Oyuncak

<12>
11/04/2009 11:46:00

merhaba, ben yen oyuncak bulmakta daha doğrusu yeni oyunlar bulmakta zorlanıyorum, akıllı bebekler akademisi kitabında hamur (ama evde yapılan poğaça hamuru gibi bişi) ile oynamaktan keyif alacağı yazıyordu, dün denedim, hiç hoşlanmadı, hatta hamurları yedi durdu :)))
Joker'de,e-bebekte satılan oyuncaklar hep aynı ben bile sıkıldım aynı oyuncaklardan, oyun ve oyuncaklar konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

Ynt: Oyuncak

11/04/2009 20:58:00

evet oyuncak konusunda aynı sıkıcılıktan bende yakınıyorum ,kızımın hoşuna gideceğini düşünüp aldığımız çoğu oyuncak sepette ilgilenilmeyi bekliyor

11/05/2009 12:58:00

ne yapıcaz peki?
:)

11/05/2009 13:06:00

Benim kızımında bir sürü oyuncağı var. Benim çözümüm; oyun parkındaki oyuncaklarını haftada bir değiştirmek. Böylelikle bir süredir görmediklerini görünce seviniyor, o süre içinde biraz daha büyüdüğü için farklı yönlerini keşfediyor.

Şimdilik böyle yapıyorum ama tabii onca oyuncak içinde en sevdiği şeyler cep telefonu, kumandalar, mutfak çekmeceleri, laptop gibi bizim elimizde gördükleri:)

11/05/2009 15:06:00

biz kumanda sorununa bizim kullanmadığımız yedek bir kumanda alarak çözüm bulmaya çalıştık  , en azından sadece kendi eli değiyor diye ama gözü hala bizim elimizin değdiklerinde :)

11/06/2009 07:53:00

Bizim doktorumuz çok oyuncak sunmayın, bir kaç tane olsun onlarla oynasın, sonra onları kaldırın, başka bir iki tane bir şey verin, tehlikeli olmayan ev gereçlerini çok severler dedi.

11/08/2009 19:23:00

Bizimde en sevdigimiz elekrtikli supurge, bilgisayar... Ama gecici bir surec sanırım, galiba daha oyuncakla oynamayı yeni*2 ogreniyorlar

11/10/2009 07:34:00

Demekki bunların hepsi aynı cok seker:)) Bizimkine de eski bir cep telefonu verdik, hic ilgilenmedi aklı bizim cep telefonlarında ve tabiki kumanda ve laptop'ta :)))

Oyuncaklarını bende kaldırmayı düşünüyorum, haftada bir eski yeni oyuncak değişimi yapıyım diyorum.

Ve tabiki en sevdigi sey dolap karıştırmak:))) Ev faresi bunlar :)

12/29/2009 17:13:00

Şimdilerde çocuklara oyuncak bulmakda zor çünkü hepsi çin malı ve çocuklara zararlı olabiliyor. Ama yeni çıkan tamamen el yapımı olan amigurumi oyuncaklar var. El örgüsü olan bu oyuncaklar hem sağlıklı hemde çok şık şekillerde olabiliyor.

İşte örnek bir site: http://knittedtoys-amigurumi.blogspot.com/

Birde oyuncakların satıldığı site: http://sevimlioyuncaklar.blogcu.com/

01/23/2010 00:43:00

Oglumun eline bir tane oyuncak veriyorum, SIKILDigini ve elinden biraktigini farkettigimde de, farkettirmeden aliyor, yerine yenisini koyuyorum.
Zira o zaman eskisinden de kopmak istemiyor.
Uzmanlar oyuncaklarin SIK SIK degistirilmesini bebeklerin inceleme dürtüsünü ortaya cikarttigi icin tavsiye ediyor, birden fazla oyuncagi da bebekleri zorliyacagi düsüncesinden yola cikarak tasvip etmiyorlar.
Zaten bebeklerde ZOR oldugu icin olsa gerek birden cok oyuncaga ilgi de göstermiyor :-)

02/10/2010 13:04:00

oyuncakların belli aralıklarla değiştirilmesi gerekiyor.Haftalık oyun programları yapılabilir sanırım.Çocuklar bir süre görmedikleri oyuncakları unutabiliyor ve yeniden ellerine verildiğinde sevinip oynayabiliyorlar.Ayrıca oyuncakların yaş aralıklarına uygun seçilmesi gerektiğini düşünüyorum.Her ay farklı bir algılama eklendiği için yaşına uygun oyuncaklar bebekleri zorlamadan öğrenmesini sağlıyor.Bir de oyuncakların temizliği çok önemli.Belirli aralıklar ile yıkamak gerek.Allerjik reaksiyonlar , mikrop taşınması oyuncaklar ile sık karşılaşılan durumlar.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...