Bundan sonra ne yapacagiz?

Ynt: Bundan sonra ne yapacagiz?

10/07/2011 20:32:00

Pimpirikli canan gruptan ciktiysa veya nurti kaydi silindiyse oyle yazar.

10/07/2011 20:32:00

Bunlara bilişim sucları bakar arkadaslar. Savcılığa gideceksiniz

10/07/2011 20:35:00

Ben bir süreliğine grup yöneticiliğini Nurturia'nın üzerine aldım.

10/07/2011 20:40:00

mihri, umutun_annesi idi o.

10/07/2011 20:43:00

bi senryoda benden ;birkaç nickle üye olup güve kazanıldı,hani ziyarte gitmeler görüşmeler filan,bikaç kişi şahsen haberdar diye sırf güvendim ben mesela,buda olabilir

10/07/2011 20:46:00

çok sinirliyim ya,kendime en çokta,salak etrafında adammı yok tanımadığın bilmediğin kişilere üfff,üyeliğini silse bile herşeye ulaşırlar hiç merak etmeyin,şuan bile karakola gidilip şikayetçi olunabilir,ben ilk yolladığım kişiden emin değilim değişik bir isim,neden sürekli isim ve hesap no değişti bu konuda fikri olan varmı? birde ilk yardımda bulunanlardan kimse varmı nisan ayında,bana özelden yazarmı aynı kişiyemi göndermişiz

10/07/2011 20:51:00

Cevabını şu anda bulamayacağımız soruları birbirimize sormanın anlamı yok bence.

Yapılacak şey çok basit. Elinizde dekontunuzla gider, bu siteden Canann nickli bir üyenin vasıtası ile üçüz bebekleri olduğu ve yardıma ihtiyacı olduğu konusunda ikna edilerek bir aileye para yatırdığınızı ancak söz konusu paranın aileye gitmediğini ve dolandırıldığınızı düşündüğünüzü söylersiniz.

Birden fazla hesap var sanırım. Bu hesapların kime ait oldukları ve hesap numaralarını verin.

Soruşturma aşamasında bu hesapların kime ait oldukları, nerede olduklarını banka vermek zorunda. Hesap sahibi kişiler şüpheli sıfatıyla savcılığa davet edilir.

Sonrasında tek tek para yatıran kişiler tespit edilir, ifadelerine başvurulur. Şikayetçi olup olmadıkları dinlenir. Dolandırıcılık şikayete bağlı bir suç değil ama yine de suçun kapsamının ortaya konulması amacı ile dinleneceklerini düşünüyorum.

Yardıma aracılık eden kişi de öncelikle tanık sfatıyla dinlenir.

Yardımların aileye ulaştığı konusunda bir kesinlik oluşursa dolandırıcılık suçu oluşmaz. Ancak bu durumda yardım düzenleyen kişinin kabahatler kanunu çerçevesinde sorumluluğu doğacak diye düşünüyorum çünkü bu yardım kampanyasını izinsiz düzenledi.

Eğer yardımların aileye ulaşmadığı anlaşılacak olursa, şüpheliler adına dolandırıcılık suçundan kamu davası açılır.

Küçük bir hatırlatma: "etkin pişmanlık" mağdurların uğradığı zararı aynen iade ederlerse (mağdurlar kabul ederse) ceza oldukça düşüyor.

Tüm bu yazdıklarım bir dolandırıcılık durumu olması hâlinde geçerli. Değilse dikkate almayınız.  :-)

10/07/2011 20:55:00

Zeyneb sagol. Sanirim artik kimse olayin dolandiricilik olmadigini dusunmuyordur.

sikayetler isleme alindiginda canan adli kisinin ip adresinden bilgilerine ulasilir diye düsünüyorum,haksiz miyim?ondan sonrasida gelir zaten..yardim edenler adina cok üzgünüm,umarim cezasiz kalmaz hicbirsey.

zeyneb herkes farklı şehirlerde. Bu durumda aynı olay birden fazla yer savcılığınca mı araştırılır, yoksa davalar birleşir mi? Birden fazla şehirden suç duyurusunda bulunulması söz konusu olacak bu durumda, bi dezavantaj olur mu, yoksa topluca hareket mi etmeli?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
üçüz bebeklere yardım etmek ıstermısınız?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...