Vegan Ailelerin Yetiştirdiği Bebekler

04/02/2011 09:50:00

Grubun adına uygun olsun diye veganhealth.org'da gördüğüm bir köşeyi sizinle paylaşıyorum. Belki biraz da ilham verici olur. Etin her türünü, hayvansal hiç bir gıdayı tüketmeyen çocukların yüzlerindeki ışıltıyı görmek insanı mutlu ediyor :)

http://www.veganhealth.org/articles/realveganchildren

Süt içmezsen büyüyemezsin yalanını da ifşa etmiş oluyoruz böylece :))

Ynt: Vegan Ailelerin Yetiştirdiği Bebekler

04/03/2011 09:20:00

ben hamileligim boyunca et turunden sadece balik yedim o da kucuk balikti. Sutu zorla ictim her aksam bir bardak dusturu var ya! bizim tibet 4.150 dogdu boyu da uzundu. ilk 4.5 ay sadece anne sutu aldi sonra yemek yemek istedi hic et vermedik. peynir ve yogurt seviyordu. sonra sut alerjisi oldugu ortaya cikti. arada bir balik veriyorduk ona da alerjik. yumurtaya da. yani cocuk kendiliginden vegan oldu! bu arada ben de emzirdigim icin uzun sure hicbir hayvansal gida tuketmedim. zaten esimde uzun suredir vejeteryan belki 15 senedir. tibet sut urunleri tukettigimiz donemde kilo problemleri yasadi ne zamanki sut urunlerini kestik gelismesi duzeldi boyu hala %75te. yani demem o durki, sut boy uztir buyumeye yardimci olur yumurtayi mutlaka yedirmeli et olmazsa olmaz hikayeleri tamamen yalan. tabi doktoruuzda bize bu yonde bilgi ve destek verince isler kolaylasti yoksa insan gercekten acaba mi diyor, acaba cocugumun gelismesinde sorun olur mu? 

bir de hindistan da asya da bircok ulkede hayvansal gidalarin zaten tuketilmedigini dusunmek lazim, biz bati da buna cok odaklaniyoruz ama dunyanin heryerinde bu boyle degil.

beslenme bulteni.com da da sut ve beslenme ile ilgili bircok yazi var. suun ozellikle inek sutunun nasil endustriyellestigi ve neden bu kadar sut icin kampanyasi oldugunu anlayabilirsiniz ordan.

Ynt: Vegan Ailelerin Yetiştirdiği Bebekler

04/04/2011 07:55:00

Bu konuları bilen bir doktor eşliğinde gidildiği sürece sorun olacağını zannetmiyorum. Ama katı veganizmin kişisel olarak sağlıklı olmadığı görüşündeyim. Zaten bu iş vicdan ile alakalı. Bir hayvanı öldürecek misin öldürmeyecek misin? bu kararı vermek gerekiyor. Sağlık ikinci planda.
Tabii iş çocuklar olunca daha hassas davranmak gerekiyor.

Kişisel deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
vejeteryan olan ve bebegini boyle yetistirenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...