kavanoz mamaları

<1234>
02/19/2011 19:40:00

arkadaşlar yakında bebişlerimiz 6 aylık olacak. yavaş yavaş ek gıda işini de hallettik. peki şu kavanozlardaki hazır gıdalara ne diyorsunuz? çevremdeki herkes kullanıyor. evde olduğumuzda değil de dışardayken yedirmek mantıklı gibi geliyor. tabii bizim canavar yerse:)

Ynt: kavanoz mamaları

02/19/2011 22:02:00

ben hiç vermedim vermeyide düşünmüyorum ferahnazcım en organiği bile yapay içinde muhakkak koruyucu madde var aksini iddia etmek saçma geliyor bana dışarı çıktığımdada bir çorba yapıyorum içinede azcık ekmek acıkırsa yediriyorum yada meyve püresi yada yoğurt.

02/19/2011 22:08:00

bende zehrama katılıyorum hiç bişey yapamadın nişastayla suyu pişir ver yani çünkü içeriği ne kimse bilmiyo onların.hatta şöyle de bi söylenti var bu mamalar amerika filan üretimiymiş bunların 20 yıl sonra bile etkisini gösterecek zararları olabilirmiş yani şimdi herşey sütliman görünür Allah mecbur etmesin ama ben verme derim..

02/19/2011 22:29:00

kesinlikle katılıyorum,nişastayı pişir içine armut ekle,kabak haşla koy ya da ne istersen kıvamı koyulaşır böylece al sana mis gibi ev yapımı kavanoz maması,zaten onların da içeriği aynen böyle + bozulmasın diye koruyucu,ben anne olmadan önce:) franchise restoranım vardı 5 yıllık deneyimim ve aldığım eğitimlere güvenerek söyleyebilirim ki hiçbir gıda maddesi içinde bakterilere karşı koruyucu bir madde yoksa aylarca bozulmadan duramaz,çok kesin konuştum ama gerçek bu:)

02/20/2011 12:31:00

ben mutfakta iyi değilimdir. ayıptır söylemesi nişastayı nasıl pişiricez:( pirinç unu ile mama yapar gibi mi?

02/20/2011 15:53:00

Merhaba, biz de ek gıdaya dün itibari ile başlamış bulunuyoruz. dr muz beni çok şaşırtarak kaşık mamalarını önerdi, meyveli olanlardan başlayabilirmişim. Ben dün bi heyecanla aldım ama sonradan çok pişman oldum vermek gibi bir niyetim yok açıkçası, akşam bir dilim elma cam rendede rendeleyerek sütümü ilave ettim sıvılaştırmak için gayet güzel yedi. Arkadaşların dediği gibi evde kendimizde hazırlayabiliriz. evde yapılabilecek hiç bişeyin paketlenmiş halini evime sokmamaya çalışıyorum sadece kızım için değil bizim için de. bence siz de evde kendiniz yapmaya gayret edin dışarıya çıkarken de bir şeyler hazırlanabilir.
Az önce de ilk defa yoğurt mayaladım, günlük sütten baklaım tutacak mı:)
Sevgiler...

02/22/2011 06:57:00

evet iğrenç ir şey bu kavanozdaki mamalar.elmayı muzu ezin iyice onuda yedirin

02/22/2011 08:02:00

Bir arkadaşımdan öğrenmiştim: Kavanoz meyve yerine evde meyveleri (elma, armut, ayva, kuru kayısı, kuru erik, üzüm vs) karıştırıp azıcık suda komposto gibi haşlayıp blenderdan geçiriyorum. Mis gibi oluyor. İtirazsız yeniyor :) Üstelik 3-4 gün dolapta rahatlıkla saklanıyor.
Bu haşlanmış meyve karışımından mayalarken yoğurda da ekliyorum. Sade yoğurttan nefret eden bizim kız onu da afiyetle mideye indiriyor.

02/22/2011 12:50:00

Bu arada, paranoyak yapmak istemem ama pazardan taze taze aldığımız o meyveler de  pek masum sayılmaz. İçerdikleri zirai ilaçlar, tohumlarındaki hormonlar ve kullanılan kimyasal gübreler vs.
Organik olduğuna emin olduğunuz meyve/sebze kullanmıyorsanız eğer bu riskleri de göze almak gerekiyor.

02/24/2011 15:07:00

merhaba arkadaşlar

malesef söyledikleriniz doğru değil.
bebekler için hazırlanan kavanoz mamalarında koruyucu yok. cam kavanozda vakumlandıkları için taze kalıyorlar.
üzerlerinde organik yazıyorsa içeriğindeki sebze meyveler de organiktir emin olabilirsiniz.

meyve konusunda eğer iyi meyve bulabiliyorsanız evde direk meyvenin kendisini yedirin derim. bu aylarda cam rendeyle, önümüzdeki aylarda direk.

sebze et konusunda ise kavanoz mamalarına güvenin.
özellikle de hipp'e.

oğlumu onlarla büyüttüm, çok memnun kaldım hiç de pişman değilim. inanın beceriksiz ya da vakitsiz olduğumdan değil. ilakis, mutfakta vakit geçirmekten oldukça zevk alırım. bana misafir olmak da tercih edilen birşeydir ;)
amacım sadece sizi yanılgıdan kurtarmak.

bu arada bahsettiğiniz "nişasta" bebeğinize vereceğiniz zararlı şeylerin başında geliyor.

sevgiler.

02/24/2011 15:19:00

nasıl bu kadar emin konuşabildiniz merak ettim doğrusu bir ispatı varmı yada yapılırken gördünüzmü?

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...