sağdığımız sütleri ne şekilde kullanıp bebeğe veriyorsunuz?

<12>
01/31/2011 17:10:00

Ek gıdaya geçince gündüz emzirmelerimiz bayağı azaldı. Bu durumda sağıyorum. İşe başlayıncada sağmaya devam edeceğim. Sağdığım sütleri de vermek istiyorum. Tuna bu ara biberonda istemiyor. Sağdığım sütleri kaşıkla verebilmek için öneri,tarif istiyorum.

Ynt: sağdığımız sütleri ne şekilde kullanıp bebeğe veriyorsunuz?

01/31/2011 17:29:00

Kahvaltılarında kullanbilrisin? ben de almamıştım süt pompası nasıl olsa yanındayım diye ama başta sütüm çok fazlaydı akıyordu ha bire.. O zamanlar sağıp buzluğa atsaydım şimdi kahvaltılarına katabilrdim.Yarım Yumurta sarısı, 2 3 tane bebe bisk, 1 çay kaşığı pekmez sütün içinde ez kaşıkla ver bebişine kahvaltı olarak..Afiyet olsun bebişine :)

01/31/2011 17:41:00

çok teşekkürler. biz sanırım bu hafta başlıyacağız kahvaltıya(doktor kontrolümüz yakın). o zaman bu şekilde değerlendiririm. gece yatmadan önce de kullanmak istiyorum aslında. anne sütüyle muhallebi mesela. Ne eklemeliyim ve nasıl yapmalıyım?

01/31/2011 18:20:00

milupa hero baby gibi markların kutu muhallebileri var üzerinde "devam sütü ya da anne sütüyle hazırlayınız" yazanlardan alırsın.öyle hazırlarsın ya da diyek emzirirsin :))
ben suyla hazırlanan muhallebileri yediriyorum gece yatmadan.ben de yeni başladım kahvaltıya bugun verdim ilk..5 subatta 6. ayımız bitiyor.

02/04/2011 16:54:00

anne sütü ısıtılamadığından yulafla kıvam veremiyorum. sulu bişeyi kaşıkla yedirmekte zor. biberonda istemiyor. nasıl kıvam verebilirim??

03/20/2011 12:54:00

Anne sütüyle yapılacak muhallebi tarifi aşağıda inşallah sever bebekleriniz:

Ayşe'nin muhallebisi: 6'şar yemek kaşığı mısır unu,pirinç unu, yulaf unu, tam buğday unu güzelce karıştırılır bir kavanoza konulur. 60 cc kaynamış soğumuş suya 1 tatlı kaşığı karışım konarak muhallebi kıvamında pişirilir ve soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra içine yarım muz+yarım elma (veya armut) püresi, 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi (ben dut pekmezi koyuyorum) ve 30-40 cc anne sütü eklenir. Toplamı 170-180 cc olan doyurucu,ev  yapımı,anne sütlü,mamasız muhallebi afiyetle yenir.

not: yulaf unu bulamazsanız, yulaf ezmesi alıp rondodan geçirip un yapabilirsiniz.

04/19/2011 19:19:00

vayy değişik bir tarif. saol meltemselçuk:))

05/07/2011 14:12:00

ben birkac seferdir oglum icin yaptigim ekmegin icine koymaya basladim guzel oldu gercekten ilgilenirsen verebilirim tarifini

06/29/2011 15:35:00

Meltem Hanım, ek gıdalara yavaş yavaş geçerken bütün bu un karışımı aynı anda verilebilir mi? Yoksa tek tek bir ekleyerek mi arttırsam? (meyveleri önceden deneyeceğim, yeni başladım şeftaliyle)

Hilal Hanım, ekmek tarifini verebilir misiniz lütfen..

06/29/2011 16:01:00

Cevaplari Ben de merakla bekliyorum

06/29/2011 18:22:00

http://hemannehemdoktor.blogspot.com/search/label/EK%20GIDA anne sütlü kahvaltı tariflerini yazmıştım,tabi çoğunu deneyimli annelerden öğrenip uyguladığım,yoğurt mayalayabilirsiniz biraz daha sulu oluyor,çorbalarada anne sütü ekleyebilirsiniz..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...