2 yaşa uygun şiir, tekerleme ve ikileme arıyorum

02/07/2012 14:24:00

Kızım 26 aylık bol miktarda şiir ve tekerleme öğrendi ona uygun  şiirler, tekerleme ve daha çok onu gülderecek ikilemeler arıyorum (iyi akşamlar kovalasın seni tavşanlar vb)

Ynt: 2 yaşa uygun şiir, tekerleme ve ikileme arıyorum

02/07/2012 14:39:00

saçınızı tavşan gibi toplayın. sonra sırayla sen onun saçlarından tut bi tavşan vardı pışşşşt dedim buraya baktııı(bi yöne baktır)hişşşt dedim şuraya baktııı hooop dediimm kaçtıııı .

"bir güüünn aysenin(çocuğun ismide olur)canı"(elini yumruk yap)
sıkılmışta sıkılmış, sıkılmışta sıkılmış                 (yumruğunu hızla salla)
kapıyı açmııış                                                       (işaret parmağını aç)
dışarı çıkmışşş                                                     (baş parmağını yukarı doğru aç)
sağa başmış kimse yok                                        (baş parmakla sağı göster)
sola bakmış kimse yok                                         ( baş parmakla solu göster)
yukarı bakmış kimse yok
aşağı bakmış kimse yok
karşıya bakmış aliii birlikte oynamışlar.              (alkış yap)

Ynt: 2 yaşa uygun şiir, tekerleme ve ikileme arıyorum

02/09/2012 14:17:00

teşekkürler çok hoş

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...