kanserojen içeren maddeler

12/14/2010 00:59:00

şu her türlü meyvelerin içine katıldığı büyüme küpü olarak da adlandırılan aslında çocuklarımızı zeka geriliği ve kanserle başbaşa bırakan yoğurdumsu gıdalardan uzak tutalım içinde bulunana melanin adlı madde kanserojen yapıyor kullananlar uzak dursun derim ayrıca cici bebe yüksek ısıda pişirildiği için o da kansorojen madde içerdiği düşünülüyor.....

Ynt: kanserojen içeren maddeler

12/14/2010 22:51:00

Sen de mi cici bebe bisküvisi....

Sağlık Bakanlığı, bebe bisküvilerini, ''kanserojen madde içerme ihtimali'' nedeniyle incelemeye aldı. Uzmanlar, bisküvilerin Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığı'nda incelendiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanı, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer, bebe bisküvilerinde, ''kanserojen madde içerme ihtimali'' bulunduğunu bildirdi.

Kanserin en önemli nedenlerinden sayılan beslenmenin kontrol altına alınmasının, kanser riskini azaltmanın en önemli ve kolay yollarından biri olduğunu vurgulayan Tuncer, besinlerde bulunan kanserojen maddelere dikkat çekti.

Özellikle, yapılış tarzı nedeniyle bebe bisküvilerinin kanserojen madde içerdiğini söyleyen Tuncer, piyasada bulunan bebe bisküvilerinin şu anda Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığı'nda incelendiğini kaydetti.

Yağ içeren maddenin fırınlanmasında hata olduğunu vurgulayan Prof.Dr. Tuncer, çok yüksek ısılarda kavrulan yağların, ''akrilamid'' denilen bir kanserojen maddeyi ortaya çıkardığını ifade etti.

Bebe bisküvilerinin de fırınlanması nedeniyle yüksek ısıya maruz kaldığını ve bu maddenin ortaya çıktığını söyleyen Tuncer, bunun özellikle bebek yaşlarda alınmasının çok tehlikeli olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Tuncer, ''Özellikle dışı çok kavrulmuş, yağlı yiyecekler, patates kızartmaları, ateşte pişmiş etler, çifte kavrulmuş bisküviler bunlar hep kanserojen içeriyor'' dedi.

Bebeklere, bisküvinin yerini tutacak yeni beslenme türlerinin belirlenmesi için çalışıldığını ifade eden Prof. Dr. Tuncer, bebeklerin bisküvi yemeleriyle ilgili şu anda herhangi bir olumsuz vakaya rastlamadıklarını, ancak vaka olmadan önlem almak zorunda olduklarını

12/14/2010 22:51:00

ayrıntılı bilgiwww.blogspot.com

05/18/2011 14:41:00

cici bebe değil de, hipp'in bebek bisküvileri daha açık zaten rengi falan. onun için de aynı şey geçerli mi acaba? ki cici bebe aşırı derecede şekerli olduğundan zaten extra sakıncalı olmalı...

05/18/2011 19:33:00

hipp bisküvi de böyle mi acaba ben de cici bebeyi duyduğum için ondan alıyordum evde yaptığım bisküviler çok sert oluyor diye bunu tercih etmiştim ama sanırım kendimiz yapmamız en iyisi

Bebek Mamalarında Arsenik Bulundu!

05/20/2011 08:06:00

’ Kapalı ve hazır gıdalar olayı bitirmiş’’ birçoğumuzun ve doğru olan bir tesbit. İhtimalen içlerinde her şey olabilir olsa yine iyi. İçlerinde gıda katkı maddeleri var. Hem bu gıda katkı maddeleri ‘’ yasal ‘’ olarak katılmaktadır. ‘’ Ama yiyoruz ve yediriyoruz ‘’ diyorken, yiyen biziz, peki yedirdiklerimiz kim?

Bebeklerimiz ve çocuklarımız.

‘’ aslında yapılacak çok şey yok maalesef ‘’ derken aslında kendimizi bırakıyoruz. Yediğimiz kendi seçeneğimizdir, bebeklerin, çocukların yedirildikleri ise kendilerinin değil ebeveynlerinin seçenekleridir. Çocuklar, bebekler gelecek nesillerimizdir.

Gerçek gıda sağlığımızı koruyan köprüdür. Bebeklerimizin, çocuklarımızın kendimizin sağlığını kaybettiğimizde sağlığı ilaç tabletlerinde arıyoruz. Gerçek gıdadan uzaklaştıkça sağlık köprüsünün temel taşlarından her gün bir tuğla alırken köprü çökünce kafamız dank ediyor.

Çaresiz değiliz, çaresiz değilsiniz.

İnsan için birinci önemli gıda ekmektir, ekmeği evde yapalım.

İnsan için ikinci derecede önemli süt ve süt ürünleridir. Çiğ sütü satın alıp tenceremizde kaynatalım. Afiyetle hergün içelim. Yoğurdumuzu, peynirimizi de çiğ sütten yapalım.

Şu an piyasa da ithal et var. marketlerde ayrı ayrı ‘’ yerli-yabancı’’ etiketi koysalarda güvendiğiniz kasaptan alışveriş edelim. Et, canlı hayvan ithalatı durduruluna kadar eti düdüklü tencerede buhar basıncında veya haşlama pişirelim.

Saygılarımla

Çapar Kanat

Çiğ süt üreticileri süt ve süt ürünleri tüketicileri grubu

https://groups.google.com/group/cigsutureticileri

05/25/2011 17:49:00

bence margarin içeren herşey kanserojen etkiye sahip, sadece bebişlerimize verirken değil, emzirirken de dikkat edilmeli bence. kesinlikle hazır satılan bisküvi, kraker, ıvır zıvır tüketmemeli diye düşünüyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...