alerji ve kabizlik..:(

<12>
01/29/2013 23:50:00

Alerjik bebeklerin annisleri bir sorum var..bilen bilir oglum alerjili bir cocuk...mukuslu kaka kanli kaka ishal hepsiyle tanistik..simdilerde diyetimizi biraz azaltmissak da atlattik sayilmaz...

neyse sorum su ki. benim 2. Minnos ta kaka yapma sorunu var...3 haftadir kakayi mudahele ile yapuyor ve 2-3 gunde bir..zor kalinca fitul bile veriyiruz...gecen duyguyla konusurken isik yandi bende yani daha once dusundumde olmaz demistim alerji ishal yaptigi gibi kabizda yapabilir mi...

not. hala anne sutu sadece ek gidaya gecmedim armut falan verdim bir kere nafile ise yaramadi..dr kontrolunde. Sikinti olmadigi soylemusti bu 2 hafta onceydi tabi olmadi devlet hastanesine goturrcem bakalim da benim. durumumda olan var mi merak ettim

Ynt: alerji ve kabizlik..:(

01/30/2013 06:37:00

Dilekcim alerji ishal yapabildiği gibi maalesef kabızda yapabilir. Hatta Denize şu anda bir şey dokunduğunda artık ishal değil kabız oluyor. Sinemlede bu konuyu önceden konuşmuştuk onlarda da aynı şekilde olmuş.

01/30/2013 06:58:00

dilekcim merhaba;

Canım alerji bizde ilk 6 ay kanlı ishal olarak belirti gösteriyordu,sonra bir gün doktorumuza geldiğimizde ben ayran içtim Avniş'i emzirdim ama yaşasın ishal değil hatta kabız demiştim ve doktorumuz pek de yaşasın denilecek bir durum yok kabız da alerji belirtisidir deyince araştırıp görmüştüm ki öyle:(

Avniş 1 yaşından itibaren ishal olmadı hep kabız oldu hala da alerjen birşey yediğinde ben mutlaka yanında kayısı kompostosu,kabaklı mücver gibi şeylerle destekliyorum ki kabız olmasın...bu gibi durumlarda destekleyici birşeyler bulman iyi olur meyve suyu seviyorlarsa evinde her daim kuru kayısı ve kuru erik karışımından komposto,seviyorlarsa kuru incir,kabak tatlısı,hatta bamya,pırasa çorbası,kabak yemeği gibi şeylerle sürekli desteklersen rahatlatır..Aslolan alerjenden uzak durabilmek ama eğer belirtisi sadece kabızlık olan bir alerjimiz var ise ben kesmiyorum alerjeni bilakis veriyorum ki tolere edebilsin...

Benim uyguladıklarım böyle yine aklına takılan birşey olursa telefonla da sorabilirsin...

Hepsi de kurtulsunlar alerjiden inşallah:)

Öperim...

01/30/2013 09:12:00

Merhaba Dilek bizim alerjimiz kabızlıkla ortaya çıktı , 4,5 aylıkken 5 gün süren kabızlığımız oldu önce bilinemedi kakada amip vs.bir sürü şey söylendi ama maalesef alerji çıktı. Bizim hiç ishalimiz, kanlı kakamız olmadı alerji yapacak bir şey yediğinde mutlaka kabız oluyor

01/30/2013 09:15:00

Offf :( bu degildir bu da alerjik olmasin dedim hep. ..:( en yakin zamanda bir devlet hastanesine gideyim bakayim kapsamli bakilsin....poff poff pofff....yani ne hissettigimi gayet iyi anladiniz siz di mi :(

01/30/2013 09:16:00

Dilek döküntüsü falan oluyormu Doğanın, ya da poposunda falan kızarıklık?

01/30/2013 09:19:00

Dokuntu yok ayse bazen popoda kizariklik ama yigit kadar cok degil

01/30/2013 09:24:00

Bizim kabızlığın akabinde döküntümüz de oldu atopik dermatit dendi ama maalesef oda alerijydi :(( 

İnşallah yoktur ya

01/30/2013 09:29:00

İnşallah yoktur Dilek.

01/30/2013 10:25:00

Merhaba;

Bizde alerji (süt ve süt ürünlerine) 6 ayın sonunda ek gıdaya geçtiğimizde yoğurt yediğinde ağız ve ağız çevresinde kıpkırmızı lekeler oluşuyordu. Hemde hemen. Sonra döküntü şeklini alıyordu. Kakasında hiç sorun yaşamadı.  İshal yada kabızlık yoktu. Direk kırmızı lekeler oluşuyordu, uykusu çok sorunluydu, özellikle geceleri ayaklarını havaya kaldırıp mızıklanıyor, ağlıyordu.  Dr bu belirtileri söylediğimde gelin test yapalım dedi, değerleri çok yüksek olmasa da süt ürünleri diyeti yaptık. Şuan 19 aylık çok şükür min. seviyede, lakin süt ürünü fazla tükettiğinde yine kızarıkları oluyor. 

Çok çok geçmiş olsun. 

01/30/2013 11:51:00

Merhaba Dilek Orkundada alerji kendini kabızlık olarak gösteriyor.Şöyleki 40ından sonra orkunda kakasını yapamama başamıştı 5 gün 7 gün hiç kaka yapmadığı oluyordu ve altından alerji çıktı sıkı bir diyet yaptım tabi orkun hala süt ürünlerinde diyette kabızlığı bu şekilde normale döndü.Fakat bizim kakada şöyle bir durumda vardı ki 5 yada 7 günün sonunda Orkun kakasını yaptığında yemyeşil ve sümüksü oluyordu ve sıvı katı değildi yani, bende müdahele ile yaptırıyordum bazen. yani malesef kabızlıkta bir alerji belirtisi olabiliyor ama umarım değildir ne hissettiğini çok iyi anlıyorum ve kolaylıklar diliyorum sana ve hepimize..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Inek Sutu Alerjisi Olan Bebekler ve Sorunlari

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...