gece yatağınıza gelmek isteyince?

<12>
06/25/2010 17:40:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: gece yatağınıza gelmek isteyince?

06/25/2010 18:51:00

Biz geceleri almıyoruz. Hasta olduğu zamanlar dışında. Bazen sabahları 6-7 gibi uyanmaya kalkarsa yanımızda uyutuyorum. Öğlen uykusunu bizim yatakta uyuyor. Gece her akşam "sizin yatakta uyuyacağım" diye bir deniyor. Bende "tamam yarın öğlen yatsın" diyorum. Geçiştiriyorum...
Siz rahatsız olmadıkça ve o alışkanlık haline getirmedikçe ara sıra kaçamaklar çok normal bence

06/26/2010 07:23:00

Yatağa almak konusu size kalmış bence. Siz (eşin ve sen olarak) ne istiyorsunuz?
Son birkac gune kadar ben cocuklarin yaninda yatiyordum. Birkac aksamdir ayri yatiyorum. Oglum sabaha karşı "Eşşşşya" diye beni aramaya geliyor :))) Gecen gece aldim ben gidip yanına yattım. Dün akşam geldi yanımızda yattı.
Bana kalsa ben herhalde onlar istemeyene kadar birlikte yatarım :))) Hatta muhtemelen onlar ayrı yatmak istediğinde de ben zorlanacağım bu konuda :)))

06/26/2010 23:21:00

Her çocuk, her anne baba farklı tabii,
ama bence yanımızda yatmak istediklerinde birlikte yatmakta sakınca yok, hatta Toprakana ve EvraEA'nın dediği gibi şahane bir şey bence de.
Ben oğlumla çoğu gece birlikte uyuyorum. İkimiz de çok mutluyuz bundan :))
Gündüz işte olduğum için zaten çok özlüyoruz birbirimizi. Gece arada uyanıp öpüp kokluyorum. Bu mutluluğu tarif edemiyorum...

"Biraz daha büyüyünce ben istesem de birlikte yatmak istemeyecek nasılsa" diye düşünüp keyfini çıkarmaya bakıyorum.

Ama tabii bu çok kişisel bir tercih

06/27/2010 18:32:00

Ben kendi yatağıma pek az uğruyorum. Birlikte sarılıp yatıyoruz. Anne sarıl bana diyor.3 ay sonra inşallah kreşe başlayacak, tek başına yatmayı öğrenicek. Zaten büyüdüde. Artık kendi başına yatmak isteyecek bence. Bende bugünleri çok arayacağım. Dünyanın en güzel şeyi, kuzunuza sarılıp, koklaya koklaya öperek uykuya dalmak.

06/28/2010 07:32:00

Bugün de tam bu konuda blog yazımı yayımlamıştım..
http://ardaakalin.blogspot.com/2010/06/oda-ayrma-4.html

06/28/2010 12:55:00

Bizde de durum aynı, bazen uyanıp geliyor, alıyorum sarılıp yatıyoruz. Bazen hiç gelmiyor, ama yine de sorun değil bence, bir müddet sonra kendiliğinden bırakacaklar ve bence biz de çok arayacağız :)

06/28/2010 14:00:00

Kızım bizim odamızda kimi bizim yatakta kimi park yatağında uyuyor. Ben ayrı odada yatırmayı hiç düşünenlerden olmadım , benim için ve kızım için de doğru olanın bu olduğunu düşündüm.
Şöyle söyleyebilirim ben kızımın zamanı geldiğinde kendi odasında uyumak isteyeceğine eminim bu da belki 3 yaşında olabilir. ben ve eşimin bu konuda bir sıkıntısı yok, bu şekilde mutluyuz ve mutlu oldugumuz için bizim için de doğru olan bu şu an !

06/28/2010 14:15:00

dogal ebeveynlige uyuyor durumunuz aysegul :)

yurtdisinda arastirmalar var, cocugun degil 3 yasina 5 yasina kadar anneyle ayni odada uyumasi gerektigini soyluyorlar, once ayni yatakta, sonrasinda ayri yataklarda. bebekle annenin uyku evrelerinin, nefes alis verislerine gore, birbirlerine uyumlu olustugunu, gece boyunca ayni zamanlarda derin uykuda, ayni zamanlarda hafif uykuda olduklarini, boylece de bebek bir ihtiyac icin uyandiginda annenin de zorlanmadan, yorgunluk belirtisi olmadan uyandigini soyluyorlar.

ayni odada yatmanin taraftari doktor ve arastirmalar oldugu kadar tersini savunanlar da var. ben ilk taraftan bir anne olarak o yondeki gorusleri aktarayim.

buldukca alinti yaparim, ilk gozume takilani yazayim:

"Bebeklerde 2,5 - 3 yaşına dek beynin kendi kendini sakinleştirme ile ilgili bölümü gelişmemiştir. Rahatlamak için ebeveyn yardımına ihtiyaç duyar. Bebek bir uyku safhasından diğerine geçerken uykuya tekrar girmekte zorluk çeker. Onun için yalnız başına uyanmak korkutucu olabilir. Araştırmalar gösteriyor ki, anne babayla yatak paylaşan bebek daha az ağlıyor, kalp atış ve nefes alışı daha düzenli. Amerikan Pediatri Akademisi ve UNICEF, ebeveyn ile bebeğin beraber uyumalarını özellikle ilk 6 ay ve sonrasında, bebeğin gelişimi açısından önemli olduğunu söyleyerek destekliyor."

06/28/2010 14:26:00

eh ebeveynliğin doğal olmayanı var mı :)))))))))  şaka şaka tabiii

06/28/2010 14:30:00

:)) ille bi isim koyalim demisler iste.
anneannem tarzi, icinden geldigi gibi, minimum egitim maximum dokunma ile buyutme oluyor.
3 yasina gelene kadar.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
24-36 ay arası çoçuğu olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...