ankaraya her gidişimde...

<12>
07/14/2012 07:54:00

bir dünya bi kuzunun etrafında döner mi sadece.dönüyormuş ...ankaraya gidişimizde kapıdan içeri girdiğim andan itibaren benimle aynı kaderi yaşıyan anneleri görüyorum.bekliyoruz,hemde uzun uzun belirsiz bir bekleyiş.hepsi ablam kardeşim oldular fatma adında arkadşımın oğlu 4 buçuk yaşında akciğerinde mantar oluşmuş nasıl ağlıyo üzülüyo.çocuk nasıl şişmiş dekorttan burnu nokta gb kalmış yavrumun.başka bi kuzu 11 yaşında kanları 2 aydır yükselmiyomuş beyaz kanı düşmüş eve gidemediği için nasıl ağladı.yavrum benimmmmm.bunlara benzer bi sürü bebek çocuk.hepsini o kadar çok seviyorum ki canımın içine koyasım geliyor. küçük bi hastane en fazla 15 kişi yatıyor ama ev gb.anneler hep aynı şeyi söylüyor orda bizi bizden daha iyi anlayan yok diye.yukarda fatmadan bahsettim ya ben bilirim akciğer de oluşan mantarın ne denli kötü olduğunu.onun anlayacağı rahatlayacağı dilde konuştum bi parça rahatladı canım arkadaşım onunda kuzusu var 5 aylık.o bu bakıyo.sütten 3 aylıkken kesildi.hele batını görmelisiniz ne kadar güzel,terbiyeli nazik bi çocuk onunda kardeşi 5 aylık.ve kiminin eşi aldatıyo,kimi kanana kimi görümce kimisi başka şeylerden çekiyo bu acı yetmiyo gb.gerçekten anlayan yok bizi.geçenlerde eşim kan sayımını geciktirdim diye bi kavga etti.hastaneye giderken koluma dirseğiyle bi vurdu ki anlatamam.beni tehdit ediyo eren iyileşince ayrılacakmış oda olmadı üstüme getirecekmiş,boynuzlayacakmış vs...vs...ALLAH ASIL BİZ ANNELERE GÜÇ VERSİN RIZIK VERSİN DE BÖYLE CAHİLLER BİZİ EZEMESİN.yüzüne gülüyorum ama içim nefretle dolu.yinede dejarj oluyorum anneleri görünce birlikte olunca.keşke yakınımda onlar gb bi arkadaşım olsaydı.eve dönerken onlardan ayrılınca ne kadar yalnız olduğumun farkına varmak cok canımı acıtıyo....

Ynt: ankaraya her gidişimde...

07/14/2012 08:00:00

Cok üzüldüm, Allah şifa versin yavrunuza.

07/14/2012 08:16:00

TEŞEKKÜR EDRİM.YANLIŞ ANLAMASIN KİMSE.ANNELER BENİ ANLASIN ACISIN GİBİSİNDEN YAZMADIM.O KADAR ALIŞTIM Kİ ARTIK ÇOCUĞUN HASTALIĞI NE DİYE SORANA LÖSEMİ,YADA KANSER DİYE AĞLAMADAN SÖYLEYEBİLİYORUM.BU GÜNÜMÜZE BİN ŞÜKÜR....

07/14/2012 08:24:00

Allah şifa versin tüm hastalara,özellikle de minik yavrulara. umarım hayatınızda herşey yolunda gider sizin için.  "ALLAH ASIL BİZ ANNELERE GÜÇ VERSİN RIZIK VERSİN DE BÖYLE CAHİLLER BİZİ EZEMESİN" demişsiniz. sizler o kadar güçlüsünüz ki hala dimdik ayakta ve yavrularınızın başındasınız. o cahiller de birgün kendilerine gelecekler ama iş işten geçmiş olacak. madem mutsuz sizinle, hiç onu beklemeyin, yavrunuz iyileşir iyileşmez bırakın yakasını ne hali varsa görsün. gidip başkasıyla yaşasın. zaten anladığım kadarıyla sizi haketmiyor. çok sinirlendim kusura bakmayın. Allah bu tür insanlara akıl, fikir versin. versin ki sağlıklı düşünüp "ben ne yapıyorum" diyebilsin... 

07/14/2012 08:43:00

amin canım benim.ama RABBİM AFFETSİN YAPTIKLARINDAN DOLAYI.DEĞİLSE ONUN ADINA KORKUYORUM ALLAHTAN.EN YAKINIM BÖYLEYSE NE DEYİM Kİ,YEDİ KAT EL DOSTUM OLDU DA Bİ KOCAMI ADAM EDEMEDİM.

07/14/2012 08:46:00

BIRAKMAK O KADAR KOLAY OLSAYDI ÇOKTAAAN bırakmıştım ama elini ayağını bağlayan şeyler var.sahip çıkanın olmadı mı bi de üstüne paran olmadı mı tamam.eren iyi olsun da...da sı da gelecek

07/14/2012 08:47:00

o yüzden dua edicem artık ilerde çalışmak için ALLAH kolaylık nasip etsin bana.çalışayımda ben ezeyim onu istiyorum.ama ezemem kişiğimde var eziklik içime işlemiş

07/14/2012 10:07:00

cnm bnm Allah sifa versin bol bol dua edin.. Rabbim dualarimiza herzamn karsilik verir.ins. minik yavrunuzun ve daha nicelerinin iyi haberlerini duyariz buralardan... cok uzuldum cokk. Allah hepimizin yavrusunu korusun.

07/14/2012 11:56:00

Allah her iki açıdan da size güç, sabır versin,dualarım sizinle, çekilecek dert değil , ama her derdi veren Rabbim dermanını da veriyor ,

07/14/2012 16:36:00

bana burdan yazanlara çooook teşekkür ederim.hamd olsun ne diyeyim gerçekten güç versin ALLAHIM biz annelere.anne olduğumuzdan mı ne güç ve sabır çok gerek bizlere.ALLAH CENNET  MAKAMI VERSİN BİZE....HEM DÜNYADA HEM AHİRETTTE

07/15/2012 00:34:00

Dualarimiz sizinle. Rabbim tum hasta cocuklara sifa versin, hepsinin yuzu, annelerinin de yuzu en kisa zamanda gulsun insallah.

Hayirlisiyla oglunuz iyilesince, ise ihtiyaciniz oldugunda buraya gelin, buradaki anneler elbirligi ile is bulmaniz icin size yardimci olurlar insallah.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...