Emziremeyen anneler!!!Mama,biberon,emzik

<123>
04/24/2011 18:25:00

Bebeğim doğduğundan beri sadece iki gün emdi..Zaten max bir ay emzirme iznim vardı ilaç kullandığım için.Ama oğlum baştan sütümü kabul etmedi.Arada bir sağdım verdim ama verim alamadım..Haliyle mamalara başladım..Bir de biberon seçme huyumuz var.Sadece Tommee Tippee (BPA FREE)kullanıyor.Siz hangi mamaları kullanıyorsunuz,çok aç olmasa da emmek istiyor haliyle kusuyor.Siz neler yapıyorsunuz?biberonlarınızı nasıl seçiyorsunuz açlık krizleri ,mama hazırlanışı,sterilizasyon için 2011 de neler var?

Ynt: Emziremeyen anneler!!!Mama,biberon,emzik

04/25/2011 08:43:00

biz gerek olursa diye bir biberon almıştık, chicco-yenidoğanlar için. ama sanıyorum öyle yavaş akışlı değil. mama vermek zorunda kaldığımızda, sonrasında memeyi kabul etmiyor bir süre. öyle zor alıyor ki. meme ağzında sürekli başını çevirip duruyor. ağzını açıyor, kapıyor ama öyle sürekli bir akış sağlanamıyor olmalı ki, biberon arıyor gibi geliyor bana. ben de yavaş akışlı bir biberon alsam nasıl olur diye düşündüm, buradaki fikirlere bakayım bi. teşekkürler codid, bakalım ne diyecek diğerleri?

04/25/2011 09:12:00

Bende de chicco var. Cok fazla geliyor süt o yüzden üstü bası süt oldu. Biz kullanamadık. Bir de geçen gece çok ağladığı için emzik vereyim dedim ilk defa. Bir kere bile emmedi. Fırlattı agzından. Bunun bir püf noktası var mı.. Nasıl emmesi saglanabilir_

04/25/2011 09:17:00

emziği sevmedi benim oğlum da. onu da chicco almıştık, acaba özellikle onu mu sevmedi dedim ama sonra da emziği sevmezse sevmesin diye düşünüp üstünde durmadım. ama bazen çok ağladığında aramıyor değilim yani..

04/25/2011 11:28:00

doktor bana aventi önerdi biberonda bpasız olanlardan..ama ben zaten tommee tippee biberonlar emzikler falan filan bir sürü şey almıştım bpa free..oğlum imkanı yok kabul etmiyor başka biberon..dr brown ları da denedim yok..tommee tippee closer to nature diye bir model va anne memesine en yakın olması ile ünlü sadece onu kullanyor.en kötü yanı ise bu biberonlar türkiyede satılmıyor..firma yurtdışına gönderim de yapmıyor.ebay yolları taştan yine bize.teo ilk günden beri emzik tutabiliyor o yüzden rahatım..acaba sütünüzden damlatıp verseniz tutar mı ki emziği..:??kim ne derse desin emzik bebeği çok sakinleştiriyor..
mama olayına gelince aptamil ımmunafortis comformil kullanıyoruz..ilk başta bir kabızlık yaptı ama seviyor teo..sadece bir kutu 2-3 gün anca dayanıyor..ayda min 10 kutu alsak 2 tl den 200 lira mama masrafımız var:)uykuya dalmadan öce karnı aç olmasa da mamayı istiyor..e beklemiş mamayı bir daha da yedirmiyorum..

04/25/2011 17:47:00

İnanç? internette biraz inceledim, senin kullandığın anti-colic olan modelden mi? sipariş vereyim ben de, bir de onu deneyelim bakalım.

04/25/2011 18:08:00

bunların hepsi zaten anti kolik özellikli..kendi web sitesi gönderim yapmıyor ama ebay gönderiyor..eşim şimdi israilden istetti bire sürü onun haftanın iki günü uçağı var israile..ordaki operasyon ekibine aldırtmaya çalışacak başarabilirlerse.bir de closer to nature özellikle tavsiye ettiğim modeli....benim oğluş hiçbir biberonu usevmedi çığlık atıp duruyor.yapcak bişiy yok kabul etmiyor.emziklerimiz de tommee tippee..ilk günden beridir emebiliyor...linkleri aşağıya yazıyorum..

Teo nun en favori biberonu:
http://www.tommeetippee.co.uk/product/closer_to_nature_easivent_150ml_bottle_twin_pack_with_slow_flow_teats/

04/25/2011 18:16:00

özellikle anti koliklerden alma..bebeler sevmiyor anti kolik biberonları çok fazla..bende de var ama istemedi..normal biberonlarının zaten hava delikleri var kolik için..
teo nun diğer favori biberonları:
http://www.tommeetippee.co.uk/product/closer_to_nature_260ml_bottle_twin_pack_with_slow_flow_teats_/
emziklerimiz
http://www.tommeetippee.co.uk/department/soothers/
ve diğer gördüğünüz mama kapları kaşıklar su kaplarını şiddetle tavsiye ederim tüm arkadaşlrım kullanıyorlar ve çok memnunlar bizde de bir yaşına kadarolan grup var..sadece biberonumuz az
dı sipariş ettik..bizim bebeğin herşeyini tommee tippeeden aldık..ben çok memnunum..
http://www.tommeetippee.co.uk/product/explora_first_sips_4m/
alabildiğin kadar al derim çok memnun kalacaksın.ama sadece ebayden alınabiliyor..kendi sitesi gönderim yapmıyor..ya d yurtdışında eş dost akrabalardan rica minnet yoluyla getirtilebiliyor:(

04/25/2011 18:59:00

Ben medelaın yeni cıkardııgı urunu almıstım. anne memesine en yakın diye. ama daha acmadım. onu da denesem mi ki duyum aldınız mı hic

04/25/2011 19:09:00

medela iyi ürünler çıkartır ama bilemiyorum..

04/25/2011 19:18:00

benim chicco var makinem eltim verdi ama biberonları yan yaırırarak sığdırıyrum..ama bu sterilizasyonu yaparken sen herhangi bir maddeyle yıkıyor musun atıyorum sabun tarzı bişiyle..ben de kaynar suda bekletiyorum sonra sterilizasyona atıyorum..ama yere düşen emziği şöyle bir temizleyip veriyorum ağzına:)çok da steril bir hayatı olmasın diye.benim derdim mamaların yağ bırakması ..buı da acaba bir bakteri yapar mı endişesi barındırıyor bende..sonuçta beklemşi süte girer ki en tehlikeli şeydir ..

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...