04.06

06/04/2011 10:04:00

sabah kahvaltısı; yumurta sarısı, beyaz peynir, salatalık, ıhlamur,ekmek
öğlen yemeği; kabak,havuç,yeşil ve kırmızı biberi buharda haşlıyorum, parça eti de tencerede pişiriyorum. malum benimki kendi yemek istediği için artık yemek şeklinde yapamıyorum bu şekilde küp kesip haşlayıp veriyorum. et haşlanınca sudan süzüp tavada biraz zeytinyağı ile çevirip ben kendi elimle yedireceğim. vücudun yağ da alması lazım sonuçta ;)

Ynt: 04.06

06/04/2011 12:10:00

yoğurt çorbası içinde süt un yoğurt pirinç var en son dün gece haşlayıp tavuk suyu yaptığım tavuk eti ve suyundan ekledim

06/04/2011 15:28:00

dennis kendi yediği vakit yeterince yiyebiliyor mu? ben çok az yiyor diye önce kendim yedirip iyice karnını doyurmadan öyle müsaade ediyorum..

06/04/2011 15:47:00

benimki ben yedirdiğimde 4-5 kaşıktan sonra ağzını kapattığı için kendi yerken daha çok yiyiyor, tabi sizin bebeğiniz sizin verdiğinizi yiyiyorsa ne mutlu size :) benimki protesto ediyor bizi :)

06/04/2011 19:25:00

bende siftah yapayım dedim:)
kahvaltıda peynir bebe ekmeği ceviz reçel karışımını sütle ıslattım zorla yedi
öğlen patates havuç kırmızı biberi buharda pişirip, haşlanmış kırmızı mercimeğe kattım yanında yoğurtla yine zorla yedi ;(

06/04/2011 19:41:00

Bence kırmızı biber tadı baskın geldi, onu çıkarıp diğerlerini az suda haşlayıp verirsen daha iştahlı yiyebilir.

06/04/2011 20:27:00

benimki sabah kahvaltıyı yaptı sonra oruca başladı :) dişlerden sanırım hiçibirşey sokmadı ağzına, memeyle geçirdi gününü yanında da 1-2 kaşık sebze-et ve 1-2 kaşık yoğurt yedi o kadar. aman artık bıktım şu kaşık kadar yedi demekten acaba ne zaman bir tabak yada bir kase yedi diyebileceğim???
başak ne reçeli yaw??? melisa reçelin yanından geçemez :) ben cici bebe bile vermiyorum tatlı diye sen reçele mi geçiş yaptın???

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...