30 mart menü

<12>

Ynt: 30 mart menü

03/31/2010 06:50:00

Itır, pilav yapacağımı söyleyip onu kendisi oynar bırakıp mutfağa gittim. Sonra geldi, anne pilavdan başka ne var dedi, ben de bezelye ve cacık dedim. Ben sadece pilav yiycem dedi. Sonra koydum hepsinden küçük kaselere ama pilav daha  pişmemişti geldi oturdu. Biraz arıza yaptı bunlardan istemiyodum diye. Pilav pişmedi biraz ye, o sırada pişer deyip kendim yemeye başladım, zaten açtım. Ben sadece patatesleri ile etlerini yiycem dedi. Başladı etlerden yemeye.

Sonra çok karşı olduğum üçkağıtçılıklardan yaptım. Kaşığıma 3 tane bezelye aldım, ben 3 tane yiycem dedim, yedim. Şimdi bir tane ye dedi. Yok yemiycem sen ye dedim. Sonra bezelyenin kalanını kaşığa alıp sayarak yedi.

Bir ara cacıktan bir tane salatalık seçti, sonra çıkardı ağzından. Salatalık oğlum dedim. Ama değişik salatalık, normal salatalık olunca yiyorum, değişik salatalık olunca çıkartıyorum ağzımdan dedi.

Ama Ilgaz bezelye tadını sever aslında zaten, bu ara sulu yemeklere bir gıcıklığı var nedense. Çorbalara da eski ilgisi yok.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...