15.04

06/15/2011 08:41:00

uzun zamandır yemek yemeyen melisa'ya Alman bir arkadaşımın yemek tarifiyle yemek yedirmeyi başardık :)) yazıyorum tarifini;
parça eti biraz suyla iyice pişiriyorsunuz. patates haşlıyıp eziyorsunuz. ayrı bir tencerede biraz ya ve un kavurup etin suyunu ekliyorsunuz, iyice karıştırarak sos yapıyorsunuz ve patates ve etleri bu sosun içine atıp karıştırıyorsunuz. ve nam nam sesleriyle karşılaşıyorsunuz :))) dün de bu yemeği yedi bugün de yiyecek.  bu tipik bir alman yemeğiymiş, hatta onlar et yemeyen bebeklerde sadece patates koyarak yapıyorlarmış en azından etin suyunu alsın diye. Almanya'da her bebek mutlaka yemiştir bunu sende dene bayılıyorlar dedi ve bizimkide bayıldı. deneyin bakalım belki sizinkilerde bayılır ;)))

Ynt: 15.04

06/15/2011 09:00:00

okuyunca bıle cok lezzetli oldugu bellı denıs elıne saglık :)

Ynt: 15.04

06/15/2011 09:08:00

başlık yanlış olmuş 04 yazmışım melisa kucağımdan inmediği için karışıklık olmuş, dikkate almayın :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...