Bundan sonra ne yapacagiz?

Ynt: Bundan sonra ne yapacagiz?

10/07/2011 23:51:00

http://www.alucra.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1555:2009-yilinin-alucrali-ler-b-arada-aylik-oldu&catid=1:son-haberler&Itemid=276

bu linkte bebeklerin videosunu çekmişler izledim ve gözyaşlarımı tutamadım ne kadar da tatlılar yarabbim inşallah bu bebeklerin hepsi sağlıkla annelerinin yanındadır şu anda tek dileğim bu.

videoyu çeken bayan bu sitenin de sahibi olan Tülay Dolu zaten diğer haberleri yapan gazeteci olarak da adı geçiyordu, videoda devamlı çocuklara yardım edelim bez mama gönderelim diyor bence bu bayana ulaşsak çocukların güncel durumu hakkında bilgi alabiliriz. Hatta videoda mail adresini vermiş tulaydolu28@gmail.com dan bana ulaşın biz bebeklere ulaşırız demiş, gerçi video kasım 2009da çekilmiş ama genede bu bayan belki hala aynı maili kullanıyordur ona mail atıp bebeklerin durumunu sorsak ? sonuçta yerel bir gazateci hala bilgisi vardır eğer bu bebekler halen Alucra'da yaşıyorsa kesin duyuyordur haberlerini.

Videoda Haktan'ın kafasında büyük bir şişlik var doğduğunda rahatsızlanmış deniyor, yavrum inşallah iyileşmiştir şimdi.

10/08/2011 00:07:00

aklima bir olay geldi. muge anli'da cikmisti. o zamanlar dogum izninde miydim neydim izliyordum atv'de sabahlari. bir cocuk kayipti, anne-babasi ariyordu. ve ortaya cikti ki: anne, babadan habersiz gunduzleri baska adamlarla para karsiliginda beraber oluyormus, ozellikle de bir tanesiyle hep ayni evde bulusuyormus. para dedigim de 10tl-20tl. kadinin 2 cocugu vardi, biri daha bebek (unuttum yasini) digeri de 6 yaslarinda. kaybolan 6 yaslarindaki cocuk. kadin o eve adamla beraber olmaya cocuklarini da goturuyormus her seferinde! kucugu icerde biri oyalarken buyugu disariya oynamaya gonderiyorlarmis. bir gun buyuk cocuk iceri girip annesiyle adami o sekilde gormus :~ ve adam ve ordakiler cocugu korkutmak amacli dovmusler, cocugun kafasi da carpmis ve olmus. ve cocugun annesi orada, izliyor. sonra ne yapmislar, cocugun cesedini hep beraber gidip yakinlardaki bir acik araziye atmislar. muge anli'nin yaptigi yorum gercekten cok huzunluydu, anneye seslendi, bari gomdurseydin :~~ tum bunlari bu cocuga yasatan kendi oz annesi.

bu olayla baglantisi (eger olay gercekse). bu kadin cocuklarina bakamamis/bakmamis. bir tanesi onun yuzunden ucup gitmis, digerleri gelisememisler az beslenmekten. peki bu az beslenmek parasizliktan mi olmus? hayir. (bugun ocak 2011'e kadar baktim yatan paralara, daha geriye de bakabilirdim aklima gelmedi, yarin bakip hangi tarihten beri paralar yatiyor yazacagim.) kadinin ilgisizliginden mi dersiniz cehaletinden mi dersiniz kendi uckuruna duskunlugunden mi dersiniz, sebeo ne olursa olsun cocuklara annenin yaninda bakilmiyor. ve: keske cocuklar ille annenin yaninda kalsin diye israr etmeseymisiz! keske para gondererek anneye cocuklari yaninda tutma cesareti vermeseymisiz! keske canan israrla soran bana ve diger arkadaslara, adresleri belli degil, yerine simdi itiraf ettikleri gibi (cunku kadin da tlfda bana canana soylememesini ben rica ettim dedi) anne yerini soylemek istemiyor, deseymis! ve keske ben cananin tum celiskilerini gordugum, ustune gidip cevap alamadigim halde kimseden cekinmeyip bunlari soyleyebilseymisim! keske hepimiz para gondermenin pesine takilmaktansa asil cozumun pesine dusseymisiz! (bu durumda benim soylememe gerek kalmadan herkes hastane ve adres bilgisi verilmemesinin suphe cekici oldugunu gorurdu.)

10/08/2011 00:12:00

sunu da ogrenmis olduk devletin, shcekin cok guzel, saglikli isleyen hizmetleri var.

hicbir cocuk sahipsiz degil, hicbir cocuk parasizliktan olmez.

o sekilde olen yavrular varsa, bunlar ailelerin ihmalinden/yanlisindan/kacmasindan kaynaklanir.

10/08/2011 00:18:00

Ulku keske yok artik maalesef :( dilerim o dernekten ucuzlere ulasilir ve iyi haberlerini aliriz.

Nete dalinca kader ayaz , kader sudem ayaz ve sudem ayaz diye neler cikiyor. Ne tesadufi (!) seyler var.

Lutfen ve lutfen kimse savciliga suc duyurusunda bulunmaktan cekinmesin.

10/08/2011 00:20:00

ne diyorsun. bakayim. kadinlarkulubundeki linki ariyorum su anda.

10/08/2011 06:10:00

sivastaki hastane ismini almıştım haftasonu için giden arkadaşımı gönderecktim bi bak doğrumu diye,kız o haftasonu çok yoğundu diyemedim git diye,keşke deseymişim:((

10/08/2011 06:21:00

Allahım ben ne safmışım. Hemen güvendim tanımadan bilmeden. Güvenmezdim ama bloglarda okuyunca etkilendim üstüne birde aylık yardım toplayalım fikrini verdim. Çok üzgünüm çok.. Ben ankaradayım ankaradaki arkadaşlarla birlik olabiliriz.

10/08/2011 06:41:00

nil bir kere daha shoktayim. sesleri su an cocuklar yuzunden dikkatli dinleyemedim ancak dun aksam tlfda konustugum kadina bu isim meselesini de sormustum, cocuklarin ismi ne dedim, haktan gulay guray, dedi, yerel gazetelerde cikmissiniz, cocuklarin isimleri farkli yazilmis, dedim, bilmiyorum oraya yanlis yazmislardir, dedi!!!!! ve simdi videodan duyuyorum ki, anne-anneanne her kimlerse onlar kendileri soyluyorlar cocuklarin isimlerini haktan, dilay, didem olarak.

kadinin adinin kullanilmasi meselesine gelince, hesap bilgilerinde ismi (kader araz), dogum yeri (arucali), dogum tarihi (1981) hepsi geciyor. isminin kullanilmasi yok yani.

10/08/2011 06:45:00

telefondaki kadin dedigim de, anneleri diyemiyorum artik, anneleri diye arayip dun diger grupta yazdiklarimi anlatan kisi. iste 8 yildir bir sevgilim var, kocam 4 ay once ogrendi, cocuklarimla kaciyoruz, sosyal hizmetlere vermem, vs vs diyen kisi.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
üçüz bebeklere yardım etmek ıstermısınız?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...