Emziremeyen anneler!!!Mama,biberon,emzik

<123>

Ynt: Emziremeyen anneler!!!Mama,biberon,emzik

05/10/2011 17:17:00

ben idili emziriyorum şu an, ilk ay mama ile beraber yürüttük bu işi,2. ayımızda mamayı iyice azalttım. bazen hiç vermiyorum, bazengünde bir kere...biberon olarak dr. browns almıştım ama mamada sürekli tıkanıyor ve rahat kullanamadık... chiccobirçoğunuzun da dediği gibi yavaş akış diye geçeni bile çok hızlı akıyor, mamada neyse de bazen sütmü sağıp verdiğimde bile sonradan biberonu ağzına götürmeden şırıl şırıl yüzüne gözüne akıyor.  codid, tommee tippee closer to nture için link vermişsin, ben de şu an ona çok benzer bir biberon kullanıyorum nuby marka... kesinlikle tavsiye derim. Yani aranızda denememiş olanlar varsa, onu da deneyebilirler.. her yerde satılmıyor. Ben ankara da smyk mağazasından almıştım... Biberona burdan da bakaiblirsiniz. http://www.nubyturkey.com/index.php?mid=48 doğal dokunuş serisi diye geçiyor zaten..

05/10/2011 17:23:00

emzik olayına gelince, ilk başta emzik aldı ve ben bu duruma çok sevindim benim için büyük rahatlık olcak diye... Çünkü ablamın kızı hiç emzik almamıştı ve ablam bunun zorluğunu çok çekmişti... 20 gün falan bu şekilde geçti fakat şu an almıyor yaklaşık 1,5 aydır falan :( ama sanırım bunda benim ihmalimde oldu.. çünkü huysuzlanmıyor, ne güzel uyudu, ağlamıyor vs diye emziği vermemeye başladım ve kızım emzikten soğudu :( Yani eğerçocuğunuz emzik alıyorsa, benim yaptığım gibi yapmak yerine, sürekli emziği vermeye devam edin ağlamasa bile... Ben şimdi çok pişmanım, ama malesef iş işten geçti :((

05/10/2011 18:51:00

Evet ben emziği ilk doğduğu gece verdim vee almayı zarzor başardı.. Gaz sancilarinda sakinlestirici etkili. Ben tommee tippeelerimin devamini ve birkaç ürününü daha getirttim yurtdışından ...yani artık çok rahatım bu konuda :) keske ben de emzirebilsetdim diyorum. Aptamil imunafortis comfirmil kullanıyorum. Ancak Teo da alerjik çıktı birkaç defaligina mahsus aptamil ha kullanacağız. Alergic bebekler için diabetik mama.. Çok zor emzirememek..hem. Benim için hem oğlum için

05/15/2011 19:00:00

aish, bende de medela mini var ama sağdığımda öyle az süt oluyor ki, ben mi kullanamıyorum acaba diye düşünmeye başladım.. oğlum doyuyor emdiğinde; kilosu, bezleri:) gayet iyi durumda ama eşim yanımdaydı sağdığım zamanlarda ve çok şaşırdı "oğlum bu kadarla doymuyordur yaa" demeye başladı. sorun nedir acaba? sende mesela kaç cc oluyor?

05/15/2011 19:37:00

BENDE DE MEDELA MINI VAR... BAZEN COK IYI SAGIYO, BAZEN SAGMIYO ISRARLA, KI GOGUSLERIM CATLICAK GIBI OLMASINA RAGMEN... SAGIYO GIBI AMA BIRKAC VAKUMDAN SONRA DURUYO SANGI CEKEMIYO SUTU. KAPATIP TEKRAR ACIYORUM, YINE AYNI SEY... KIRIP ATASIM GELIYO RESMEN... AMA IYI SAGDIGI ZAMANLARDA GENELDE

05/15/2011 19:44:00

Bana esim goguslerim sisince alelacele aventin cantali setini almis.emis hizini kendin ayarlayabiliyosun.cok da hosuma gitti.AMA tas catlasin 5 kez sag dim ve huuupp lavaboya doktum.Ben de saticam pompami artik..evde yer kapliyo.bi de bir suru de parcasi var.medela nin swingi iyi diye duymustum bir de bendeki avent en iyi iki modelmis..

05/16/2011 11:31:00

bazıları "şu kadar çıkıyor" filan deyince ben dedim ki "sanırım benim sütüm yok!". işe başlayana kadar depolayayım istiyordum ama bu durumda aç kalır miniğim. artık o zaman bi çare düşüncez. biz de bir kere dakikalarca uğraşıp her ikisinden 80e tamamlayıp dışarı çıktık, bizimki de doymamış aynı şekilde, huzursuzlanmış. ben de o kadar karşı olduğum halde mama aldım eve, uzaklaşır da hemen gelemezsek babaanne verebilsin diye.

05/16/2011 14:57:00

bliss,  berker koala gibi memeden inmiyor. dışarı çıkarken sağdım. 30 cc çıktı. 30 ccden fazla da cıkmaz herhalde. bebiş kilo alsın da dert etme. kakalı bezler bak sen :)

05/16/2011 15:56:00

oo bezler :) değiştirir değiştirmez balon gibi olmuş oluyor. sağmıyorum ben de pek. dün gece bi deneyeyim dedim, umduğumun 2-3 katı çıktı, beni şaşırttı. dün ne yediysem tekrarlayayım ben en iyisi, belki o zaman depolayabilirim :D
serosh. o mahalle baskısını herkes bir süre yaşıyor herhalde. emzirsem bir dert, emzirmesem bir dert olayına döndü bizim. her duruma birileri bir şey diyor, kaçışı yok bunun. ilk zamanlar, nasıl beynime kazındıysa mama dünyanın en kötü şeyiymiş gibi nasıl ağladım sütüm yok diye. doktorumuz da ilk kontrolde dedi ki "yıpratma kendini. benim oğlum sadece 2 ay emebildi, sonra süt kesildi. mamayla büyüdü. şimdi çok sağlıklı ve türkiye satranç birincisi, okulun en başarılı çocuğu" mamaya yönlendirmedi de yani, yoksa yoktura getirdi lafı.

05/16/2011 17:23:00

bence bu süt ve mama olayını çok takmayın... sütü olduğu halde, ya da daha çok emzirmek varken, kolaya kaçmak için mama tercih edilmesini doğru bulmuyorum... (bunu yapan kişiler tanıyorum) ama eğer süt yeterli diilse yapacak bişey yoktur... sürekli sorulması beni de çok sinirlendiriyodu... sana ne diyesim geliyodu... birkaç tanıdığımla arka arkaya doğum yaptık, bi gün bi farkettim ki ben de onlara soruyorum aynı soruyu :(( çok utandım sonra... kzım 2,5 aylık, ilk ayımızda mama ve süt beraber gitti. ama bu arada emzirmeyi hiç ihmal etmedim, çünkü doğudan önce ablam bu konuda çok ısrarcı olmamı, pes etmememi istemişti benden. onun da 3 yaşında kızı var, yeğenim de mama + süt ile beşlendi... ve şimdiki aklım olsa,daha farklı davranırım demişti..  sonra 2. ayda mamayı biraz daha azalttım, bu arada sütüm de iyice arttı... şimdi 3-4 günde bir, eğer o gün sütümü çok yetersiz hissedersem, bebişimin aç olduğunu hissedersem veriyorum mamayı... ama ilk ayda mamayı çok çok daha fazla verirken de hep şunu söylüyodum o çok meraklı kişilere, 'benim sütümün miktarı belli.. ben bu mamayı versem de, vermesem de bebeğimin benden alabileceği süt miktarı belli.. bunu değiştiremem.. ve o kadarını da benden alıyo.. eee.. geriye açlık kalıyorsa,tabi ki mama ile açlığını gidericem çocuğumun' diyordum... o yüzden 3. kişilrin söylediklerine çok da kulak asmayın.. her anne çocuğu için ilk etapta anne sütünü ister zaten.. ama biliss in doktorunun da dediği gibi yoksa yoktur... aaaa, yapma etme, pis mama , kötü mama diyenlerede siz kendi çocuğunuza vermezsiniz olur biter diyorum :))

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...