dikmeyi öğrendim.Şimdi çocuğum uyuduktan sonra bende yeri geliyor sabahlara kadar dikiyorum...

Önemli olan erkek eve bakmak zorunda felsefi değil..Bu hayatta beraber yürümeyi seçtiğimiz inasanla hayatı ve getirdiklerini paylaşmak....
İşin maddi boyutu ,ve günümüzde gelinen boyutu bu...

Eğer din benim bilip öğrendiğim insan vicdanı ile ilintini bir tutunuşsa,eminim onun gerektiğrdiği de bu olacaktır...Kadının kazandığı haram cümlesinin arkasına saklanmak çok rahatsız edici.

02/23/2012 10:04:00

bu kadınlar yeryüzünde ne kadar gereksiz varlıklar ya.
hakkıyla çalışıp kazansa bile kazancı haram mış bereketsizmiş. 
keşke annem beni doğunca gömseydi. ne yapsam günah yada haram nasılsa.

ayrıca merak ediyorum; kadının çalışması günah kazandığı para haram bereketsiz diyen kişi teknolojinden faydalanmak cep telefonu internet tv kullanmak bunlar için de bir yorumu varmı.

02/23/2012 10:05:00

haram ve helal lafları bu kadar kolay,keyfince kullanılamaz..biz genç,Allaha şükür okuyabilen,kafası çalışan insanlarız..o teyze okumadığı için bilmiyordur..bize noluyor??

02/23/2012 10:07:00

Hangi kaynak bunu söylüyormuş acaba? Çook sinirlendim çook bir şeyi bilip araştırmadan Bazı şeyleri islama yüklemeleri gerçekten çok sinir bozucu..Ne kuranda,ne hadislerde ne de islam hukukunda böyle bir şey yokkk

02/23/2012 10:12:00

Dinimiz güzellik , anlayış dinidir. Bu tarz safsataları ortaya saracak bir din değildir.Aslında hiç bir din bu tarz görüşlere sahip olamaz.
Biz kadınlar zor olanı başarıyoruz her daim.Annem 17 yaşında babama kaçarak evlenmiş.Hala çok sever babamı gözünün içine bakar. Evine dört dörtlük bakar. Ama ne zaman ki babamdan para alır işte o zaman yüreğim daralır der. Mutsuz oluyorum başka birinden para aldığım için der. Ha bu yanlış bir şey mi diyorum! Asla.O kendini evine ve çocuklarına ayırmayı tercih etmek zorunda kalmış bir kadın sadece.İki kız kardeşiz.eşinizden para alma duygusunu yaşamayın der. Ben bundan hoşlanmıyorum.Keşke bir mesleğim olsaydıda , kendi ayaklarımın üzerinde dursaydım der. Bizi yetiştirirken kendi özgürlüğünüz ve yaşam stadartlarınızın yükselmesi için kendi paranızı kazanıp , kendi paranızla yaşamanın tadına varmamızı öğütlerdi sürekli.

Ben evde oturup , eşlerinin getirdiği maaşla geçinmeye çalışan, geçinen kadınlarımıza asla kötü birşey söylemiyorum.Aman yanlış anlaşılmasın.Ama çalışmak güzeldir, kadını özgür kılar, kendi yapmak istediklerini kendi parasıyla yaptığı için kıymet bilir.Eşine yardımcı olur. Evinin ocağında pişen yemeğin içinde kendi emeğinin olmasından mesut olur.

Ben 6 ay kızıma baktım evde. Daha sonra iş hayatıma hamileliğimde bıraktığım yerden geri döndüm.İyi ki döndüm. Kızıma daha iyi bir hayat standartı sağlamak, daha sosyal olmak, özgür olmak için çalışıyorum şu anda.

Peki bu zor değil mi? elbet zor. Hem çalışıp hemde evinde ev işleriyle uğraşmak, çocuğuma daha iyi bir imkan sağlamak için ona verdiğimden zamandan çalmak durumundayım.Çalışan annenin en büyük şansı , ona sabırla yardımcı olabilecek bir eştir.
Biraz at gözlüklerini çıkarıp sabit fikirlerden kurtulmak gerekiyor sanırım.Yüz yıllardı biz kadınlar hem evlerimizde, hem tarlalarımızda , hemde iş yaşamında çalışıp, didinip, üretime katkı sağlıyoruz.Bunun kötü bir yanı yoktur!

02/23/2012 10:13:00

arkadaşlar lütfen böyle çürümüş saçmalıklara ve bunları dile getiren kişilere prim vermeyin cevap yazarak. ben de çalışan ve ücretsiz izinde bir anneyim.evladımı bırakıp gitmek istemesem de bu halimin ona uzun vadede yararı olmadığını düşünüyorum.kazandığımız paranın her kuruşunun helal olduğunu elbette ki biliyoruz. yapmayın...değerli zamanınızı harcamayın

02/23/2012 10:43:00

herkese göre değişir bu durum ben hep çalıştım 18 yaşımdan beri şuan ki iş yerimdede 6 yılır çalışıyorum 15 ay önce doğum yaptım 3 ay doğum iznimi kullandım inanın kızımda olsa boş bir vaktim olmasada evde kalmak ban göre değil duvarlar üstüme üstüme geldi lohusa piskolojisle depresyona girdim neyseki çalışmaya başladım 3 ayın sonunda işime dödüm morelim yerime geldi hem annem bakıyor kızıma evim annem işim üçgeni birbirine 10dk. gözüm hiç arkada değil böyle çok mutluyum ham maddi hem manevi alın teriyle kazanılan her para helaldir ayrıca çalışmak ibadettir, çalışmayan arkadaşlarımıda görüyorum nasıl çocuk baktıklarınıda neyse bu konuya girmeyim

02/23/2012 11:14:00

Herhangi bir şeye haram diyebilmek için seçtiğimiz kaynaklar çok önemlidir.. Sizden yaşlıca bir bayandan bir gün duyduğunuz bir söz.. Arkadaşlar söylenebilecek herşeyi söylemişler zaten:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...